yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (57)
  • medya (0)

  1. Çok önce değil, ağustos 17'de bölümü bitirdim. En büyük başarım bu bence. 

  İkinci başarımsa ne istediğime karar verebilmem ve insanların ne düşündüğünü çok da umursamayıp kendi mutlu olacağım yönde ilerlemem (sektör konusunda)

  Üçüncü başarım, köpeğimin vefatının üzerinden çok uzunca bir zaman geçmesine rağmen bu durumun beni çok olumsuz etkilediğini fark etmem sonucu sokak kedilerine bakmaya başlamam. Siz çok güzel bir detaysınız kızlarım.

  Bu kadar sanırım:)

  2 aralık 2017 11:00

  2. - trafiğe çıkmaya başladım (ehliyeti alalı 5 sene oldu:))

  - yatmadan önce 5-10 sayfa bile olsa kitap okumayı alışkanlık haline getirdim. arada atladığım günler oluyor tabiki (çok geç geldiğim, alkol aldığım, hasta olduğum ..gibi)

  - 3 kilo verdim

  2 aralık 2017 11:01

  3. - duygusal düşünmeyi bırakıp mantıklı olmaya başladım.

  -kariyerimin önünü açmak için ailem gibi olan şirketimden ayrılıp yeni bir şirkete geçtim.

  -daha 2 ay olmamışken terfi aldım.

  -bir başarı hikayesinde adım teşekkür kısmında da olsa geçti.

  -benim fikrim olan bir proje hayata geçti ve az da olsa para kazanıyoruz.

  -kendi işimi kurmak için adımları attım, hızlanarak devam ediyoruz.

  bunlar hayal bile etmediğim gelişmelerdi benim için. bombok bir yıl olsan da 2017 bana çok şey kattın. teşekkürler. 2018 mükemmel geçer umarım.

  2 aralık 2017 11:12


  4. - en büyük başarım şükretmeyi öğrenmek. çünkü önceden gayet memnuniyetsiz bir insandım.

  - olmadığına üzüldüğüm şeylerin olmamasının çok daha doğru olduğunu görmeyi öğrendim. olmadı diye üzüldüğüm şeyler olsa daha çok üzülebilirmişim.

  - pozitif olmayı, bakış açımı değiştirebilmeyi öğrendim. 2016'yı oldukça karamsar geçirmiştim.

  - üzülmeyeyi öğrendim. evet. şöyle ki beni üzen her şeye üzülüp akışına bırakmayı öğrendim. kötü bir şey olduğunda bir - iki hafta dağıtıp üçüncü hafta toparlanmayı öğrendim.

  - üniversiteyi ikinci senemde kazanabildim

  - bana bir şey katmayan, enerjimi sömüren, memnuniyetsiz negatif insanları tamamen hayatımdan çıkartmasam da hatrı sayılır şekilde mesafe koydum. hiçbir şeyimi anlatmaz hal hatır sormaktan ileri gitmez oldum. iyi ki de böyle oldu

  2017'nin son ayının başındayız ve ben şuan yıl boyu yaşadığım tüm olumsuzluklara rağmen halimden memnunum. canımı tek sıkan şey maddi problemler. o da çok çok kötü durumda değil ama biraz daha elimiz rahat olsaydı iyiyidi. buna da çok şükür. Sayende artık gerçekten büyüdüm sanırım 2017. Giderayak umarım bu entryi böyle yazdığıma pişman etmezsin (gizlinot: swh)

  2 aralık 2017 11:35

  5. Psikolojik olarak iyi olmayı başardım. Son 1 yıldır hayatımdan beni mutsuz eden insanları çıkardım, modumu düşüren ortamları değiştirdim, kimseyi umursamamayı öğrendim. En güzeli de ben değiştim. Eski katı, sert görünümlü ben yokum artık mutluyum artık, etrafa kötü enerji saçmıyorum bundan güzeli olabilir mi?

  Noldu? Kaldığım evden ayrılıp eski ev arkadaşıma yol verdim, yeni hobiler edinip yeni yeni insanlarla tanıştım. Susmadım, lafımı esirgemedim. 2015-2016'da kendime ettiğim kötülükleri bir bir yenmeye başladım. Galiba O yıllarda midemin dengesini o kadar bozdum ki ufacık bir sınav stresinden bile midemi vuran bulantıdan, yemek yiyememeden kurtulamadım. Eskisi gibi haftalarca yemek yiyemiyor değilim ama stresin nedenini bulup yönetmeyi öğrendim, midem bulansa dahi 2 güne artık işi çözüyorum. Ruhumdaki boşluğu alışveriş ile doldurmuyorum artık o zamanlar hiç eve boş gitmezdim alıp alıp doldurmuşum eve. Eee ne işe yaradı? yazın gereksiz olan makyaj malzemelerini / ojeleri hepsini verdim. Onlarla birlikte ben de rahatladım. Şimdi ihtiyacım olmadıkça değil de bittikçe alıyorum. Anladım ki alışveriş beni iyileştirmediği gibi zamanımı da paramı da alıyor. Galiba bu sene daha iyi hissediyorum ben.

  Süslüler hiçbir şey sizden kıymetli değil, bu şekilde problemleriniz varsa lütfen psikolojik destek alın kendinize daha fazla kötülük etmeyin. Hayat gerçekten kısa. 2018 için en iyi dileklerim sizinle! (:

  2 aralık 2017 11:46

  6. Cherie o projeyi 2017de devreye soksun, sonra gelsin bi de bana soksun dedikleri proje 3 hafta sonra yılın son günlerinde devreye giriyor. Mayıs 2018e yetişir anca denmişti :d 

  Dün yöneticilerim  yıl sonu performans değerlendirmesine aldılar. Proje şefliği terfisi bekliyordum projeler takım liderliğini teklif ettiler. Hala inanamıyorum. Bi karışıklık yoktur inş kfkdkfjd yalnız takım liderleri gece 11de falan evlerine gidiyor sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. 

  Eve çıkmayı başardım. Daha mutlu olamazdım.

  Liseli gibi flörtleştiğim biri var. Ben hala ergen kız kafasında çıkma teklifi bekliyorum o yüzden flört diyorum ona göre ilişki olabilir kdkskdkd peki benim bundan haberim var mı???? Birazdan gelecek bi sorayım.

  Ablamın oğlu Canım bebeğim yeğenim çok mutsuz olduğum bir anda beni güldürmeye çalışıp ayağımdaki yarayı öptü oraya krem sürmek istedi. 1,5 yaşında. Tikli bi çocuktur teyzesi kılıklı, öpmeyi sevmez öpülünce yanağını siler. Ayak öpmek? KRAAAAAAAL:d

  Benim için 2017'nin en büyük başarısı budur. Tertemiz saf bir kalpten koşulsuz sevgi almak. 

  2 aralık 2017 13:09

  7. kendimi hayatımın merkezine koymayı başardım. kimsenin benden daha değerli olmadığını ve bu hayatın benim olduğunu, kendim için en iyisini yapmam gerektiğini fark ettim.

  bana zarar veren insanlarla ilişkimi kestim. kimse kırılıp üzülmesin diye herkesi sineye çekiyordum uzun zamandır.

  bazen yanlış bir şey de olsa sonunda çok mutlu olabileceğim şeylerin peşinden gitmeyi ve bu yolda kimseyi dinlememeyi başardım.

  2017'nin özellikle son 1-2 ayı benim için mükemmel geçiyor, umarım 2018'de de böyle devam eder.

  başaramadığım şey ise hala bazı konularda gereken farkındalığa ve iradeye sahip olamamam. onu da 2018'de başarırırım umarım.

  2 aralık 2017 13:21


  8. kendimi çok başarısız hissettim elle tutulur hiçbir şey yapmadım ki ben :(

  2 aralık 2017 16:10

  9. - alışamam sandığım şeylere tahminimden daha çabuk alıştım.

  - arada denge şaşsa da, artık insanlara hayır demeyi galiba öğrendim. bazıları buna pek şaşırsa da kafam eskiye göre rahat. iç huzuru bulmaya giden yolda o kadar önemliymiş ki bu. zamanla daha da iyi olacağım inşallah :)

  - gereksiz hiçbir şey almadım, almıyorum, almayacağım da.

  daha başarılacak çok şey var darısı onların başına diyelim (gizlinot: swh ).

  2 aralık 2017 16:48

  10. psikopat oldum mülayim, sessiz, sakin, kendi halinde, susan, vur kafasına al lokmasını kadın gitti psikopat geldi

  yıllardır beni bezdiren kişiliğimi bile kabullenmemiş su içsem izin alarak yaptığım annem dahil herkese atar herkese gider. artık susmuyorum içime atmıyorum hastalanmıyorum. migrenim bile azaldı bu sayede. haftanın 5 günü gelen migren ataklarım sadece pms döneminde beni bulur oldu.

  bu başarımı derseniz alası derim ben

  kutu kutu ürünler yolluyor diye her türlü yalakalığın döndüğü mecrada en büyüklerine bile kafa tutan bir psikopat oldum ben yazmıyorum senin ürünlerini bana bişey gönderme diyebilecek bir cesaret bir delilik allahım ne oldum ben böyle diye kendimi sorgulama

  getirisi tüm bunların neler derseniz;

  kendime güveniyorum herşeyimin hatalarımın dahil arkasındayım

  eskiden yanlış bişey yaptığımda panik atak geçirir yalan söyler düzeltmek için kendimi paralardım

  şimdi hata yapmışım diyebilecek cesaretim var

  herkesi etrafımdan sildim kimisi beni sildi ama tertemiz bir hayattayım. kimsenin kahrını çekmiyorum 150.kez ayrılıp barışan sözde dost müsvettelerinin serzenişlerini kendime dert etmiyorum

  2017 yılında ben gerçek ben oldum. çizdiğim bir yol var geç kaldımda demiyorum geciktim artık benden bişeyde olmaz demiyorum kendime acımıyorum.

  en önemli kelime bu galiba kendime acımıyorum vah vah yazık sana demiyorum.

  ben kendimi buldum darısı kendisini arayanların başına süslüler

  2 aralık 2017 17:43