süslülerin 2017 yılında başardıkları

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (86)
  • medya (1)

86. hiç bir şey koca bir hiç. 2017 yılına bir ad vermek istesem ''hayal kırıklığı'' derim. O kadar kötüydü . 2017 yılı güzel geçmiş insanlara hayretle bakıyorum. 2017 nasıl güzel geçer ya.

29 aralık 2017 01:21

85. Saçma eski erkek arkadaşım tarafından aşırı saçma bir biçimde terk edildim. Eh bu da bir başarı sonuçta. bakınız buna terk edilmeyi başarmak deniyor

29 aralık 2017 00:18 29 aralık 2017 00:18

84. -Güdübet hocalarla dolu bir jüriden geçip mezun oldum

- gereksiz insanları hayatımdan çıkardım şu anda toplam 2 arkadaşım falan var sljdsk ama olsun kafalar rahat

- psikolojik anlamda bazı konularda kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum

28 aralık 2017 20:45


83. çok güzel kazıklar yedim.

28 aralık 2017 20:19

82. ** teyze oldum (ben doğurmasam da şu an bir süper teyzeyim)

** artık bir bilgisayar mühendisiyim eheh.

** iş planı çizebildim kendime,sonunda.

**hayatıma güzel arkadaşlar aldım,az ama öz.

**sağlıklı beslenme alışkanlığı edindim,çoğunlukla.

28 aralık 2017 19:25

81. İlaç kullanmadan duygu durumumu kontrol edebildim. Gerçek sorunlarımla yüzleşmemi sağlayan terapisti buldum ve pek çok acıyla baş edebildim. 

 Geçmiş travmalarımla yüzleşip kardeşlerimin de yüzleşebilmesi için güvenli bir alan oluşturabildim ve hepimiz için çok acı verici de olsa acının sonunda ölüm olmadığını görüp yaralarımızı sarmaya başladık.

 Kendi değerimi mesleğimle, kazandığım parayla, sahip olabildiklerimle yani başkalarının beni değerlendirdiği şeylerle belirlemek yerine, hep yapmak isteyip hiç yapamadıklarıma, cesaret edemediklerime, yapmadıkça geç kaldığımı düşünüp daha da oteleyip, gözümde büyüttüklerime başlayarak belirlemeye başladım. Suluboyaya başladım, bazen güzel yaptım bazen rezil ettim, yine de hepsini sevdim, kendimle gurur duydum. Önemli bir iş mülakatına girip eğer aradığınız işinden başka bir şeyi gözü görmeyen bir insansa ben o değilim artık iş-hayat dengesi olan bir çalışma ortamı arıyorum dedim. Eskiden ağır işkoliktim, bunu söyleyebilmek benim için çok büyük bir adımdı. Nerdeyse otuz yaşında, güzel kariyeri olmuş bir insan olarak annemden bunun için azar yedim ve tercihlerime artık karışamazsın dedim. Kendimle gurur duydum, çok paradan ve ‘title’ dan vazgeçebildiğim için, sadece annemi mutlu etmek için istemediğim bir işe daha sürüklenmediğim için. 

 2017 benim için acı, başarısızlık ve kalp kırıklarıyla baş etmeyi öğrenme yılı oldu. En baş edemem dediklerimle snandım ve bas ettim. Kendi hayatım üzerindeki söz hakkımı keşfedip, kendimi tanımaya başladığım yıl oldu. Bu yılı hep acı da olsa güç verici olarak hatırlayacağım. Her şey için teşekkür ederim sana 2017. 

28 aralık 2017 15:36

80. ölmemek

28 aralık 2017 14:46


79. bu ara o kadar yazasım var ki. konuşurken yada yazarken sözcükleri fazla özenle seçmeye çalıştığım için kafamın içinde kullanmayı seçmediğim o sözcüklerden girdap oluşuyor sanki. bu başlığa ikinci gelişim. bu yılın son günlerinde çok ölçüp tarttım bir şeyleri, 2017 son günlerinde bir farkındalık kazandırmaya çalıştı sanki bana. yani ben 2017'ye atfediyorum bu öğrendiklerimi ve ölene kadar unutmayacağım.

hani diyoruz ya, çok mu şey istiyorum? bir x bir y yeter şu hayatta bana. evet aslında çok şey istiyoruz. o x ve y yerine ne koyarsan koy çok şey. bu hayat hiçbirimize hiçbir şey vaat etmedi. etmeyecek de. hep derdim, "başkalarının önüne rastgele gelen şey için benim çok uğraşmam gerekiyor. " öyle değilmiş. sahip olduğun her şeyin bir bedeli var. her zaman olacak ve sen (yada ben) seçmediğin o yoldan gidenlere karşı hep bir rahatsızlık hissedeceksin. (lean in kitabında okumuştum buna benzer cümleyi) ve evet hep yalnızsın. yalnız olman aslında daha az yaralanmana sebep olacak çünkü kimseden bir beklenti halinde olmayacaksın.

bu da bu yıl için bir not olsun.(gizlinot: karışık gelebilir ama kendimce yazdım)

28 aralık 2017 14:34 28 aralık 2017 14:58

78. *kızımı sağlıkla kucağıma aldım. (sırf bu yüzden bile hayatımın en güzel senesi olabilir.)

*yaşadıklarımın etkisiyle lohusa depresyonuna girerim diye düşünüyordum. supermom olmasam da bence fena gitmiyorum.

*beni mutlu etmeyen evliliğimi bitirdim. (teorik olarak üzücü ama ayrılıktan korkarak mutsuzluğa razı olan bünyem için ciddi bir adım ve gerçekten rahatladım.)

*sigarayı bıraktım.

*su içmeye başladım.

*minimalizmi öğrenmeye başladım. aklımda değişim planları oluşturuyorum.(uygulama 2018e kalacak gibi.)

*kredi borcumun yarısından fazlasını ödedim. 2018de kalanını da bitireceğim.

8 aralık 2017 09:17

77. *tabi ki hayatımın kedisini sahiplenmek

*araba kredisini bitirmiş olmak

*şirin mi şirin huzur dolu bir satın ev almak

*yeni kredilerin %40'ını bitirmiş olmak(konut+öğrenim kredisi)

*beslenme düzenimi değiştirip sağlıklı yaşama geçmek

*aileyle kaliteli ve düzenli zaman geçirmeye başlamak

*'hayır' demeyi öğrenip&hayatıma insanları doğru konumlandırmaya giriş yapmak

*mesleğimle ilgili yeni şeyler öğrenmiş olmak

*nişanlanmak (gülmeyin benim için başarı(gizlinot: huysuzumdur :D))

7 aralık 2017 17:41