sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (164)
 • medya (2)

164. Şubat ayı gelmiş, yine de yazayım kendime motivasyon olsun;

- Tezi bitirmek, bu doğrultuda mayıs ayında tezi teslim etmek istiyorum, 3 koca ayım var önemde, aptallık edip kendimi boş işlerle oyalamazsam yapamamam için bir neden yok.

- İngilizcemi geliştirmek, bunun için de son zamanlarda bir şey izliyorsam hep ingilizce alt yazılı izliyorum,

- Daha çok kitap okumak, aldığım ama okumadığım 50'ye yakın kitabım var, utanıyorum artık kitap almaya,

- Daha az karbonhidratlı beslenmek,

- Daha az alış veriş yapmak, ihtiyacım olmayan şeyleri almamak,

- İnternette daha az zaman geçirmek.

3 şubat 13:02

163. aslında birçok süslü ile benzer planlarım var benim de ama onlardan bahsetmeyeceğim bu girdi de. en başta ki planım kartpostal yazmaya geri dönmek. yaklaşık 4 yıl önce (link: https://www.postcrossing.com/ postcrossing) ile başlamıştım. 2 yıl çok istikrarlı bir şekilde çok severek devam ettim kart atmaya. dünya üzerinde hiç tanımadığım insanların hayatlarına dokunmak dahası onların da benim hayatıma dokunması çok hoşuma gidiyordu. çok güzel arkadaşlıklarım da başladı bu sayede. hatırı sayılır derecede de koleksiyonluk kart biriktirdim. daha sonra okul hayatımın maddi yükümlülüğünü kendime bahane ederek (mimarlık okuyorum) bıraktım kart atmayı. kendime hatırlatmak için yazıyorum bu girdiyide.

28 ocak 01:31

162. biraz geç kaldım ama mühim değil, koca 11 ay var önümde gerçekleştirmek için.

- 60 kitap oku.

- fantastik türde bir kitap/seri oku. (gizlinot: daha önce hiç okumadım. hep ters bakardım, edebi değiller diyerek yererdim. kendimi aşmam gerek.)

- edebiyat dergilerini takip et. (gizlinot: notos, varlık gibi dergileri tabii ki.)

- yaz. öykü fikirlerini erteleme.

- ayda birer kez sinemaya ve tiyatroya git.

- 10 tane belgesel izle.

- haftada bir gün kütüphanede çalış.

- ortalamanı 3.00 yap. (gizlinot: çok ihtiyacım var buna. yoksa bursum kesilecek.)

- ingilizceni geliştir. (gizlinot: tercihen 2 seviye atlatacak kadar, çünkü şu an epey düşük düzeyde.)

- hiç bulunmadığın üç yeri keşfet.

- yeni bir eve taşın. (gizlinot: bu evime daha eylül'de taşındım ama sıkıntılar var. muhtemelen yazın tekrar taşınacağım.)

- yeni bir şey yapmayı öğren. (gizlinot: büyük bir hobiden tutalım, küçük bir yemeğe kadar her şey olabilir. amaç bana bir şeyler katsın.)

- düzenli egzersiz yap, yogaya başla.

- uykunu düzene sok.

- evde ye. haftada max 2 kez dışarıdan ye. (gizlinot: okul, iş derken illa dışarıda yiyor insan..)

- resmi olarak bir işe gir.

- daha az satın al.

- daha az sinirlen, daha çok gül.

- hayvanlar için bir şeyler yap.

25 ocak 08:04

161. bir aksilik olmazsa bu sene bitmeden eğitim için birkaç yıllığına yurt dışına gideceğim ve gideceğim ülkede güzellik salonlarında yaptırılan işlemler çok pahalı. bu yüzden bakım konusunda mümkün olduğunca kendi başımın çaresine bakmayı öğrenmeyi planlıyorum. bakım ve güzellik ile ilgili hedeflerim şöyle:

özel gecelerde dahi yapabileceğim kadar makyaj yapmayı öğrenmek (mac'ten makyaj eğitimi almayı düşünüyorum)

fön çekmeyi öğrenmek (bana çok zor geliyor ama o bakımlı duruşu çok seviyorum)

halihazırda başlamış olduğum lazerle kıl tüy işlerini bitirmek

cesaret edip iğneli epilasyona başlamak ve kaş bıyık derdinden büyük ölçüde kurtulmak (leke kalır mı gerginliğini atabilirsem)

ufak tefek sivilce ve güneş lekeleri için etkili bir tedavi yöntemi bulmak ve yaptırmak (bunu gerçekten çok istiyorum)

benim için mucize ürün kategorisine girecek birkaç ürün keşfetmek (geçen yılın keşifleri benim için mixup sulphur ve morfose keratinli saç serumu oldu)

hala çoğunlukla öğrenci kafasındaki gardrobumu yavaş yavaş daha kaliteli ve sade hale getirmek

geçen sene evde manikür yapmayı öğrendim ve bu benim için gerçekten çok güzel bir atılım oldu. genetik olarak çok ince, kırılmaya müsait, tombul ve yuvarlak yapılı tırnaklarım var. işten güçten fırsat bulup da ayda bir kere maniküre gidebilirsem birkaç günlüğüne iyi görünüyordu. kendim yapmayı öğrenince hem kuaföre harcadığım zamandan, hem verdiğim paradan, hem kullanılan aletler yeterince temiz mi gerginliğinden kurtulup aslında tırnaklarımın o kadar da çirkin olmadığını fark ettim. internette aradığımız aramadığımız her şeyin var olduğuna ve faydalanmak için hiçbir engel olmadığına inanıyorum. herkese verimli, güzel yıllar diliyorum :)

22 ocak 21:23

160. mezun olup yurtdışına yerleşmek.

18 ocak 13:43

159. bu yıl zorunluluklarımın dışında bana artı katacak şeylerin peşinden gitmek istiyorum. daha fazla görmek,bilmek,dinlemek,tatmak istiyorum. ülke dışına çıkamasamda yeni bir ili gezmek ya da şehrimin lokal noktalarını keşfetmek gibi. 

2019 için şimdiden gerçekleştirmek istediğim iki planım var. belki aklımdakini bir yere yazarsam gerçekleşme ihtimali artar o yüzden kendime not niteliğinde burda paylaşmak istiyorum.

ilki adamlar konserine gitmek bu yıl canlı dinlemeyi istiyorum şehrime gelmelerini çok isterim olmazsa da bir fırsat yaratıp ben onları dinlemeye gideceğim. ikincisi urfa’ya gitmek istiyorum göbeklitepe’yi ziyaret edeceğim yıllardan beri görmek istediğim bir yer hakkında ne görsem okurum ve izlerim bu yüzden artık buluşmanın vakti geldi. kafaya koyduktan sonra gerçekleşmeyecek şey yok gibi naftalin kokan mottomla girdimi sonlandırıyorum umarım hepimiz bu yılı istediklerimizi yapmanın mutluluğuyla bitiririz.

17 ocak 18:01

158. plan değil ama olmasını istediklerim desem daha doğru olur

sevmeye layık 'o' kişiyi artık bulmak

ingilizce kursuna yazılmak

ales mi kpss mi karar verip o yönde gerekli adımları atmak

sanırım şimdilik kısa vadede beklentilerim bunlar ama zaman ne gösterir belli olmaz, genelde verdiğim kararlarda sabit kalmakta zorlanıyorum. umarım yalnız değilimdir ^_^

3 ocak 03:58

157. aldığım tüm dersleri geçmek

kilo vermek

yazılım kurslarına devam etmek

öğrenci asistanlığı yapmak

not ortalamamı yükseltmek

2 ocak 23:45

156. Is bulmak, tek istegim bu. Ama issizlikle gecen 1 sene sonrasinda umudumu tamamen yitirdim.

2 ocak 15:32

155. -şeker yememeyi beceremesem de mümkün olduğunca yeme dengemi düzgün tutmak. Bir yerden ucunu kaçırınca diğer yerden kısmak. Zararlı gibi dursa da ben kilomu anca böyle dengeleyebiliyorum.

Elektro gitar için kursa gitmek. Orta seviyede çalıyorum ama bir profesyonel eli değse daha hızlı ilerleyeceğimi düşünüyorum. Ayrıca orada stüdyo imkanım da olacak. Yurtta çalamadığımı önceden belirtmiştim. Cimi hendrix olmak istiyorum.

Elektro gitarın yanında bir şey daha öğrenmek istiyorum. Hala karar veremedim ama bir enstrüman daha öğreneceğim.

Kilo veremesem bile iyi durmak için spora başlayacağım. Maddi olarak zorlanmamak için okulun içinde dişi sinek bile bulunmayan salonuna yazılmak zorunda olsam da, başlayacağım.

Aliexpress'ten aldığım tabletin yüzünü bir gün görebilirsem, dijital çizime başlayacağım.

İstediğim zaman istediğim şeyi yapabilmek için ufak bir maddi kaynak bulacağım. Büyük ihtimalle çizimden gelecek bu.

Neyi sevdiğimi bulmak için elimden geleni yapacağım. Farklı işlere girip farklı yerler göreceğim ve hayatımla ne yapmam gerektiğiyle ilgili kararımı artık netleştireceğim.

Umuyorum ki kişisel her türlü hakkın gasp edildiği, rahatsız, soğuk, ortamı seviyesiz, ne çalışılabilen ne gelişilebilen, yemek diye avuç avuç kanser yedirilen şu yurttan gidip; baraka bile olsa, konteyner bile olsa kendi evime çıkacağım. Yalnız kalabileceğim canım evime. Tek kriterim çatısı olması şu an.

Akademik olayları bu kadar kafama takmayacağım.

Yerken 'ulan kanser bu' dediğim hiçbir şeyi yemeyeceğim. Vedat milööörlük olduğundan sanırım, gerçekten çok ince tatları alabiliyorum. Normal gelmeyen bir tat aldığım an yemeyi bırakacağım. Masadaki diğer kişilerin onaylamasına gerek yok.

En ciddi isteklerimin en temelinde maalesef hep para yattığı için tekrar, para kazanmanın bir yoluna bakacağım.

2 ocak 14:07