yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (259)
  • medya (0)

  259. acil durum makyajım değil ancak sabahları ayda yılda bir kere üşenmezsem makyaj yapıyorum onda da çokacelem oluyor doğal olarak alel acele yapıyorum makyajı neyse yazayım.

  güneş kremi emildikten sonra nemlendirici sürerek başlıyorum (gizlinot: normalde güneş kremi üstüne nemlendirici vs sürülmez ancak ben baz niyetine yapıyorum bunu ve dediğim gibi tam emildikten sonra bir şey olmayacağını düşünüyorum)

  nemlendiriciyi özellikle su gibi bir şey seçtim emilimi kolayca oluyor sonra tam hız göz altı kremi ve kapatıcı kapatıcıyla yüzümdeki bazı şeyleri de kapatıyorum.

  krem allık uyguluyorum uygulama kolaylığı açısından parmaklarımla hiç uğraşmadan tık tık sürüyorum

  krem aydınlatıcı sürüyorum yine aynı şekilde

  eğer elimin altında bir sprey varsaonu sıkıyorum her ihtimale karşı (gizlinot: hoşuma gidiyor pudra kullanmasam da azıcık sıkıyorum)

  ve hazırsınız. eğer vaktim varsa bunlara bb krem de ekliyorum bu kadar günlük makyajım. baya iyi anlaşıyoruz biz kendisiyle

  23 temmuz 23:19

  258. bu benim 10-15 dakika içinde evden çıkabilirsem dersin ilk yarısına yetişebilirim makyajım

  güneş kreminin içine biraz ışıltılı baz veya missha bb kremden katarak bütün cildime yediriyorum.(gizlinot: güneş kremini renkli forma getiriyorum sadece kapatıcılık tabiki sağlamıyor fakat iç rahatlatma)

  emilmesini beklerken sadece gözaltıma concealer(sık kıllı bir fırçayla sürdüğüm için hızlı dağıtabiliyorum) + şeffaf kaş jeli.

  ardından flormarın terracotta baked tekli farlarından carol wind rengini geniş bir fırçayla yanaklarıma ve parmaklarımla göz altına geçiyorum. simli bir ürün değil ve hafif yansımalı bir renk o yüzden gözde de yanakta da makyajı uğraşılmış gösterdiğini düşünüyorum. girdisine (link: https://www.suslusozluk.com/flormar-matte-terracotta-far-m110?i=952929 buradan) ulaşabilirsiniz.

  kirpiklerime hafif bir kat rimel geçiyorum hatta dokunduruyorum diyebilirim.

  Ruju genelde sürmeden evden çıkıyorum çantamda mutlaka bir tane günlük renk oluyor dışarda sürüyorum.

  Bu işlemler bile 5 dakikayı geçmiyor fakat ekstradan biraz daha vaktim olursa pastelin 337 nolu göz kalemi kirpik dibime bastırmadan sürüyorum. Rengi koyu bir kahverengi değil ve çok opak da değil bu yüzden dağıtılmadığında da tek kullanılabilen bir ürün.

  Sadece ruj veya rimelle evden çıkabilen biri asla olamadım maalesef makyaj yapmaya bayılıyorum, gerekirse sadece güneş kremini evde sürüp kalanını dışarda yaptığım da oluyor. 

  23 temmuz 20:36

  257. en güvendiğim kapatıcımı kaşık fırçayla sürüp allık ve aydınlatıcı ile cildime ışıltı katıyor ardından tek renk far sürüp siyah kalemi üst kirpik diplerime fırçayla dağıtarak uygulayıp bol rimelle göz makyajımı bitiriyorum. kaşlarımı tarayıp ruj sürüp nemlendirici bir spray sıkıp 5 dakikada tamamlıyorum makyajı. makyajın tamamlayıcısı saçtır diye düşünüyorum bu yüzden sıkı bir topuz ve güzel küpeler baya iyi hazırlanılmış havası veriyor.

  23 temmuz 19:32

  256. vaktim gerçekten az ise nelerden fedakarlık edebilirim diye düşünüp sadece en önemli adımları uyguluyorum: önceliğim kaşlarımı doldurmak. max factor, maybelline ve the balm'ın asansörlü kaş kalemlerinden memnunum, elime hangisi gelirse onla kaşlarımı dolduruyorum.

  acelem varsa eyelinerdan uzak duruyorum çünkü bugüne kadar acele ile sürdüğüm tüm eyelinerlar bana acı ve pişmanlık getirdi:( maybelline krem farlardan mat açık kahve olanını veya bronz olanı sürüyorum. tercihen mat kahve olanı. kaş altıma kadar getirmiyorum, katlanma bölgeme ancak ulaşacak kadar az kısma gelişigüzel uyguluyorum. vaktim kalırsa katlanma bölgeme cok azıcık bronzer sürüyorum karıştırma fırçasıyla.

  sonra da bol bol rimel sürüyorum.

  eğer hala vaktim varsa durum o kadar acil değildir, o halde hafif bir kapatıcı da sürüyorum yüzümdeki kızarık yerlere. ama sadece kaş ve göz de insan içine çıkmam açısından yeterli geliyor:)

  23 temmuz 13:18

  255. önce kapatıcı uyguluyorum, acil durumlar için olabildiğince kolay dağılan ürünleri seçiyorum ve kapatıcıda tercihim l'oreal true match oluyor. (gizlinot: yeni formül olanı) ellerimle veya kedi dili tarzı bir fondöten fırçasıyla (gizlinot: bendeki rt essential foundation brush) göz altlarımı, göz kapaklarımı ve burun-ağız kenarlarımı kapatıyorum.

  the balm take home the bronze'un oliver rengini kontür fırçama alıyorum (gizlinot: bendeki for your beauty siyah çift taraflı olan ve aşırı başarılı) ve önce yanaklarımı, sonra burnumu ısıtıyorum, fırçada kalanı da göz kapaklarıma geçiyorum.

  sonrasında açılı bir fırça (gizlinot: eklips kullanıyorum) ve flormar kaş farıyla kaşlarıma şekil verip fırçada kalan son farı kirpik çizgime gelişigüzel dağıtıp gölge veriyorum.

  en son rimel sürüp rujumu uyguluyorum, rimelim şimdilik golden rose cat walk (gizlinot: max factor 2000 calorie kurudu ne yazık ki) , ruj için de kremsi ve hata kaldırabilir olmasından dolayı en çok maybelline mauve for me'yi sürüyorum.

  23 temmuz 10:43

  254. nemlendirici , göz altı kapatıcısı, pıt pıt sivilce varsa onu yoksa lekeleri kapatma çok hafif rimel, lip balm

  23 temmuz 09:34

  253. benim için nemlendirici/güneş kremi, rimel ve rujdan ibaret.

  ruj zaten olmazsa olmazım. acelem varsa sürümü kolay, her kıyafete giden bir ruj kullanıyorum (mac persistance, golden rose velvet matte 16 gibi).

  göz makyajında elim hata yapmaya bayağı meyilli olduğundan riske girmeyip rimelle idare ediyorum. kirpiklerimi oldukça belirginleştiriyor, bu da benim için yeterli.

  23 temmuz 09:25

  252. yüzümü hafif nemlendirip çok az fondötenle lekelerimi kapatıyorum. sonra göz pınarıma göz kalemi sürüyorum. ardından hafif bir maskara uyguluyorum. en son rujumu sürüyorum. işte bu kadar.

  23 temmuz 09:08

  251. Renkli kaş maskarası ( en önemlisi bu kaş aşırı değiştiriyor olumlu anlamda yüzüme  hiçbir şey sürmesem bile bu kesin adım bu ara maybelline fiber kıllar olan içinde onu kullanıyorum.)

  Kirpikleri rimelledik(maybelline lash sensational hiç değişmez)Varsa bb cream sürdük

  bi de lipbalm(blistexin kiraz kokulu şeyi var böyle parlatıcı gibi görünüyor renksiz ya sadece onu ya da bi pıt ruj dağıtıp üstüne onu çakıyorum) Hadi çıkalım balım.

  23 temmuz 03:44 23 temmuz 18:49

  250. Kapatıcıyla sivilceleri vs. Gizleme

  Maskara ve bolca krem allık. 

  23 temmuz 01:58