girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (683)
  • medya (5)

683. 1000 ali hastane metro durağınin oralara gelmiş. Evden duyuyorum. Çevre kirliliği resmen.. bi sus bıktık ya.

dün 17:11

682. Dün çok aklımda kalmış olan 2 çift küpeyi kendime doğumgünü hediyesi almak için gümüşcüye gittim küpeler paketlenirken 1 çift + 1 tek küpe gözüme çarptı (kulaklarımda toplam 4delik olduğu için küpe almak bir yaşam biçimi bana) gümüşcüye sordum "bunlar ne kadar olur?" "Sana 100tlye bırakırım" dedi zaten kısıtlı bütçe ile yaşayıp arada çılgınlıklar yapan bir insan olduğumdan kalbim tekledi 3 küpe=100tl matematiğini kurunca kafamda "60tl harcadım 100tl daha harcayamam" dedim (elimde de o an 10tl var para üstü) "bir tanesini sana 10tlye vereyim o zaman" dedi. Gözlerim bir şüpheyle kısıldı o an "bir tanesini 10tlye gözden çıkartabiliyorsan az önce neden tanesini 33tlden vermeyi düşündün?" Diye gözüm seyirerek baktım adama. Hanım hanım almadan çıktım eve geldim ama Eve geldiğimden beri kafamda tekrar tekrar bu anı yaşıyorum. Acaba "o zaman 3üne de 30tl vereyim madem tanesi 10tlden veriyorsun" desem alır mıydım acaba? Kafamda deli deli sorular var anlayacağınız.

dün 17:08

681. soru-cevaptaki üniversite sorusunu görünce kafama takıldı yine. 

ankara hukuk mezunuyum. Benim girdiğim sene 5.500lerde kapatmıştı, benim sıralamam 2.500 idi. birçok iyi özel üniversitenin, boğaziçinin, odtünün vs. iyi bölümleri tutuyordu ama biraz cahillik mi diyelim artık, başka seçenek düşünmeden hep hukuk yazdım(k), tmnin en iyi bölümü de oydu, öyle diyorlardı çünkü.  Tabi tam burslu dışında özelde okuma seçeneğim de yoktu.

okulu okudum bitirdim hala boğaziçi psikolojiye mi gitseydim, bilkentte okusaydım nası olurdu diye düşünüyorum. ama hayırlısı böyleymiş demek ki diye avutuyorum kendimi.

burada sınava hazırlanan tercih yapacak genç arkadaşlar var, onlar için yazıyorum. okuyacağınız bölümü çok çok iyi süzgeçten geçirip öyle seçin. Okulun zorluğuna bakmayın, ben bu okulu bitirebilir miyim diye sormayın asıl ben bu mesleği yapabilir miyim diye sorun. Okul bir şekilde bitiyor çünkü ve elinizde hayatınız boyunca yapacağınız meslek kalıyor.

bizim tercih sistemimiz de çok yetersiz bunu yeni yeni anlıyorum, hayattan bi’haber, mesleklerin uygulamada istediği özveri ve fedakarlıklardan bi’haber liseli çocuklara bölüm seçtiriyoruz. Şahsi kanaatim her mesleğin yapılışı ve gerektirdiği kişisel özellikleri hakkında pratiğe dönük eğitim verilmesi. Ama biz sınava çalışmaktan kafamızı kaldırıp başka bir şeyle ilgilenemiyoruz tabi.

özetle okuyacağınız bölümü iyi seçin, sonra okul bitince hala aklınızda soru işaretleriyle ve biraz da hayalkırıklığıyla kalmayın.

dün 14:53


680. Zamanında şiddet gösteren eski 'sevgi'lim gelsene sana birşey deneyeceğim.

dün 14:13

679. Model olmak istiyorum ama çok çok istiyorum. Şöyle ki boyum 1.78 kilom 58 elim yüzüm de düzgün niye olmasın? Bunları aa bakın ben şöyleyim böyleyim demek için değil, gerekli özelliklere sahip olduğumu düşündüğüm için söylüyorum.

Hani tanınmak, şöhret olmak falan istemiyorum yeter ki o podyumda yürüyeyim o kıyafetlere gireyim istiyorum. Kendimi orada görebilmek en çok istediğim şey. Ama gelin görün ki başvuru yapabilmek için bile cesaretim yok her fotoda kendimi yetersiz görüyorum.

Ama yeter dedim artık ya adım atacağım artık eminim!

dün 13:35 dün 13:35

678. Çok yakında nefret ettiğim, aldığım eğitimle alakasız olan işimden istifa edip kendi mesleğimi yapmak için savaş vermeye başlayacağım.

Muharrem ince Cumhurbaşkanı olursa, kocaman bir coşkuyla istifa edeceğim.

dün 11:34

677. yahu insanlar nasıl oy vermemeyi düşünebiliyorlar? çevremde neredeyse her partiye mensup insan var. akp seçmeni oy vermemeyi düşünmüyor dahi. adam oyunun kıymetini biliyor. hatta yurtdışı tatilini kesip geliyor, ama umut vaadeden insanlar evinden kalkıp gitmiyor. neden? sonuç değişmeyecek diye. yahu sen görevini yap, git oyunu ver. değişmezse o zaman otur lanet et. ben üzerime düşeni yaptım de. ama yap. bırak değişmezse değişmesin. çok kızıyorum böyle insanlara. çok.

dün 11:13


676. Düşünsenize Cumhurbaşkanı Muharrem İnce olmuş ,Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu başkan yardımcısı. Ölüm grubu gibi.(gizlinot: swh) Ülke on yılda uçar ben size söyleyeyim.

Ayrıca televizyonlarda bet sesiyle bağıran çağıran durmadan ayrıştıran birinin olmaması rüya gibi.

dün 01:07

675. Uykum var ve mutsuzum. Uykumu açmaya çalışıp derse mi yoğunlaşsam veya uyusam mı emin değilim. Ben bi' sevemedim kendimi ya (gizlinot: Ben o finalden 20 almayacaktım hocaya güvenip)

Kahve yapayım ben.

20 haziran 23:28 20 haziran 23:29

674. yabancı üniversitelere, burs programlarına, Oraya buraya intention letter - niyet mektubu, motivation letter- motivasyon mektubu, personal statement- kişisel beyan, vs... yazmaktan, yollamaktan, beklemekten ciğerim soldu. üstüme biri burs murs bi' şey atsın! beni bi' salın artık ya!

20 haziran 21:23