girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (582)
  • medya (5)

582. ders çalışmam lazım.

23 mayıs 15:13

581. Proplan, royal canin, hills gibi mamalar kullanan arkadaslarin saglam bir stok yapmasi gereltigi. Zira bu mamalar ithal. Kedilerde beslenme duzenini aniden degistirmenin kedi sagligi uzerinde dramatik sonuclari olabiliyor.

Pahalanmadan alin, gobusler mamasiz kalmasin.

23 mayıs 14:38 23 mayıs 14:41

580. yazıklar olsun!

bu ülkeyi bu hale getirenlere yazıklar olsun! bana gelecek kaygısı yaşatan, buna sebep olan herkese yazıklar olsun!

23 mayıs 08:18


579. bu saat olmuş finallerime çalışıyorum. hayır dolar 4,79 olmuş neyin parasını kazanacağım bu ülkede yurtdışında yaşayabileceğim yeterlilikte ingilizcem ve birikimim de yok. boşa kürek çekiyorum hissi.

23 mayıs 05:03

578. üzülerek söylüyorum ama dolar 5.35 olacak bunu da buraya yazıyorum içine doğmuş yazmış dersiniz

23 mayıs 04:41

577. Henüz 21 yaşındayım, en verimli olmam gereken yaşlardayım yani. Ciddi ciddi gelecek korkusu oluştu acaba ülkenin hali ne olacak diye. Daha kötüye gidemez heralde diyip her gün daha kötüye gidiyo. Burada okuduklarımdan sonra iyice korkuyorum ekşiye falan bakmaya hiç cesaret edemiyorum. İşte böyle böyle yok edecekler bizi ve insanımız hâlâ onları savunacak kadar kör. Ne denilebilir ki artık?

23 mayıs 03:28

576. spoiler içerir...............................................................

az önce 13 reasons why ın ikinci sezonunda zach in mahkeme ye çıktığı kısmı izledim ve düşünmeye başladım.

öncelikle zach gibi birini nereden bulabilirim?(eheh)

eğer aile duygularını nasıl yaşaması gerektiğini bilmiyorsa ve bu duyguları sağlıklı bir biçimde dışarı vuramıyorsa çocuklar o küçücük yaşlarına bakmadan "huzur" sağlamak için kendi duygularını bir kenara bırakıp yetişkinlerin duygularıyla ilgilenmeye başlıyorlar.

Kendileri yetişkin olduklarında da ilişkilerinde aynı şekilde insanlarla ilgilenmeye çalışıyorlar ama kendi duygularını hep bir kenara attıkları için diğer insanların da kalbi kırılıyor...

"denge" veya "huzur" adına ne derseniz deyin, kaçımız bunun bozulmaması için inanılmaz fedakarlıklarda bulunurken aynı insana karşı onu koruma adına soğuk davrandık?Haketmediği şeyler yaşattık belki de.

Manipülasyon,yalan....

çünkü biz ailemizi sevdik ve sevdiğimiz insanlara böyle davranırız onları kendimizden ve kendilerinden koruruz.

dimi?

duygularını hatta hayatta isteyip olamadıkları her seyi üzerimize alırız ki kendilerine ve başkalarına zarar vermesinler aman o huzur ortamı bozulmasın çünkü sevgiye en yakın olan ve sahip olduğumuz tek şey o.

zach babasını kaybetmiş bir yaz öncesinde birlikte olduğu sevdiği kızı kaybetmiş ve mutfak masası önünde ağladı ağlayacak.

annesi hala "ama iyisin" diye diretiyor.

çünkü oğlunu bu hale getirmiş olmanın ve çektiği acıdan habersiz olmanın yükü çok ağır ve o bu yükü taşıyamıyor.O taşıyamadığı için zach de çok iyiymiş gibi davranıyor ve her şeyi tek başına yaşamak zorunda.

sadece küfretmek ve bu durumda olan herkese bütün çocuklara ve yetişkinlere kocaman sarılmak istiyorum.

Sizin suçunuz değil.

23 mayıs 02:25


575. Ekonomi çöktü. Paramız pul oldu. Her şey daha da kötü olacak. İnsanlar aç kalacak, intihar edecek. Acaba kuru gıda stoğu yapmaya mı başlasak? Nefesim daralıyor. Bu zamanda, bu coğrafyada yaşamak korkunç. Güzel günler görmeyeceğiz.

Peşin not: eksileyebilirsiniz. Aklımdan tam olarak bunlar geçiyor şu anda.

23 mayıs 02:09

574. Bencil olmak...

Genelde kötü olarak tanımlanan bu kavramın kötülük ölçütü neye göre belirleniyor acaba?

Bencil olmak benim için mi kötü diğer insanlar için mi?

Bencil olmaktan şikayet eden insanlar azınlıkta olmalarına rağmen bencil insanlardan şikayet olan insanlar pastanın büyük dilimini oluşturuyorlar.

Galiba bencil olmanın karşıdaki insana daha büyük zarar vermesinden ötürü kötü ve istenmeyen özellik olarak belirtilmesi toplumun bir kuralı haline gelmiş.

Madem bu durumdan karşıdaki insanlara nazaran siz yarar göreceksiniz o zaman biraz bencil olmanın kimseye zararı olmaz değil mi.

Bencil bir insan olmaya karar verdim.

Başka insanları düşünmeden sadece kendimi düşünmeye, kendim için çalışmaya ve yaşamaya karar verdim.

Biraz da böyle deneyelim bakalım.

22 mayıs 21:00

573. Kendi olusturduğum sinyali(gizlinot: Cıvıltı sinyali) istedigim şekilde ayıklayamıyorum. Kafa atcam pc ye.

22 mayıs 20:58