yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1355)
  • medya (12)

  1355. Şu dönemde işverenler neden doğru ve dürüst insanlara iş vermiyor? kaliteli bir işte çalışmak için yalancı sahtekar dolandırıcı olmak gerekiyor galiba peki erdemli birine bu özellikler yüklenebilir mi?

  20 ocak 18:20

  1354. şu şuursuzca yapılan diyetlerden yapıp hızla kilo vermek istiyorum. hiç yapmadım daha önce.

  edit: kötü örnek olmamak adına ekleme yapmak istedim zira sözlükte epey küçükler de var. şahsen iradesiz biriyimdir. her ne kadar böyle birşey yapmak istiyorum desem de yapmayı beceremem zaten yapmamalıyım da bipolar olduğum için. ama benim iradesizliğimi de göz önünde bulundurursak intermittent fasting yapmaya karar verdim ki benim için cidden bir challenge niteliğinde olacak. saat 12-20 arası yemek yiycem ve boy, kilo yaş bilgilerime göre de günlük almam gereken enerji miktarından düşük kalori almaya çalışacağım ancak diyet konusunda gerçekten çok tecrübesiz olduğum için (gizlinot: ilginçtir ki sözlükte beni kafayı kilolarıyla bozmuş hatta mide küçültme ameliyatına girmiş biri zannedenler varmış buarada. öyle birşey tabi ki yok iksi de yanlış bilgi ama son 1 yıldır işsiz olduğum için ye iç yat yapmaktan 10 kilo aldım o yüzden haliyle şuan canım biraz sıkkın o da olsun o kadar) güzel bir kalori hesaplayıcıya ve iyi bir beslenme listesine ihtiyacım var ne yemem gerektiğinden bile çok emin değilim yani.

  20 ocak 18:10 20 ocak 18:42

  1353. Sevgisizlik çok anlamsız. Hayatı birine adamak değil ama insanın kalbinde biri olmayınca her şey yavan

  17 ocak 22:55


  1352. şu dizilerde ortaya çıkan "güzel seven adamlar" gerçekten var mı ? varsa nerde

  17 ocak 22:36

  1351. uyku düzeni benim gibi düzensiz olan kisiler var midir acaba diye düsündüm su an. kendimi bildim bileli alakasiz saatlerde cok az uyuyorum. ise 2 saat uyuyup gidiyorum, eve gelince 2 saat uyuyup saat 4 5 gibi yatiyorum. 7 gibi uyaniyorum. gozalti kapaticisi olmazsa olmazim.

  17 ocak 04:15

  1350. "nameler uyutur, manalar uyandırır."

  17 ocak 03:32

  1349. Desperate housewives'ı 9 yıl önce izlemiştim; izlediğim ilk yabancı diziydi, beni yabancı dizilere bağımlı yapan diziydi.

  Acayip derecede tekrar başlama isteğiyle doluyum.

  İzlemek istediğim bir sürü şey varken aynı şeylere saplanıp duruyorum...

  16 ocak 23:06


  1348. Çalıştığın insanlar senin psikolojindir.

  30 aralık 2020 23:04

  1347. gına geldi. ülkenin yarısı influencer olmuş haberimiz yok. çekilişleri görünce daha iyi anladım. ben en son baktığımda takipçisi 100k üstü olan türk influencer/youtuberlar 10 tane falandı. nasıl türedi bu kadar bir anda, kim takip ediyor bu insanları anlamadım. delireceğim valla. kim niye takip ediyor ya bunları? neye sinirlendiğimi söyleyeyim. yılbaşı çekilişi diye kaç tane 100 parçalık makyaj malzemesinin [caps lock] bir kişiye [caps lock] gideceğini gördüm bilmiyorum. yav siz delirdiniz mi? 7 çeşit yüz kremini, 8 tane maskarayı bir kişi napsın? arkadaşlarına dağıtır diyorsan o zaman kıyacaksın kargo parasına insan gibi her ürünü bir kişiye göndereceksin.

  ben bu görgüsüzlüğü bir tek bizdeki vloggerlarda gördüm. ciddi söylüyorum görgüsüzlük bu. lisa eldridge'in yıllık giveaway'ine bakın anlarsınız ne demek istediğimi. 100 tane ürün varsa bölersin 2'li 3'lü 5'li paketlere, isteyen istediğini yorumda yazsın dersin ona göre dağıtırsın. yani işin hangi boyutundan baksan saçmalığın daniskası: o kadar ürünü tek bir insanın kullanmasının imkanı var mı? raf ömrü faktörü var bir kere, onu geçtim o kadar makyaj malzemesinin içine bir de ayakkabı veriyor gerizekalı ama numarası tutacak mı onun? ya böyle saçma bir şey olur mu? bu bir tek bana mı inanılmaz saygısızca geliyor? nasıl bir tepeden bakmaktır bu? aynı fondötenin beş farklı tonunu koymuş ve pişkin pişkin tek bir kişiye gidecek diyor, lütfedip beş ayrı kişiye gönderecek değilim diyor yani. ciddi söylüyorum ben olsaydım hiç çekiliş yapmazdım bunu yapacağıma. onu da geçtim. o kadar şeyin en az yarısı çöpe gidecek bu belli. bir de utanmadan çıkıp eşinizle dostunuzla paylaşın diyorlar.(gizlinot: sanki paylaştırsa tüketilecek her biri. kazananın ayrı çekiliş yapması lazım resmen) ulan sen paylaştırsana madem? tamam kozmetik ihtiyaç değil de, bunları bölüp hangisini kim istiyorsa ona hediye etseydin daha çok kişinin faydalanabileceği ortada değil mi sn influencer? niye böyle yapıyorsun? (evet, doğru cevap katılım artsın ve prensesimiz gönderim zahmetiyle uğraşmasın diye.) hadi onu da geçtim. doğaya ne kadar zarar verdiğin şöyle aklının ucunun köşesinin kenarından da mı geçmiyor? ama kime ne yararınız var sizin de doğaya olsun? bak yine aklıma geldi, kim neden takip ediyor bunları? kimi influence ediyor bunlar?

  kimse bana şimdi iyilik de yaranmıyor ya da sanane kendi sayfasında yaptığı çekilişten demesin. bu dediğim insanlar bunu hayrına yapmıyor kardeşim. takip like vırt zırt koşulu koyan kimse hayrına yapmıyor, aha işte o yazan koşullar için yapıyor. onların cebinden de çıkmıyor birçok ürünün parası. çoğu markalardan gelen. kendi artan ürünü. ya da sephora'yla anlaşması vs vs. kazançlı bir iş onlar için. takipçi, like, ilgi kazanıyor. çünkü gönüllü olduğu zaman insan gibi yapılır bu işler. kediye köpeğe ekmek atar gibi yapılmaz. kusasım geliyor bu üstenciliklerine. bu kadar çekilişin altından kalkabilen (yersen) insan da kargo parasına acımaz zaten. amacı iyilik olan insan böyle mi yapar bunu? hepsi mi anlaşmış gibi böyle yapıyor? sen kimsin? ne sanıyorsun kendini? ingiltere kraliçesi çekiliş yapsa bunlardan daha alçak gönüllü yapar ya. bir tane densizin numara faktörünü bile umursamadan kendi ayakkabısını hediye diye kakalamaya çalışmasını bana kim nasıl açıklayabilir? üslupsuzluk, görgüsüzlük, kabalık, saygısızlık, utanmazlık ben böyle açıklıyorum.

  bu gönderilerin altında milyonlarca yorum gördükçe, bu milyonlar üstünden yaptıkları iğrenç ego tatminini düşünüyorum ve midem bulanıyor. o insanlar sayesinde her gün kapılarına bedavadan gelen boklu ürünleri bir yıl boyunca biriktirip ekmek atar gibi "devasa çekiliş" diye "bakın ne kadar cömertim" edalarında paylaşmaları midemi bulandırıyor. bu iğrenç influencer sektörü midemi bulandırıyor. zaten kur farkı artmıyormuş gibi, zaten ülke ekonomisinin ağzına etmemişler de her aldığımız şeye bir ton para vermiyormuşuz gibi bir masraf da bunlar çıktı şimdi. o verdiğim paranın bir kısmının bunlara gittiğini düşündükçe deliriyorum. normalde para verip almayacakları ürünü bedavadan ayaklarına gönderip hepsini böyle tepemize çıkaran, o ürünün mali yükünü de sadık tüketicisinin sırtına yükleyen markalardan da iğreniyorum.

  çok iyi yazamamış olabilirim. yazım yanlışları, anlatım bozuklukları kesin olmuştur çünkü çok öfkeliyim, inanılmaz sinirliyim. onlar için özür diliyorum şimdiden. anlayan anlar diye düşünüyorum ama.

  19 aralık 2020 02:42 19 aralık 2020 05:18

  1346. Televizyon açık kalmış gece, rüyamda trendyol reklamı vardı. Gerçekten rüyamıza kadar girdiler.

  Gene başladı yılın son fırsatları. (gizlinot: Link paylaşma olur umarım kendim için istiyorsam ne olayım kedi kumu alacağım zkxnnd)

  18 aralık 2020 13:31