yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1454)
  • medya (17)

  1454. Haftaiçi öğlenin iki buçuğunda otobüs bekliyorum adam gelmiş çok açım para verir misin diyor. İşim param olsa bu saatte burada ne işim var. Böyle gelip de dilenenlere bir gün kendimi tutamayıp "sen benden zenginsindir asıl sen para verir misin" diye soracağım.

  1 saat önce

  1453. Aynı bölümde aynı sınıfta okuduğumuz ve ortalamamın çalışmalarımın altında kalan iki arkadaşım işten çıkışta son model arabalarında fotoğraf çekip story paylaşmışlar. Mezun olur olmaz bu pandemi döneminde hemen tabi ki varlıklı ve babalarının ciddi çevreleriyle yaşadıkları şehirde işe girdiler ben ise torpilin t'sini hiçbir yerde görememiş bir insan olarak bitap, işsiz, ama yine de hala bu ülkede bir şeyler başararak kazanarak bir işe girmek için çabalıyorum, saatlerce çalışıyorum. Binlerce ilana başvuruyorum ve yenilmiyorum. Ama sadece soruyorum Allah'ım, neden? Neden onun babası x kişisini tanıdığı için ankaradan gelen bir telefonla o işe girdi üstelik kurumsal görünen bir şirkette ve neden ben babam onu bunu tanımaz kendi halimizdeyiz diye sınavlara girip duruyorum? Üstelik bazıları kimlerin alınacağının önceden bildirildiği sınavlar.. ben ve benim gibi işsiz olan herkese dua ediyorum, her şey düzelecek. 🙏🏻

  14 eylül 18:50 14 eylül 18:50

  1452. Daha 2 haftam falan var sanırken pat diye yarın işe başlamam gerektiğini öğrendim. İşe başlayacağım şehirde bile değilim ve Şoktan dolayı hiçbir şey düşünemiyorum şu an.

  Ne gerekli belgelerim hazır ne ben psikolojik olarak çalışmaya hazırım, her şey o kadar ani oldu ki kafayı yemek üzereyim

  14 eylül 18:37


  1451. Karantinaya girdim gireli kilom değişmedi ama vücudum değişti kabanlar omuzlardan olmuyor. Kaban almam lazım. Ama iyi bir kaban çok pahalı. Ben kara kara düşünmekteyim. İndirimi beklesem, beden kalmayabilir, indirim olana kadar donmak istemiyorum zaten. Kabanlar niye pahalısınız?

  9 eylül 18:14

  1450. Bir hayalim var ve gerçekleşme olasılığı çok minikte olsa bir şekilde o minicik umuda tutunmaya calişiyorum şu zamanlar .

  9 eylül 02:21

  1449. Benden önceki nesil 85 ve öncesi doğanlar çalışan nüfus olduklarında alım gücü olarak türkiyenin en iyi zamanına denk geldi. Ben gibi 90lı nesil orta halli bütçeyle ilkokuldan üniversiteye kadar fena olmayacak bir şekilde okudu. Bizden sonraki nesilse ciddi anlamda dibini sıyırıyor herseyin. Kalemi silgisinden tut, ev yurt kirasına kadar felaket gibi herşey. 2018 yılından sonra ciddi anlamda bir kriz vardı ama pandemi ise hem körükledi bunu hem de fırsatçıların ağzına sağlam bir bahane verdi. ben şuan aşırı üzülüyorum tam onca okuduk ettik şimdi ekmeğini yiyelim diyeceğim dönemde karın tokluğuna çalışacak hale geldiğime ama benden bi 5-6 yaş küçükler onu bile yaşayamayacak hale geldi. İçim daraldı yazarken bile

  27 ağustos 17:59

  1448. Almanya' ya taşınmayı düşünüyorum ama burada asistanlık yapsam 4 sene, 4 sene içinde Almanya'nın bu gidişatla doktor açığını büyük oranda kapatırız gibi... Almanca yerine başka bir dil mi öğrensem acaba?

  27 ağustos 01:51


  1447. Çok güzel bir hayaldin.

  26 ağustos 22:49

  1446. az önce bir tv programında 13 yaşındayken 40 yaşındaki adamla evlendirilen kıza "peki rızan var mıydı, gönüllü mü gittin" diye soruldu. 13 yaşındaydım ama kendi isteğimle gittim dese sorun olmayacak yani. çocuk istismarının adı gönüllü imam nikahı olmuş. istismara yönelik en ufak yorum yok tabii ki. iman nikahının hala ciddiye alınmasını geçiyorum. sonra birini telefona bağladılar, adam araba kullanıyorum tv izleyemiyorum dedi. araba kullanan adamı yarım saat kavga gürültüyle konuşturdular. o adam aramızda tır kullanıyor an itibariyle.

  program didem arslan - vazgecme gibi bir adı vardı. toplum zaten yozlaşmış yozlaşacağı kadar da türk televizyonlarının buna çanak tutması ve her şeyi daha da normalleştirmesi... pes artık.

  24 ağustos 17:16

  1445. 2007-08'li yıllarda zekirdek.com vardı zeki kayahan coşkunun programının forum sayfasıydı, siyaset filan konuşulurdu bir süre sonra okul sınav dolayısıyla bırakmıştım girmeyi sonradan kapandığını öğrenmiştim. Şimdi süslü sözlüğün de sonunun zekirdek gibi olacağını düşünüyorum. Yazarlar gitmeye başladı, doğru düzgün ürün yorumu yapılmıyor, kaos linç gırla... Bakalım görelim.

  17 ağustos 23:56