girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (569)
  • medya (6)

569. madem evlenmeyecektik neden gece 2'de mesaj attın:(

22 mayıs 12:52

568. 1-2 minik yazım, imla hatası yüzünden girdilerimin kabine gitmesi olabilir. Yazım hatalarına takıntılı insanlara saygı duyarım ama benim için bi önemi olmadığından hiç anlam veremiyor olacağım sanırım.

22 mayıs 12:35 22 mayıs 12:49

567. hem besleyici hem de bir o kadar lezzetli bir sütlü tatlı olan güllaca sadece tek bir ayda ulaşabiliyor olmak. tamam güllaç ramazana özgü bir tat, ama yine de senede bir ay tezgahlarda bulabilmek gerçekten sevenlerine haksızlık. hurma ve ramazan pidesi de ramazana özgü tatlar ama yılın her ayında isteyince erişebiliyorsun. güllaçsa bu konuda tam bir ağır top. haliyle güllaç yılın tek bir ayında satılan bir şey olunca, ramazan dolayısıyla oluşan bu yoğun talebe üretici de yetişemiyormuş geçen gün öyle bir haber okudum. şimdi onlara da yazık değil mi? ey yetkililer sorum size hadi bakalım cevap verin bir zahmet(gizlinot: lol).

21 mayıs 21:58


566. ankara havası. oyun olan değil yalnız, bildiğimiz hava durumu.

bir gün içinde nasıl dört mevsim yaşanabilir anlamıyorum, sabah buz gibi yağmur atıştırıyorken öğleden sonra nemden boğuyor. asla bitmeyecek bir kısırdöngü gibi yağmur-sıcak-yağmur-sıcak şeklinde devam ediyor. haberlerde her yere dolu yağmış, burada günlük güneşlik. yani ne olurdu şöyle mevsimine göre davransan?

21 mayıs 19:51

565. Sürekli kendini öven insanlara anlam veremiyorum.

21 mayıs 18:54

564. Soru cevap aparatındaki bir şey falı bakıyorum belirgin fiziksel özelliklerinizi yazın sorusu ve altındaki yüzlerce cevap. Arkadaşlar şaka mısınız ya inanılmaz. Gerçekten birine saçlarım meme altımda ve mor gözlüyüm diyeceksiniz ve o size geleceğinizi mi anlatacak? Troll olduğuna inanmak isteyip aşağılara kadar indim sanki herkes ciddi, korkunç yahu. Akıl fikir...

Edit: soruyu sikayet etmis ve bunu sorunun altinda da belirtmistim. Uygun bulunmadi ve silinmedi. Demek ki benim suslusozluk deyince aklima gelen olusumla sozlugun oldugu ve olmak istedigi olusum baya farkli. Bilmek guzel.

21 mayıs 16:03 21 mayıs 17:12

563. Türk lirasından daha hızlı değer kaybeden artistik puanım 

21 mayıs 11:55


562. cins kedi-köpek sevdası. Bu hayvancağızlar sadece para için ne acılarla üretiliyor, hiçbir ihtiyaçları (ilaç, gıda vs bakımları) karşılanmadan ha babam doğurmaya zorlanıyor, üretim için kullanılan hayvan doğurma yeteneğini kaybedene kadar aralıksız buna zorlanıyor, kaybedince bi çöplüğe henüz canlıyken atılıyor ve aç biilaç ölüme terkediliyor. Bazı insanlar da bunu bilerek veya bilmeyerek (bilgi çağında pek çoğunun bildiğini düşünüyorum) bunlara dünyanın parasını vererek alıyorlar. Sokaklarsa ihtiyaç içinde hasta ve her gün aç, soğukta üşüyen sıcakta susuz, işkenceye tecavüze uğrayan hayvanlarla doluyken üstelik. Birine de ben kol kanat gereyim, sahip çıkayım demek yerine binlerce lira verip petşopçu canilere para veriyorlar, sebep ise iki tur hava atmak etrafındakilere.

Halbuki doğal olmayan, sırf insanlara değişik ve estetik görünsün diye (bkz. Vahşi kapitalizm) genleriyle oynanarak üretilmiştir bazı cins hayvanlar. o hayvanların da doğuştan birsürü hastalığı var. Düşük kulaklıların kemiklerinin kıkırdaklarının zayıf olması, basık burunluların solunum güçlüğü.. oysa insanoğlu bunu hiç önemsemeden hem evindeki hem sokaktakinin acısını yok sayarak nasıl da keyif çatıyor. 

Cins hayvan da cins hayvan diyenler varsa içimizde biraz elini vicdanına koysun lütfen. Sokaktan alsınlar. Sokakta bulduğu en pis, en zayıf, en hastasını alsınlar. Petşoptaki cins hayvanı satın alırken vereceği paranın maksimum onda birini veterinere verecektir en fazla (cins hayvanların veterinerlik ücretleri de farklıdır hatta) Çok değil 1 ay sonra o hayvanın yaşadığı değişimi göreceklerdir. Kendilerini insandan daha hızlı toparlıyorlar bünye olarak. Renk, cins vs seçimi gömlekte, pantolonda, elbisede, mobilyada vs olur, can üzerinde böyle pazarlıklar olamaz.

21 mayıs 11:15 21 mayıs 11:22

561. İnsanların en ufak şeyde birbirine gıcık olması, ilk gördüğü anda sevmediği bir insanı beyninde büyütüp nefret etme kapasitesine getirmesi ve tahammül seviyelerinin çok düşük olması. Kimseye güvenememizin temel nedeni bu çünkü hiç kimse birbirini alttan almıyor bu yüzden uzun süreli mutlu arkadaşlıklar olmuyor. İşte buna hiçbir zaman anlam veremedim ölene kadar da anlam veremeyeceğim.

21 mayıs 09:57

560. sözlükteki bazı insanların kendi tarzına uymayan (kendi tarzı derken görüş ayrılığı, hayat tarzı vs den bahsetmiyorum) her girdiyi eksilemesi.. valla anlam veremiyorum kusura bakmayın.

doğru düzgün soru soran insanlara kaba saba cevaplar veren insanlar.

21 mayıs 04:33