süslülerin anlam veremediği şeyler

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (447)
  • medya (2)

447. Yer fıstığının tatlılara bu kadar yakışması. Sen yer fıstığısın, nasıl böyle güzel ezmeye, dondurmaya, pastaya dönüşebilirsin yahu? Garip gerçekten.

15 şubat 23:25

446. (link: https://instagram.com/p/BfBg3cXFUDd/ Yokluk 1)  (link: https://instagram.com/p/BfI1BSPF4VR/ Yokluk 2)  

Not: anlam veremedi

Not2: anlam vermeye çalışırken kafası yandı. 

14 şubat 01:40

445. bu ara biliyorsunuz seren serengil'e verilen ceza çok konuşuluyor. İşte tecavüzcülere ceza yok neden bu kadın!!! Napsın kocasını savunmasaydı mı falan gibi destek cümleleri konuşuluyor.

şimdi burada anlamadığım daha doğrusu hukuk bilgimin çok az olduğu için anlayamadığım bir durum var. seren serengil'in bu durumu bir suçtu bildiğim kadarıyla. bir yasak konuldu ve bu delindiği için ceza verildi diye okudum hep. yanlışsam lütfen uyarın cidden hukuk bilgim az.

işin vicdani, toplum ahlakı kısmı bir yana kadın bir suç işledi ve ceza aldı. eğer mantığım doğruysa, işlediği suçsa bu kadar destek neden? bir suçu farklı bir suç ceza almadı diye göğe çıkartmak ne derece doğru? aynısı deniz seki'ye yapıldı, yapılıyor.

kadın gözüne baka baka zehir sattı, direkt kendi satmadıysa da aracı oldu. eli bulaştı yani. ama auuuvvv deniz masumdu. nereye masum ya kadın zehirledi mi insanları zehirledi. bulaştı mı bulaştı ama masum.

ben buna anlam veremiyorum. elbette tecavüzcülere, hırsızlara, katillere ceza verilsin. zaten hukuk sistemi burda saçma işliyor evet. eksik evet, adaletsiz bir durum mu tartışılır. ben de o kadar şerefsiz dururken bu kadının ceza almasını komik buluyorum. adaletsiz değil komik. buna tepki göstermek için diğer suçları örnek gösterip işlenen bir suçu yok saymaları ne derece doğru bilemedim.

29 ocak 17:03


444. Dizilerdeki gülme efekti. Güncel dizilerde hala kullanılıyor mu bilmiyorum ama avrupa yakası, çocuklar duymasın dizilerinde falan kullanılıyordu. :d Sanki biz bilmiyoruz nerde güleceğimizi

29 ocak 02:09

443. Erkeklerin bir öyle bir böyle konuşmaları

28 ocak 00:41

442. kız arkadaşların boş yere kıskançlık yapmaları, neden arkadasını kıskanırsın nedennn :(

28 ocak 00:15

441. siz kız evladını "ev temizleme, eve gelen misafire sonsuz hizmet etme" skilleri için mi büyütüyorsunuz ey ebeveynler? gerçekten anlayabilmiş değilim..

27 ocak 21:30


440. insanların ikiyüzlülüğü.

birbirinden çok da haz etmediğini bilidiğim bir takım insanlar var. neyse ortak whatsapp grubu açıp beni de aldılar. ama muhabbetleri görmelisiniz canım ciğerimden aşağı sevgi sözleri yok birbirlerine. dedim her halde araları düzeldi haberim yok. bir araya geldiğimizde aynı şekilde yine diğerlerinin arkalarından hoş olmayan bir sürü çirkin sözler. 

nereye kusuyorduk?

27 ocak 15:23

439. sözlükte şöyle kalıplarla başlayan girdiler var, ben çok tuhaf buluyorum.

nasıl yazılmamış hayret ettim, bu zamana kadar nasıl başlığı açılmamış şaşırdım vb.

üyeler dünya üzerindeki her nesne, konu ile ilgili başlığı siz görmek istediğiniz anda açamaz ki.

24 ocak 11:42

438. Az önce soru cevap aparatında hip dip diye bi şey okudum. Belki cahillik diyenler olacak ama ilk kez duyuyorum ben bunu. Google'ladım, fotoğrafları inceledim, tam olarak ne olduğunu anlamam biraz uzun sürdü. O derece gözüme batmayan bir şey. Yanlış anlaşılmak istemiyorum, o yüzden biraz uzun yazıcam. Herkesin kendi bedeni, kendinde beğenmediği ne varsa onu düzeltmeye çabalamakta tabi ki özgür herkes. Benim tepkim hiçbir (gbkz: Kişi)ye değil. Bedenimizi bu kadar incelememize sebep olan ataerkil sisteme benim tepkim sadece. Bir de thigh gap var. Ne olduğundan haberimiz yokken belki mutlu mesut yaşayacağız(gizlinot: Ben yine takmıyorum, biliyorum çoğunluk önemsemiyor benim gibi, önemseyenlere de lafım yok dediğim gibi), ama yook, üst bacaklarımızın birbirine yaklaştığı o bölgede boşluk olmaması güzel bir şey değil. Bu sistem bize bunun estetik olmadığını dayatıyor. Bir şekilde eksik bir yönümüzü gözümüze sokuyor. Zayıfladık yetmedi, 34 beden olduk bitmedi, aa o da ne? Thigh gap yok sende! Tez elden bunun çaresine bakmalısın, çünkü kadınsın, katı kurallarla çizilmiş güzellik algımızda bunun yeri yok. Eksiksin.

23 ocak 02:16