girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (578)
  • medya (6)

578. Markalar tarafından tatile gönderilen ya da onlardan pr paketi alan youtuberlardan neden nefret edildiğini anlamıyorum. Birine tavır gösterilecek o markanın kendisi olmalı. Bu insanların markaların çalışanlarını rehin alıp kendilerini zorla bir yerlere gönderttiklerini sanmıyorum. Hoşunuza gitmiyorsa markayı boykot edin. "Benim verdiğim parayla gidiyorlar" Gibi bir düşünce hakim Sözlükte. O zaman o markadan bir ürün almamak lazım. Kim bedava tatil bulsa gider, kendimizi kandırmayalım. Bütün markalar zaten reklama bir bütçe ayırır. Ödediğimiz ücretlere bu zaten dahildir. Youtuber' a para verip reklam yaptırmazsa tv' ye reklam verecek, dergiye verecek, reklam panolarına verecek. Vermesi lazım yoksa yeni çıkan üründen haberimiz olmaz, çünkü bütün gün mağaza mağaza gezmiyoruz. fahriye evcen' in koton' dan, Kıvanç Tatlıtuğ' un mavi' den kazandığı parayla tatile gitmesine de kızalım o zaman. Bana göre aynı şey. Ama onlar oyuncu, youtuber' ın vasfı yok diye düşünüyoruz, neden tercih ediliyor merak ediyoruz. Sebebi ucuz olmaları. Ünlü bir oyuncuya milyonlar verirsiniz, 10 tane youtuber' a bedava ürün gönderirsiniz. Hatta daha fazla izleyiciye ulaşırsınız. Markaların hedef kitle belirledikleri genç insanlar tv izlemiyor, sosyal medya kullanıyor. Eskiden gazeteye reklam vermekle bu paralel. Oyuncular da dizilerden, filmlerden kazandığında tatile gidiyor, lüks tüketim ürünü alıyor. Bir şeylerin değiştiğini ve artık normalin bu olduğunu kabullenmek lazım. farkındaysanız ünlüler ve az ünlüler birer birer youtube kanalı açıyor. Bu sadece Türkiye için geçerli değil ayrıca, Jenna dewan' dan tutun modellere kadar. Demek ki sektör buraya kaydı.

2 saat önce

577. Memleket insanı temizliğe acaip önem verir. mesela bir yere ilk giden sagi solu süzer, parmaklar şöyle çaktırmadan ahşap mobilyada kaydırılır. bayram oncesi bir hafta temizlik yapilir. peki kişisel hijyen?

Ben bu kadar temizlik temizlik diye dolaşan insanların,dişlerinin yosunla kaplı olmasına, duştan deodoranttan bihaber yaşamasına anlam veremiyorum. bir de kamuya açılan alanların uğradığı kirlilik var.

banane senin evindeki gururlandiğin klor kokusundan. insanların etrafa yeşil dumanlar salıp, kamusal alanlara çöplük muamelesi yaparken, temizlik titizlik nutku atmasına anlam veremiyorum

18 haziran 18:26

576. Kıl sorununu belli ki lazerle bitirmiş youtuberların ısrarla jilet ve epilatör tanıtımı yapması. Where is the iş etiği?

17 haziran 18:25


575. -kedi kopek mamalarinin parayla satılması. onlarin parasi mi var yani ne alaka bu?

-veterinerlerin sokak hayvanlarini tedavi etmek icin maddi yardim beklemesi.

16 haziran 14:20

574. eşimin iş arkadaşının beni sosyal medya üzerinden ısrarla stalklıyor oluşuna anlam veremiyorum. (gizlinot: ekle de yasal olarak stalkla bari bacım)

12 haziran 21:07

573. instagram'daki makyaj hesaplarının swatch fotoğraflarına bin kat filtre ve değişik efektler uygulaması. yahu o rujun, farın, allığın tam rengini göstermeyeceksen neden swatch paylaşıyorsun? şeker pembesi olduğunu bildiğim bir ruju az önce koyu kiremit kırmızısı gördüm el insaf.

12 haziran 04:45

572. Butiklerdeki etiketi kesik pazar ürünlerin 50-60₺ye satılması,hiçbir zaman anlam veremeyeceğim

3 haziran 02:47


571. son zamanlarda amerika'da bir furya haline gelmiş, 100 kilo insana bile curvy deme durumu. tamam obezite gittikçe artıyor veya insanlar vücutlarıyla barışıklar, kilo vermeyi istemiyorlar ya da isteseler de veremiyorlar vs gibi nedenler söz konusu. benim bu kadar şaşırdığım şey en fazla 170 boyunda 100 kilo üstü kadına o kilolu değil, curvy bir keree denmesi. curvy dediğin boyuna veya kas yapısına göre 70 olur 80 olur. 100 kilo ve üstü olmak cinsiyet fark etmeksinizin hiçbir insan için sağlıklı değildir. (vücut geliştirenler, birtakım sporları yapanlar dışında) bu durumun bu derece güzellenmesi belki insanların psikolojisini rahatlatıyor ancak uzun vadede bu kişilere daha büyük zarar vereceği aşikar.

31 mayıs 03:31

570. Süslü'de takılırken yandaki reklamlarda ukraynalı kadınlarla buluşma(gizlinot: date) siteleri çıkması.

30 mayıs 16:03

569. Sahibinden, letgo gibi bilimum sitelerdeki ölücüler. Sıfır tablet satıyorum, kutusunu dahi açmadım 1000 lira fiyat koymuşum adam diyor ki 500 olur mu? Olur canım, üzerine bir de ben para vereyim istersen?

30 mayıs 12:47