girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (633)
  • medya (7)

633. Sözlüğe anlam vermeyin diyerek 74839392 satır girdi yazan, yazdığı girdide de aslında buradaki herkesin kendini farklı gösterdiğini iddia eden kişiler.

Benim şahsıma da söylendiği için açıklama gereği duydum çünkü bahsedilen şey çok iğrenç ve hakaret içeriyor.

3 senedir burda onlarca kişiyle tanıştım, evinde misafir oldum, evimde misafir ettim, yanyana uyudum, seyahat ettim, Bir çok kişiyle sosyal medyadan takip ediyoruz birbirimizi. Yalan söylesem ya da kendimi farklı tanıtmaya çalışsam ne gibi bir amaç güdüyor olabilirim, kedicik miyim ben yalanlarla kendime müritler toplayayım. Hadi topladım diyelim bu insanlar benle tanışınca oha demez mi? Böyle gerzekçe bir düşünce duymadım hayatımda.

Gerçek hayatta dostu olmayan, arkadaşlık nedir, yardımlaşma nedir bilmeyen insanlar burada gelip insanları kendi çapında eziklemeye çalışıyor ne de olsa kişi kendinden bilirmiş.

20 dk önce

632. Kedi köpek fotoğraflarında pipiyi popoyu emoji ile kapatmak. Bu nasıl bir kafa çok merak ediyorum. Hayvanları sevdiğim için Facebook ta bir sürü evcil hayvan sayfası takip ediyorum, paylaşımlarda sırt üstü yatan köpeğin pipisi gülen yüzle kapatılmış mesela? Oldu olacak boxer giydir ya gezmesin öyle çıplak çıplak? Tövbe est ya allahcım sabır yarabbim ya

+ az önce doğuştan kısır bir köpek için hiç çiftleşmedi manasında hiç evlenmedi (?) yazılmış. Sjsjsbs. Ölücem. 

20 temmuz 21:52 20 temmuz 21:59

631. Fotograf çekilirken dudak büzme. Yemin ederim “hello ben burdayım” diyen dolgulu dudak bile daha az antipatik geliyor gözüme ama eğer amaç ördek taklidi yapmak değilse o dudak büzme çok eğrelti duruyor.

20 temmuz 21:26


630. Biz kadınlar makyaj yaparken tamamiylen evrimsel süreçte dogurganligimizi sağlıklı oluşumuzu pekiştirecek tarzda makyaj yapıyoruz. Misal neden kulaklara değilde elmacık kemiğine allık süreriz neden fondöten kullanırız niye highliter kullanırız niye ruj süreriz hiç merak ettiniz mi? Misal niye gözlerimizi büyütüp ince bel isteriz?

Ben size kabaca nedeni söyleyeyim bunların hepsinin altında cinsellik, cinsel çekiciliği ön plana çıkarıp karşı cinsle eşleşme durumu var böyle söyleyince tuhaf oldu ama neden bu. Misal erkekler tarafından kırmızı rujun çekici bulunup tahrik olma unsurunun barınma sebebi sevişmeden önce salgılanan bir hormon ile beraber dudaklarimizin daha kırmızı olmasınin erkeğin bilinç altında yatması aynı şekilde al yanaklar vücudun doğum için sağlıklı olduğunun gençliğin bir göstergesi oluşunun bilinç altında olması vs vs. makyajda kadınlıģımızın vurgusu cinsel cazibemizin òn plana çıkarılması. Çok dağınık anlattım ama kabaca anlatmak istedim şimdi gelelim niye bunu buraya yazdığıma

Ya siz küçücük cocuklaRa niye makyaj yapıp kadınsılığı belirtmeye o hale sokmaya çalışıyorsunuz yahu?

Kuafordeydim bugün ve anneler kendilerine yapılan makyajın aynısını neredeyse küçücük kızlarına yapıyorlar. Sebebi ne? 3 yaşındaki minnacık kıza parlak bordo ruj sürmenin 10 yaşlarında ki kıza eyeliner rimel ruj kombinasyonunu uygulamalarının sebebi ne? Dudaklarını büzdürüp foto çekip instaya atmalarının sebebi ne? Çocuğunuz çocuk haliyle size güzel mi gelmiyor yahu ben zerre anlamadım. Bugün o 3 yaşındaki küçücük kıza kırmızı ruj surmenin sedefli far uygulayıp rimel sürmenin sebebini an-la-ma-dım ! Kız ağlayıp istemedi üstelik. O küçücük kızın ifadesi resmen bir ergen çocuk ifadesine döndü bakışları farklilasti yahu ya bu nasıl bir suursuzluktur.

Pedofililer cinsel olarak hemen uyarilamaya musaittir. Diyelim ciplak bir kadın fotosu gördü ardından bir kız çocuğu gördü hemen cinsel olarak uyarılıyor ya da seksi bir kadının hal tavrını bir çocukta görünce hemen uyarılıyor ve bazı kadınlar çocuklarını resmen çocukluktan azad edip bir kadın formuna sokmaya çalışıyor ya ben bunu zerre anlamayacam anlam veremiycem. Bu gözler kızına transparan giydirip foto paylasanı gördü ruh hastaları.

20 temmuz 21:20

629. i̇nsanlar.

evet, insanlar.

çıkıyorum pazara, patates-soğan fiyatının pahalılığı hakkında herkes hemfikir, malum parti sevicileri tarafından ülkenin durumu konuşuluyor. tüm eleştiriler "buna da şükür" eşliğinde sona eriyor.

çıkıyorum okul için, din/iktidar/muhalefet muhabbetleri dönüyor. biri ülkemizde din adı altında yapılan ahlaksızlıklara karşı, niye avrupa'da yapılanları konuşmuyoruz da bunu konuşuyoruz, bakın bu islamafobiklik, bu batı özentiliğidir diyor. biri atatürkçü olduğunu iddia ederken, karşı taraf için ağzına aldığı hakaretlerden başka bir şey almıyor. öteki başka bir bayağılık, diğeri başka bir iğrençlik yapa yapa bu yetişkin insanların ağzından tek bir yapıcı kelime duyulmuyor. hepsi sosyal medyada önceden yazılmış, çizilmiş şeyler veyahut ailelerinden duydukları, alıştıkları şeyler. doğruyu savunan bile neden savunduğunu bilmiyor. herkesin bir fikri var, ama kimsenin fikri yok...

çıkıyorum bir kız arkadaşımla dışarı. karşıdan geçen kızın giydiklerine laf ediyor. başkasının makyajına, şunun veganlığına, ötekinin estetiğine, diğerinin kazandığı paralara... kapitalist sistemi eleştiriyor her fırsatta. giydiği her şeyin marka olması, zara'nın, gratis'in indirimlerini kollaması, elinde son çıkan iphone taşıması ona abes gelmiyor. eleştirdiği şeyleri yapıyor olduğunun bilincinde bile değil, öyleyse bile kimseden duymadığı için konuşmaya devam ediyor.

çıkıyorum bir başka arkadaşımla. kitap okumayanlar eleştiriliyor, dil bilmeyenler. ama her kelime sonunda "ııı, işte, neydi ya şu, aynennnn" araları veriliyor. o 2 kelime bir araya gelemiyor, cümle olmak ayıpmışcasına. i̇ngilizce bir yanlışı düzeltilince "iyi anladık sen çok iyisin" moduna girilmesi de cabası.

evdeyim, sosyal medyanın bizi nasıl içine aldığı konuşuluyor. eski dönemler konuşuluyor, evin genç kesimine kızılıyor. kısa sürede bu azarlamalar, ev halkının kendini telefonuna vermesiyle sona eriyor.

sosyal medya köşelerinde dolanıyorum. videolarda fondötenli yüzünün üzerine sanki yokmuşcasına yeniden makyaj uygulayan, shop ile kendini yeniden yaratan, hayatında sivilce,selülit kelimelerini hiç duymamış gibi davranan, instagrama fotoğraf atacağı için giysi alan, hayvan sevgisi duyarı kasarken kürkle oturan insanlarla dolu... ve tabii en büyük destekçileri bunlara inananlar ve özenenleri unutmamalı.

peki ya o herkese benzeyen surat? tek tip erkek ve kadın modelleri, nasıl olması gerektiklerinin öğretildiği o videolar? her gün haberini aldığımız iğrençlikler, kesilip biçilen kadınlar, ezilen ve ötekileştirilen erkekler, kaybolan çocuklar, tecavüzden payını alan her canlı, zarar verilen hayvanlar...

herkes insan ama kimse insan değil aynı zamanda. herkes korkunç bir şekilde birbirine benziyor.

anlam veremiyorum, aileme, etrafımdakilere...ve kendime. elimden hiçbir şey gelmemesine anlam veremiyorum, insanlara cevap versen bile bir şeylerin değişmeyeceğinin acizliğiyle yaşıyorum. kendim de bu sistemin kölesiyim, ne ötekinden fazla ne de az. kendi varlığımı anlamlandıramıyorum.

19 temmuz 07:47

628. Bir gece eğlenmeye çıktınız diye instragram storyde paylaştığınız 72 anlamsız video. İkinciden sonrasını izlemiyoruz??

19 temmuz 01:34

627. emir kipiyle girdi yazılması.

"öyle yapın böyle yapın, ha ama şöyle yapmayın"lar. burası birçok insanın fikir paylaştığı bir yer ve bir düşünceyi ifade etmenin çeşitli yolları var. beğenmediğiniz bir şeyi "ya şöyle yapmayın" demek var, "şöyle yapıldığında hoşlanmıyorum, bana hitap etmiyor" demek var.

ayrıca o girdiye "bence" ekleyerek üslubunuzu meşrulaştırmış olmuyorsunuz. elbette sizce, çünkü herkesin kendi fikri. sözlüğün ağası modundan çıkabilirsek birbirimizi daha iyi anlayabiliriz.

18 temmuz 12:43 18 temmuz 12:44


626. Ülkemizdeki eğitim sistemi

18 temmuz 12:00 18 temmuz 12:01

625. iki gündür süslü sözlük yazarı oldum. bir kaç entri girdim ve çokça eksilendim. evet anlıyorum esas neden imla hatalarım.

Değerli süslü sözlük yazarları! beni eksilmeden önce bilmenizi isterim ki, ben türk değilim. azeriyim. okulu rusça okudum. tüm hayatım boyunca türkiyede toplam 1 ay 20 gün geçirdim. türkaceyi çizgi filmlerden ve bu gibi sözlüklerden öğrendim. İmla hatalarımın olması normal. ben daha kendimi geliştirme aşamasındayım. duyarlı olursanız çok sevinirim.

18 temmuz 11:30

624. 6 ay kınası

18 temmuz 02:05