sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (736)
  • medya (8)

  736. Bugün piknikteyken yan masada oturanlardan bir tane anne sürekli elinde çatal oğlunun peşinde yemek yesin diye koşturdu. Çocuk ne kadar istemiyorum dese de yeterince direnememiş olacak ki bir baktık kustu zavallı afsfgs. Nasıl dolmuşsa artık. Hayır çocuk zayıf falan da değildi zaten, yemeyen bir tipe de benzemiyordu. Niye koşturdun be kadın. bırak da çocuk gönlünce açık havada enerjisini boşaltsaydı (gizlinot: Sonra apartman dairelerinde dörtnala koşup milletin kafasını düdüklüyorlar o da ayrı bir konu) Çok zayıf olmadığı sürece annelerin zorla çocukların ağzına tıkıştırmalarına anlam veremiyorum veremeyeceğim de.

  dün 21:31

  735. Son günlerde özellikle dikkatimi çekiyor bunlar ve anlam veremiyorum. 

  Mesela bir süslü süslülerin dolap isimleri (yanlış hatırlıyor olabilirim ama böyle bir başlıktı) başlığı altına diğer herkes gibi dolap ismini yazmış, başlığın amacı zaten anlaşılacağı üzere süslü sözlük yazarlarının dolap uygulamasındaki isimlerini paylaşması üzerine. E o zaman neden eksiyi basıyorsunuz? Cidden alemsiniz anlam veremiyorum buna. 

  Bir anlamsız şey daha, mesela (yine doğru yazmıyor olabilirim ama bunun gibi bir şey) süslülerin son bitirdiği Kitaplar ve süslülerin son aldığı kozmetik ürünler, süslülerin bitirdiği son kozmetik ürünler gibi başlıklar. yanlış anlaşılmasın bu ve bunun türevi başlıklar bence oldukça yararlı ancak mesela süslümüz başlığa sadece kitabın adını yazmış veya kozmetik ürünün adını. Tamam okudun veya bitirdin o ürünü süslücüm süper, ama yahu onu oraya yazmanın bana, diğerlerine ne faydası var? Mesela bunu bitirdim deyip, bir kaç da ürün hakkında yorum yapılsa mesela. Şimdi ne yapayım ben senin atıyorum loreal mucizevi yağ kremi bitirmeni? Bunun formata sağladığı yarar ne? Tamam başlığı var biliyorum, açıp okuyorum da merak ettiğimi, ama ürünü henüz bitirmiş birinin artı eksi yorumu olsa okuyan kişiye daha yarar sağlar bu başlık, en azından naçizane fikrim bu.  Veya biten kitap, azıcık ne anlatıyor yazılsa herhangi bir spoiler vermeden. Neyden bahsediyor gibi üstün körü bir tanıtım, birkaç cümlelik. Böylece en azından o kitap hakkında bir fikrim olur, belki bende alıp okuma şansı bulurum senin girdin sayesinde.   Bu çok göreceli bir olay, ama ben anlam veremiyorum. 

  Bir diğer saçma bulduğum şey, burada anonim yazarlar ürünler vb şeyler hakkında fikirlerini beyan ediyorlar. Mesela x ürünü bir süslü yorumluyor, beğenmedim diyor. Buraya kadar herşey normal. Olay buradan sonra çıkıyor, anlamsız bir şekilde son derece kişisel bir girdi eksi yağmuruna tutuluyor. Hani desem ki yanlış Bilgi vermiş, tamam. Yahu canım kardeşim, süslücüm burası zaten fikir belirtme platformu, kız beğenmemiş ne yapalım yani? Herkes gibi, sen gibi ben gibi o da fikrini paylaşıyor. Eksilemek de bir fikir paylaşımı olarak görülüyorsa buna bir şey diyemem. Ama benim fikrim, eğer yanlış Bilgi yoksa eksilemem. 

  5 haziran 21:45

  734. katlanma (gizlinot: crease) bölgesine farla çizgi şeklinde bilerek yapılan şey. o çizgi açık renk olduğu için sanki far, çizgilenme yapmış gibi duruyor ya da 2 tane göz kapağı varmış gibi duruyor. birkaç kere medyaya yüklenmiş fotoğraflarda denk geldim ve gerçekten anlam veremiyorum. bu nerenin makyajı?!

  5 haziran 13:31 5 haziran 13:34

  733. Evin dağınıklığı tolere edilebilir ancak mutfağını dağınık ve dahası pis bırakan insanların nasıl rahat edebildiklerine anlam veremiyorum. Zira ben misafir olarak gittiğimde o mutfağı o halde görüyorsam standart, yalnız olduğu bir günde nasıl bırakıyordur, ne haldedir diye düşünmekten bir bardak su bile içemiyorum.

  27 mayıs 15:03

  732. 5 veya 6 senedir iletişime geçmediğimiz bir arkadaşım vardı. O zamanlar aramız iyiydi ama sonra bir şey olmuştu iletişim kesilmişti. Dün işimin arasında birden bu kişi aklıma geldi. Ne yapıyor acaba falan diye birkaç dakika düşündüm sonra yine aklımdan çıktı. Şimdi telefonu elime aldım baktım ondan takip isteği gelmiş? 

  Bu bir tesadüf mü? 

  27 mayıs 14:34

  731. akşam üstünden beri uykum olması ve 12’de yattığım halde saat 3’e doğru hala uyuyamamam. beynimin hoş olmayan her şeyi uyuyamayınca bana hd izletmesi.

  22 mayıs 02:54

  730. Az once yaşanan bir şey taze bir anlam veremeyişi anlatayım. Twitter da gezerken erkek dedigin kadına kütüğüne almalı diye bir tweete yok kalsin tşkrlr dediğim icin yediğim linç

  22 mayıs 02:18

  729. Bazen instagram'da takip ettiğim çok takipçili mizah ya da benzeri hesaplara takipçileri "story'lerinin kalitesi düşük lütfen iPhone al" yazıyorlar. Gerçekten bana mı garip geliyor ya da iPhone ağaçtan toplanan bir şey mi. Toplumun ne kadarı iPhone alabilecek gelir düzeyinde de bakkaldan sigara al der gibi söylüyorlar anlamıyorum yadırgamak ya da kızmak değil de bu insanların dünyaya baktığı pencereyi merak ediyorum.

  25 nisan 04:21 25 nisan 04:21

  728. Hit the pan olayının manasını anlayamıyorum, mantığı tamamen tüketmek üzere olan bir haraket, bu bitsin ki diğerine geçeyim onu da bitireyim şunu da bitireyim. Bir ikincisi bunu paylaşmak da tuhaf geliyor, yani ne bileyim ah ne güzel dibi gözükmüş mü demeliyim?

  17 nisan 11:12

  727. şu anda iki farklı operatöre ait iki hattın da interneti çekmiyor. bizde mi sorun var, buradaki baz istasyonunda mı anlam veremiyorum. kesin şahsi şanssızlık bu.

  14 nisan 15:21