yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (747)
  • medya (9)

  747. insanların herkes de sabit ruh hali beklentisi. bir insan hergün mutlu olamaz.her saniye mutlu olamaz.tüm hafta mutlu olamaz.gelgitli ruh halime anlam veremeyenlere bende anlam veremiyorum.

  9 ocak 22:31

  746. makyaj bloggerlarının video çekerken yüzlerine nemlendirici sürdükleri kısımda tüm kremi ellerine yedirip ardından yüzlerine sürmeyi çalışmalarına asla anlam veremiyorum. e tüm kremi eline sürdün zaten yüzün için bir şey kalmadı ki...

  20 aralık 2019 01:27

  745. yeni bir kozmetik bir ürün aldığımda, bir süre oldukça faydasını görürken hop 3-4 ay sonra fayda vermeyi bırakıp zarar veren bir şeye dönüşmesi. dudak kremi olur, losyon, tonik, şampuan olur hiçbir ürünle saadeti yakalayıp senelerce/kutularca kullanmışlığım yoktur. tamam kaçıngan bağlanıyoruz da, bedenimi karşıma alıp "sen hayırdır ya??" demek isteğindeyim.

  9 aralık 2019 20:33


  744. Makyaj odası ve giyinme odası. Bir insanın giyinmek ya da makyaj yapmak için ayrı bir odaya ihtiyaç duyması garip geliyor.

  9 aralık 2019 00:31

  743. kadın-erkek ilişkilerinde rollerin tersine dönmesi.

  çok değil, bundan 7-8 sene önce her taraf yalnız romeo doluydu diye hatırlıyorum. ben mi küçük ve saftım yoksa cidden bir laçkalaşma mı var? erkek cinsi beğenir, peşinden koşar, çıkma teklif eder, kahve/ bira içmeye çağırır, vakit geçirmek için çabalardı. kız tarafının ise "gereğinden fazla" çabalamasına gerek olmazdı. "gereğinden fazla" lafının altını çizmek istiyorum, çünkü artık iş çığrından çıktı, roller tersine döndü. eskiden adam seni çağırıyorsa senin de gönlün varsa 1 sen çağırırdın 1 o. şimdi öyle mi? erkek 1 çağırıyorsa kız 5 mesaj atıyor, ilgisini çekmeye çabalıyor, yok hikayeme baktı mı yok tweetimi favladı mı bilmemne... vallahi ben kadınların erkek ilgisi için bu kadar çabaladığı bir başka zaman dilimi daha bilmiyorum. belki yaşla alakalı bir şeydir, yaşça büyük ve küçük süslülerin bu konudaki yorumlarını merak ediyorum doğrusu.

  bu rol değişimin sebebiyle ilgili yüzlerce teori ortaya atabilirim. ama, "aha da bu" diye gösterebileceğim bir tane neden yok. bir şekilde modern zamanlarda kadın erkek dengesi değişti. bu sadece bize özgü de değil, youtube'daki "get the guy" (gizlinot: erkeği elde et) temalı kanalların sayısından durumun küreselliğini anlayabilirsiniz.

  kadının zaten pek bir değeri yoktu. artık iyice etten bacaktan başka bir şey ifade edemez oldu. ifade etse bile, o şeyler bile sanki birer metaymış gibi davranılıyor. adam geliyor, senin zekana, kültürüne, fiziğine, güzelliğine, okuluna, maaşına, karakterine, insanlığına... vs. vs. hepsine notlar veriyor, daha yüksek notlusunu bulana kadar da seni yedekte tutuyor. mal değilim ben, insanım insan.

  her şey alışveriş olmuş gibi hissediyorum. her şey. herkes kendindeki varlıkla alabileceğinin en iyisini alma peşinde. bağlılık, sevgililik, kısa dönemli "çıkma" bile kalmadı. yav, adam diyor ki ben sevgili olmak istemiyorum, sorumluluk alamam. ya ne sorumluluğu? biz eskiden çıkmaya başlar, bıkarsak 2 ay sonra ayrılırdık. artık tüm sevgililiklerin kanuni ve duygusal olarak aşırı bir bağlayıcılığı mı var da ben bilmiyorum?! yalan bacım, yalan. o kendini kapatmama, daha iyisini kaçırmama derdinde. eskiden de o dert vardı, ama en azından kısa dönemli olarak kendini kapatabiliyordu millet. kısa dönemli askerlik gibi, er olarak yapıp çıkıyordunuz o ilişkiden. artık o da yok. herkes paşa olma derdinde. kimse en iyisini almadan ennn ufak bağlılık dahi istemiyor.

  bi' garip olmuşsunuz ya. bi' kötü kötü olmuş erkekler.

  sevgililikler de daha bi' garipleşti. insanlar birbirine malıymış, esiriymiş gibi davranıyor sevgili olunca. yok ölüyorumlar yok kimi takip ettinler gırla. eskiden bu sorunlar ayrılarak ve yeni biriyle çıkılarak çözülüyordu (gizlinot: yuh, swh) (gizlinot: abarttım, kabul). yeeani bir öneri, aklınızda olsun.

  amaan. girdiyi nereye bağlayacağımı şaşırdım. şu an için iyi giden bir ilişkim var, ancak hayat boyu bu insanla beraber olacağımızın bir garantisi yok. baktık olmuyor, ayırıveririz yollarımızı. hayatın sonu değil de... değil ama sonra bu flört ortamına dönmek canımı sıkıyor. keşke norm bu olmasa. ne ara kadın erkek rolleri değişti de kadınların "sevgili yapmak" için erkeklerin peşinden koşması gerekmeye başladı? vallahi aklım almıyor.

  sahi, biz nasıl bu hale geldik?

  5 kasım 2019 23:27 6 kasım 2019 04:08

  742. Aldığım kokulu mumun normal haliyle kokması ama yakınca kokmaması,pahalı mumlarda da öyle mi oluyor yoksa benimki mi çok dandik kokusuz kokulu mum :((

  Ekleme:biraz önce yanlışlıkla söndürdüm ve çok güzel koktu bunun adını yanınca kokmayan kokulu mum koymalılardı....

  5 kasım 2019 17:00 5 kasım 2019 17:04

  741. reaksiyon videolarının bu kadar sevilmesi ve yeni bir kazanç kapısı olması...

  tüpte sadece reaksiyon videoları yapan kanallar var artık...

  ilk başta dizilerdeki bazı şok sahneler için öyle videolar vardı ve hepimiz izledik, eğlendik, mantığı vardı da, ama bu kadarına da pes...

  bir müzik videosu izledim ve hemen onlarca reaksiyon seçeneği sunuldu bana...

  izledim birkaç tanesini video boyunca omg, wow, cool gibi şeyler, doğru dürüst fikir yok, baktım binlerce abone, izleme sayısı...

  ama objektif bir yorum da yapmıyorlar. kötü demiyorlar, çünkü o zaman kazançları kesilir.

  bunları niye bu kadar izliyorlar ben anlayamıyorum.

  insanların kendi sevdikleri şeyin başkaları tarafından da sevilmesini önemsediğinin farkındayım, ama reaksiyoncular her şeyi seviyorlar...

  16 ekim 2019 21:32 16 ekim 2019 21:33


  740. Mavinin pantolonlarının her geçen sezon daha kalitesizleşmesi buna rağmen fiyatlarının uçması (gizlinot: 🤨🤔)

  15 ekim 2019 23:20

  739. Bu sezon mantar gibi üreyen astarsız "kabanlar"ı çözemiyorum. %50'den fazla yün içeriyor, en az 600TL'lik etiketi var. Ama astarı yok. Şaka gibi. Kazağın üzerine giymeye çalışsan kolunu geçirinceye kadar kan ter içinde kalır insan.

  Kaban değildir o, olsa olsa hırka olur.

  15 ekim 2019 17:23

  738. Sinirlendiği zaman sinirini önüne gelenden çıkaran insanlara anlam verebilen birilerinin olduğunu sanmıyorum..

  15 ekim 2019 16:02