girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (301)
  • medya (0)

301. Saç rengimi sarı yaptığımdan beri epey maliyetli oldu kuaföre gitmek benim için.Saç kesimine aylık 70 tl veriyorum.Boya yapmayı beceriyorum normalde ama ah sarı renk!Boya masrafımda 220 tuttu.Saçlarım upuzun maaleeef.Kaş bıyık yaptırdığım da ise 60 da ona veriyorum.Ay içimi fenalar bastı.Sanırım saç rengimi siyah filan yapıcağım ve kendim keseceğim artık.

bugün 00:31

300. Ayda bir 60 TL kesime veriyorum, isimsiz bir kuaför olduğu için oturduğum çevrenin fiyat skalasına göre epey ucuz kalıyor. yanlışlıkla başka birine gittim 250 TL’yi duyunca ufak bir şok yaşadım zira. (Internet fenomenlerindenmiş.)

saç boyamı internetten alıyorum ve kendim uyguluyorum. burada kilit nokta saçı gereksiz koyulaştırmamak için amonyaksız ve su bazlı boya kullanmak. loreal inoa boyalarından memnunum. Saçımda röfle, Balyaj olmadığı için zor olmuyor. ayrıca davines’in krem gibi amonyaksız uygulanıp akıtılan büyük şişe cila boyaları var. arada da saçım matlaştıysa onu uyguluyorum. bakım için yine davines’in keratin bakım setini aldım. kuaförde 1 kerede vereceğim parayla 1 yıllık bakımı almış oldum bence epey karlı. 

Manikür, pedikürü kendim yapmayı seviyorum. yüz epilasyonunda da ustura kullandığım için masrafım sadece miniso’dan ustura almak.

dün 23:47

299. Saç kesme, boyama, ağda, kaş-bıyık bütün işlemlerimi kendim evde hallettiğim için kuaför masrafım hiç yok. Ama kedimin kuaför masrafı 6 ayda bir 100 TL. Oradan kapatıyoruz açığı.

dün 20:54


298. 4-5 ayda bir kırıklarını aldırmak suretiyle tanıdık kuaför olmasının artılarıyla 10 lira. Yani ayda 2 lira filan veriyormuşum, oley.

dün 18:51

297. 3 ayda bir ( bazen daha 2 ayda bir ) saç kesimi için 25 tl veriyorum . 

Başka bir kuruş harcamam yok. Kaşımı, bıyığımı eskiden kuaförde aldırıyordum ama biraz titiz biri olduğum icin herkese değen şeylerin bana da değmesi, kuaförün elini yıkamadan haldır huldur yüzümü girişmesi( abartıyor olabilirim ama benim için önemli ),birde ayrıntılı ve ince aldığı için kaşım çıkmaya başladığında çok belli olması  gibi etkenler beni kuaförden soğukttu . İlk önce ağda ve cımbızla hallettim  kaş ve bıyığı ( hatta saç kesimine gittiğimde kuaför sordu hangi kuaföre gitmeye başladın diye kendim alıyorum deyince şaşırdı ) sonra da cımbız ve jilet işimi yeterince gördü. Yani kendim halledebiliyorum.

Diğer yerlerimede işime geldiği gibi ya jilet ya ağda ile alıyorum oldu bitti. 

Kuaför ortamını da hiç sevmem böyle iyi oluyor. 

dün 18:40 dün 18:42

296. Bu kadar hesaplı kuaförleri nereden buldunuz diye düşündüren başlık. Ben de kendi kuaförümü uygun sanırdım. Her ay aynı gün boya ve fön 120tl veriyorum. Haricinde ayda en az 2 defa da fön çektiriyorum 40tl.  

dün 18:40

295. Kuaföre sadece saç kestirmeye giderim, onun dışında her şeyi kendim hallediyorum. 4 ayda bir 15 liraya kesiyo canım Meralciğim 

dün 18:37 dün 18:38


294. ağda,kaş-bıyık,manikürü kendim hallediyorum.

6 ayda 1 boya ve kesime 120 lira.

Okul döneminde (6 ay civarı) fön çektirmeyi seviyorum,saçlarım kabarık olduğu için hafiflemiş hissettiriyor.5 liradan,aylık 15 lira fön masrafı.

Toplamda yıllık 330,aylık ortalaması 28 lira civarında olan masraf.

dün 18:32

293. saç kesimini kendim yapmaya başladığımdan beri sadece 30₺ olan masrafdır. kaşlarımı cımbızla, bıyığı ise ağda+ip ikilisiyle alıyorum. kıl-tüy işlemleri için epilatör ve jilet kullanıyorum (gizlinot: en kısa zamanda epilasyona inşallah) . sadece bikini bölgesinde sıkıntılıyım o yüzden kuaföre gidiyorum ağda için. 30₺ ile temiz kapatıyorum. 

dün 18:13

292. Kendim düzgün yapamadığım için 15-20 günde bir maniküre gidiyorum. 30 tl.  

Saç kesimine 5-6 ayda bir ancak gidiyorum, uzun saç kullanıyorum ve kolay kolay kırık oluşmuyor.

Diğer işlemleri halledebildiğimden kuaföre ihtiyacım olmuyor.

15 eylül 20:43