girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (330)
  • medya (0)

330. 4-5 ayda bir saç kesimi için 50 tl veriyorum. Her ay da kaş alımı ve yüz ağdası yaptırıyorum bu da 20 tl. Başka bir şey için kuaföre gitmiyorum.

13 ekim 14:24

329. Saçlarım için dört ayda bir kuaföre gidiyorum, kestirip duruma göre ya aralara açık renk attırıyorum, ya dibine renk kırma yaptırıyorum. Ortalama 400-500 civarı tutuyor. Aylara bölersek aylık 100 küsür çıkıyor. onun dışında her çeşit fön/saç şekillendirme, epilasyon, kaş alma, iple bıyık alma, tırnak bakımı işlerimi lise çağımdan beri kendim yapıyorum. 

13 ekim 00:43

328. Yılda 2 kez saçımı kestiriyorum 60 TL. Aylık da 5 tlye tekabül ediyor

12 ekim 19:24


327. 1,5 ayda bir dip boya için 100 tl, 6 ayda bir ombre için 450 tl. böhü

12 ekim 17:04

326. 50-100 arası bir fiyat saç kesimi için başka hiç bir şey için gitmiyorum. 

12 ekim 16:42

325. iki üç ayda bir manikür, kaş, düz/kırık fön için gidiyorum (hepsi 60 lira). bunlar dışında senede iki kere saç kestiriyorum (60 lira), onu da mutlaka bu iki-üç ayda bir olan kuaför günüme denk getiriyorum ki bir kere girmişken tüm işlerimi halledeyim. yılda ikisi kesimli beş kuaför günü desek toplamda 420 lira ediyor. o da aylık 35 liraya denk gelir. ama ağustos başından beri kuaföre gitmedim. malum, sonrasında ekonomik anlamda biz tüketicilere yansıyan çok büyük değişiklikler oldu. bakalım yeni fiyatlarla bu ortalama kaça çıkacak. uçuşa geçtilerse ben müsait bi yerde indirirler, kesimden kesime görüşürüz artık.

12 ekim 14:10

324. aylardır zıfır zıfır zıfır. (sıfır sıfır sıfır) çünküleyin (deforme edilmiş çünkü) 5-6 ay evvel hangi popoma güvenerek bilmiyorum ama, ayna karşısına geçtim ve kendime perçem kesmeye kalktım.sol tarafım güzel oldu sağ elimle kestiğim için ama sağ tarafıma sol elimle girişince... ühühüühü.. (ağlama efekti)

saçma bir utanç içinde ne dicem ben kuaföre gidip diye aylardır uzamasını bekliyorum:/ sakız mı yapıştı kestim desem... :(

Not: parantez içi açıklamalar girdiyi kabinden çıkartmak amacıyla yapılmıştır. Arz ederim.

12 ekim 12:54 12 ekim 19:10


323. 6 ayda bir kesim yaptırıyorum sadece 1 senede 80 lira ediyor hemen hemen. Manikür, pedikür, kaş,bıyık, boya hepsini kendim yapıyorum kuaför fiyatları malum. Bir de zaten kaşlarımı kimseye güvenip de aldıramam çünkü işin ehli kimseyi görmedim henüz. 

12 ekim 08:48

322. 5 ayda bir 150 tl civarı, manikür ve pedikürümü genelde kendim yapıyorum bıyığımı kendim alıyorum, kaşlarım çok sıkıntılı olduğu için düzelttirmek adına arada gidiyorum, arada da rengi canlı görünsün diye saçlarımı siyaha boyatıyorum.

12 ekim 01:59

321. sıfır.

saçımı boyatmıyorum

kaş, bıyık hepsini kendim alıyorum

mükemmel manikür yeteneğim yok ama şimdiye kadar hiçbir kuaförün dezenfeksiyon ve sterilazasyon kurallarına muazzam bir şekilde uymadığını gördüğümden, tırnak etlerimi geriye iterek bakım yapıyorum. (annem kendi manikür setini götürürdü kuaföre yanında, bu şekilde bir çözüm olabilir illa kuaförde manikür pedikür yaptırmak isteyenlere)

saçlarımı 2 senedir kendim kesiyorum! düz saçlılara çok öneremem ama dalgalı/kıvırcık saçta hata yaptığınızda da çok belli olmuyor, dümdüz kesiyorum ve hiçbir problem yaşamadım. hem bir anda çok kısalmıyor, azıcık azıcık kesebiliyorum hem de masrafı yok, zaman ayırma derdi yok. hep aynı boy tutabiliyorum saçlarımı böylece.

sadece senede 3-4 defa fön çektiririm, o zaman da kuaför bir kere bile saçını kendin mi kesiyorsun yamuk kesilmiş bu demedi.

onun dışında saçlarıma evde kalın maşa ile şekil veriyorum ara sıra, zaten kıvırcık saçlı olduğumdan daha kalın ve sakin dalgalar elde ediyorum bu şekilde. kuaförde maşa da yaptırmıyorum.

saçımda şu anda uçlarda ombre var, kese kese onlar gidince bir kez ombre yaptırmak için gidicem kuaföre sadece. 

amacım kuaföre gitmeyi gereksiz birşey gibi göstermek değil, para kazanmaya başlayınca muhtemelen yazdıklarımın çoğu için gidicem kuaföre ama şu an için bunları kendim yapabiliyorum ve ekstradan para harcamıyor olmak da hoşuma gidiyor.

11 ekim 20:05 11 ekim 20:07