girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (294)
  • medya (0)

294. Kendim düzgün yapamadığım için 15-20 günde bir maniküre gidiyorum. 30 tl.  

Saç kesimine 5-6 ayda bir ancak gidiyorum, uzun saç kullanıyorum ve kolay kolay kırık oluşmuyor.

Diğer işlemleri halledebildiğimden kuaföre ihtiyacım olmuyor.

15 eylül 20:43

293. 3 ayda 1 kaş bıyık 15 tl.

15 eylül 17:38

292. manikür-pedikür ile kol ve bıyık aldırmak için kuaföre gidiyorum. maniküre haftada bir (tırnak yeme alışkanlığımdan yeni kurtulduğum için) pediküre ve kol aldırmaya ise ayda bir gidiyorum. fön, örgü vs. şeyler için çok nadir giderim. aylık 200-250 lira civarı bir kuaför masrafım oluyor. 4-6 ayda bir saç kestiriyorum. kesim en son 120 liraydı, yılda 240 da kesime veriyordum. ama ona da zam gelmiştir muhtemelen.

edit: annem çalışan bir kadındı, ağda vs. işlerden de pek anlamazdı. ben de öğrenemedim. o sebeple ağda işlerimi hep kuaförde hallettim ya da jiletlemek durumunda kaldım. en son, kolum hariç tüm vücut lazer epilasyon yaptırdım da kurtuldum. manikür pedikürü beceremiyorum, ellerim zaten yeni düzene kavuştu. becerebilsem bile ayağıma elim yetişmez, kocaman göbeğim ve göğüslerim nedeniyle. fıtık da cabası.

sadece saç kesimine fazla ödüyorum. 7 yıldır katır gibi çalışan, kendi parasını kazanan, üstelik saç boyatmaya ve föne para vermeyen bir insan olarak yılda iki kez saç kesimine para verme hakkı görüyorum kendimde, eksicilerim görmese de.

15 eylül 15:19 15 eylül 15:39


291. 0 tl - kuaföre vakit ayıramıyorum o da sevmediğimden.

sadece yılda 1 veya 2 kez saçımı kestirmek için kuaföre giderim. saçım kıvırcık olduğu için hızlı uzamıyor zaten. özel günlerde de kıvırcığın avantajı netteki videolara bakarak modeller yapıyorum.

saçımı kendim boyuyorum, kıl tüy işlerini kendim hallediyorum, manikürümü kendim yapıyorum. inanın kuaförden farkı olmuyor hiç. üstelik hiç de zor değil bunları yapmak süslüler.

15 eylül 11:00

290. Ağda makinem var takıyorum bir roll-on ağda kol + bacak + hafiften bikini bölgeside giriyorum yetiyo tertemiz oluyorum

Kaşımı iple toparlıyorum zaten komple kaş aldırmıyorum, bıyığımı da iple alıyorum kendim 

Saçlarım dalgalı asla saçımı tam salınık kullanamadım çünkü yataktan yeni çıkmış gibi duruyor bende, O yüzden ya yarım topuz yapıyorum ya da at kuyruğu. Baktım ben uçlarından alınca belki yamuk da kessem belli olmuyor yani saçımı da uçlarımdan kendim kesiyorum.

Manikür pedikür daha hayatımda yaptırmadım, yaptırmayı da düşünmüyorum.

Uzun lafın kısası 2 yıldır falan kuaföre gitmiyorum hatırlayamadım bile en son ne zaman gittiğimi :>

15 eylül 10:41 16 eylül 00:33

289. Agda disinda duzenli bir masrafim olmuyor. Yaklasik iki ayda bir kaslarimi aldiririm. 3 ayda falan da sac kesimi.

15 eylül 01:39

288. düzenli bir kuaför masrafım yok benim şahsen. saçımı hiç boyatmadım. beyazlayınca belki boyatırım. manikür ve pedikürü oldukça sağlıksız bulduğum için yaptırmayı bıraktım. düzenli olarak evde yağ sürüp etlerini geri ittiriyorum ve düzenli manikür pedikür yaptırdığım hallerinden çok daha bakımlı duruyorlar kanımca. saç bakımımı kendim yapıyorum. yalnızca 2 - 3 ayda bir kırıklarımı aldırmaya gidiyorum bir de kışın özel günlerde ve akşam dışarıya falan çıkacaksam fön çektirmeye gidiyorum o kadar. he bir de lazer gibi bir devrim varken tabi ki ağdaya da gitmiyorum artık. bıyığımı kendim alıyorum. kaşlarımın da doğal halinin bana yakıştığını düşündüğümden aldırmıyorum.

15 eylül 01:28 15 eylül 01:31


287. Kuaförlerden çok fazla (gizlinot: Milyarlarca lira artı iyi niyetim ) kazık yediğim için protesto ediyorum saçımı kendim boyuyorum (siyah mavi sevenler için palette delux müh-te-semm).

Zaten simetrik kesebilen hiç olmadı saçımı. Ankara istanbul sosyetik/mahalle kuaförü hiç farketmiyor göz var izan var ama asımetrik kesiyorlar dümdüz istediğim halde, bu yüzden az önce n11den moser 1400 0278 saç sakal kesme makinası sipariş ettim, eşime kestiricem uçlarımı, hem o da sakal traşı için kullanır win-Win (hepsi için ayrı aparatları var elbette)

Netice itibariyle önceden aylık 1 milyar civariydi su an sıfır.

Düğünüme kadar sana aylık 1 milyar verdiğim halde yanan saçlarıma ayrı, düğün için de sana geldiğimde 5 lira dahi arkadas (?) İndirimi yapmadığın için ayri kırgınım sana ex kuaforum. Onca da reklamını yaptım 5 arkadaşım daha sana geldi... ne diyeyim, para her zaman kazanılır ama mesele insan kazanmak.

14 eylül 23:49

286. kil tuy islemlerini kendim hallediyorum asirlardir.

gidersem maksimum manikure, o da iki ayda bir kafama eserse, 25 lira.

yine ayni sekilde iki ayda bir kirik aldirmaya gitsem, 20 lira. 

iyiyiz iyi.

14 eylül 23:22

285. 0 lira kervanına katılayım. kaslarımı kimse istediğim gibi alamaz o yüzden kaş almayı öğrendim. tüyler için lazere gitmiştim arada çıkanları jilet ya da eldivenle alıyorum. saçlarımda boya yok doğal halini sevdiğim için sonsuza kadar böyle yaşayacağım. saç şekillendirme işinide öğrendim.manikür, pedikür ve oje üçlüsünüde kendim halledebiliyorum. bakım işinide kendim hallediyorum kusura bakmayın kuaförler ben kendime sizden daha iyi hizmet ediyorum.

14 eylül 22:06