yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • medya (0)

  56. Anneme 20 yıldır sakladığı markasız far paletini attırdım. Yıllar süren çetin bir mücadeleydi. 

  24 şubat 18:15

  55. Yaşıyorum. Evet hayattaki başarım bu. Yeri bu başlık değildi biliyorum ama içimden yazmak geldi. Şuraya ne güzel şeyler yazan süslüler olmuş, onlar adına gerçekten mutlu oldum.

  Bense hayatta sıradan biri olarak ortalama bi hayat sürüp, hayallerimin uzaklaşmasına seyirci kalıyorum. Bunda da kendimden başka kimseyi sorumlu tutmuyorum. Ne zor şartlarda olup ne güzel şeyler başaranlar var, şartlar bahane değil o yüzden kendi açımdan. Ben öyle veya böyle yapamadım, olmadı. Bu aralar da bunu kabullenme sancısı yaşadığım bir dönemdeyim. Belki kabullenince daha az can sıkıcı hale gelir gerçekler.

  Umarım herkes olmayı umduğu yerde ve mutlu olur.

  18 eylül 2019 19:04

  54. Çok zor dönemleri atlatarak yüksek lisansımı bu yıl bitirdim. Darısı doktoraya..

  18 eylül 2019 15:14 18 eylül 2019 15:31


  53. 2015 yılında uluslararası bir şirketle hiç profesyonelce olmayan bir iş görüşmesi yaptım. Hayatımın en kötü iş görüşmesiydi. Karşımdaki kişiler bana aranılan pozisyon için ne kadar yetersiz olduğumu neredeyse alay boyutunda bir dille yüzüme vurdular. Aslında o pozisyona ben başvurmamıştım bana bir insan kaynakları şirketi aracılığı ile onlar ulaşmışlardı. Telefondaki mülakatta çok tecrübeli olmadığımı zaten söylemiştim.

  Görüşmeden ağlayarak çıktım, kendime olan güvenim kırıldı, bir süre sırf o firmadan insanlarla karşılaşmamak için sektör toplantılarına katılmadım ya da korkarak katıldım.

  Şu anda o firmada, zamanında yetersiz olduğum için kabul edilmediğim departmanın müdürüyüm. Umarım bu hikaye başından herhangi bir kötü iş görüşmesi geçen birimize ilham olur. İsterseniz başarırsınız, istersek başarırız.

  18 eylül 2019 14:10

  52. iyi bir üniversitede ama hayalim olmayan bir bölüme yerleştim. ama ortaokuldan beri içimde hep psikoloji okumak vardı. 3.98 ortalama yapıp psikoloji ile çap kazandım. çap yaparken aynı zamanda part-time çalıştım ve ana bölümümü de çok severek 3.87 ile mezun oldum. şimdi de yüksek lisansa başlıyorum bakalım neler bekliyor. yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var diyelim :)

  17 eylül 2019 20:29 17 eylül 2019 20:31

  51. Türkiye’nin önde gelen büyük şirketlerinden birinde yazılı sınavı geçerek 2. aşama olan grup mülakatına dahil edildim. Mülakat öncesi okullarımız ve bölümlerimiz soruldu. 6 kişiydik ve 4’ü Türkiye’nin sayılı ve köklü devlet üniversitelerinden mezundu, diğeride aynı şekilde köklü bir vakıf üniversitesinden. O sıralamanın içinde okulu en kötü olan bendim(istanbulda normal düzeyde bir vakıf üniversitesi). Başta ister istemez bir önyargı oluştu ama o grubun içinde bildiklerimi o kadar iyi yansıttımki jüri beni de seçti. Şu an hala süreç devam ediyor belki o işi alırım ya da almam ama ben bir vakıf üniversiteli olarak okulun bazen insana sadece bir etiket olduğunu ispatlamış oldum. Elbetteki iyi üniversitelerde okumayı iyi eğitim almayı herkes ister. Ama benim durumumda olan süslülerim varsa sakın üzülmeyin ve umutsuzluğa kapılmayın, belki birçok yerde kapılar üzerinize kapanacak ama siz kendinizi geliştirdiğiniz müddetçe eninde sonunda istediğiniz yere bir şekilde ulaşabilirsiniz sadece pes etmeyin, kendinizi eğitim olarak değil kişisel olarakta geliştirin. Bildiklerinizi özümseyemedikten, kendinizi ifade edemedikten sonra aldığınız bilgilerin faydası yok. Bu yüzdende bol bol kitap okuyun, sosyalleşin. Naçizane tavsiyemdir.

  17 eylül 2019 16:05 17 eylül 2019 16:06

  50. Üniversiteye başlayacağım sene İstanbul da özel bir üniversitenin mulakatina girdim. İkinci aşamaya geçip jüriyle görüşürken başka hangi okulların mulakatina gireceğimi ne istediğimi sordular. Yine İstanbul daki iyi devlet okullarından birindeki iki bölümden birini istediğimi söyledim. Bu bölümlerden birini belki kazanırsın birini kazanamazsın dediler. O gün bana burs vermediler ama kazanamazsın ve belki olur dedikleri iki bölümü de kazandım. Kazanamayacagimi söyledikleri bölümü seçtim.

  17 eylül 2019 15:40


  49. Zamanında okudugum liseden kaynakli bana 2 yıllık üniversite bile kazanamazsin sen diyen akrabalarima karşı 5 yıllık bir fakülte kazandım. Üstelik türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birininde ve alaninda sayili fakültelerinden birini. Bu yıl mezun oldum şimdi de ne iş yapacaksın furyası başladı. Yakın zamanda bunun da cevabını vermeyi bekliyorum kendilerine.

  17 eylül 2019 08:21

  48. Liseden beri aklıma koyduğum şehirde üniversite kazandım..Sadece ama sadece bu.

  17 eylül 2019 02:05

  47. the ketchup song'u ezberlemiş olmak ve dansını yapabilmek...

  17 eylül 2019 02:02