yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (61)
  • medya (0)

  61. Yaşıyorum. Evet hayattaki başarım bu. Yeri bu başlık değildi biliyorum ama içimden yazmak geldi. Şuraya ne güzel şeyler yazan süslüler olmuş, onlar adına gerçekten mutlu oldum.

  Bense hayatta sıradan biri olarak ortalama bi hayat sürüp, hayallerimin uzaklaşmasına seyirci kalıyorum. Bunda da kendimden başka kimseyi sorumlu tutmuyorum. Ne zor şartlarda olup ne güzel şeyler başaranlar var, şartlar bahane değil o yüzden kendi açımdan. Ben öyle veya böyle yapamadım, olmadı. Bu aralar da bunu kabullenme sancısı yaşadığım bir dönemdeyim. Belki kabullenince daha az can sıkıcı hale gelir gerçekler.

  Umarım herkes olmayı umduğu yerde ve mutlu olur.

  18 eylül 19:04

  60. Çok zor dönemleri atlatarak yüksek lisansımı bu yıl bitirdim. Darısı doktoraya..

  18 eylül 15:14 18 eylül 15:31

  59. 2015 yılında uluslararası bir şirketle hiç profesyonelce olmayan bir iş görüşmesi yaptım. Hayatımın en kötü iş görüşmesiydi. Karşımdaki kişiler bana aranılan pozisyon için ne kadar yetersiz olduğumu neredeyse alay boyutunda bir dille yüzüme vurdular. Aslında o pozisyona ben başvurmamıştım bana bir insan kaynakları şirketi aracılığı ile onlar ulaşmışlardı. Telefondaki mülakatta çok tecrübeli olmadığımı zaten söylemiştim.

  Görüşmeden ağlayarak çıktım, kendime olan güvenim kırıldı, bir süre sırf o firmadan insanlarla karşılaşmamak için sektör toplantılarına katılmadım ya da korkarak katıldım.

  Şu anda o firmada, zamanında yetersiz olduğum için kabul edilmediğim departmanın müdürüyüm. Umarım bu hikaye başından herhangi bir kötü iş görüşmesi geçen birimize ilham olur. İsterseniz başarırsınız, istersek başarırız.

  18 eylül 14:10

  58. iyi bir üniversitede ama hayalim olmayan bir bölüme yerleştim. ama ortaokuldan beri içimde hep psikoloji okumak vardı. 3.98 ortalama yapıp psikoloji ile çap kazandım. çap yaparken aynı zamanda part-time çalıştım ve ana bölümümü de çok severek 3.87 ile mezun oldum. şimdi de yüksek lisansa başlıyorum bakalım neler bekliyor. yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var diyelim :)

  17 eylül 20:29 17 eylül 20:31

  57. Türkiye’nin önde gelen büyük şirketlerinden birinde yazılı sınavı geçerek 2. aşama olan grup mülakatına dahil edildim. Mülakat öncesi okullarımız ve bölümlerimiz soruldu. 6 kişiydik ve 4’ü Türkiye’nin sayılı ve köklü devlet üniversitelerinden mezundu, diğeride aynı şekilde köklü bir vakıf üniversitesinden. O sıralamanın içinde okulu en kötü olan bendim(istanbulda normal düzeyde bir vakıf üniversitesi). Başta ister istemez bir önyargı oluştu ama o grubun içinde bildiklerimi o kadar iyi yansıttımki jüri beni de seçti. Şu an hala süreç devam ediyor belki o işi alırım ya da almam ama ben bir vakıf üniversiteli olarak okulun bazen insana sadece bir etiket olduğunu ispatlamış oldum. Elbetteki iyi üniversitelerde okumayı iyi eğitim almayı herkes ister. Ama benim durumumda olan süslülerim varsa sakın üzülmeyin ve umutsuzluğa kapılmayın, belki birçok yerde kapılar üzerinize kapanacak ama siz kendinizi geliştirdiğiniz müddetçe eninde sonunda istediğiniz yere bir şekilde ulaşabilirsiniz sadece pes etmeyin, kendinizi eğitim olarak değil kişisel olarakta geliştirin. Bildiklerinizi özümseyemedikten, kendinizi ifade edemedikten sonra aldığınız bilgilerin faydası yok. Bu yüzdende bol bol kitap okuyun, sosyalleşin. Naçizane tavsiyemdir.

  17 eylül 16:05 17 eylül 16:06

  56. Üniversiteye başlayacağım sene İstanbul da özel bir üniversitenin mulakatina girdim. İkinci aşamaya geçip jüriyle görüşürken başka hangi okulların mulakatina gireceğimi ne istediğimi sordular. Yine İstanbul daki iyi devlet okullarından birindeki iki bölümden birini istediğimi söyledim. Bu bölümlerden birini belki kazanırsın birini kazanamazsın dediler. O gün bana burs vermediler ama kazanamazsın ve belki olur dedikleri iki bölümü de kazandım. Kazanamayacagimi söyledikleri bölümü seçtim.

  17 eylül 15:40

  55. Liseden beri aklıma koyduğum şehirde üniversite kazandım..Sadece ama sadece bu.

  17 eylül 02:05

  54. the ketchup song'u ezberlemiş olmak ve dansını yapabilmek...

  17 eylül 02:02

  53. her sabah kalkıp işe gidip köle gibi çalışıp, maaşından satın aldığı sakızın kadar her şeye eşek yüküyle vergi ödeyip, marketteki fiyatların her gün artışını izlerken tvde dünyadan bihaber bir adamın 300.000 yazıyla üç yüz bin liralık bir arabanın ucuz(!) olduğunu iddia eden bir adamı her allahın günü görüp, böyle ülkenin halinden bihaber insanlara asgari ücretle yaşam mücadelesi verdiği halde oy veren şakşakçı zihniyetle aynı toprağı paylaşıp, canının zerre değeri olmadığı bir ülkede delirmemek.

  17 eylül 00:05 17 eylül 00:07

  52. bundan yaklaşık 2 ay önce evimin aşağısında bulduğum bacağı kırık, yara bere ve pire içerisinde olan, adana sıcağında fazlasıyla susuz kalmış, her sese korkan bebişin şu an huzur içerisinde kucağımda uyuyabilmesi, topallamadan koşturabilmesi ve herkese tıslar bir durumdayken şu an aşı vurulurken bile bana sokulup güvenmesi sanırım beni en tatmin eden başarılarımdandır. bu övünülecek türden değil de insanın içini ısıtacak türden bir başarı benim için. bazen eğer dışarıda kalsaydı ne halde olurdu diye düşününce daha bir hissediyorum bu duyguyu. 

  16 eylül 12:32 16 eylül 12:32