yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  1. Ukte: (yazar: sflover)

  Süslü sözlükte bugüne kadar açılmamış olmasına şaşırdığım başlıktır.

  Yaklaşık 10 gündür 35+ bakım urunlerine başladım. Geç bile kaldim sayilir ama geç olsun güç olmasın.

  Her akşam yüzümü isana markasının jojoba yağlı göz pedi ile rimelimi yumusatiyorum. Daha sonra güneş kremim ve ten makyajım için cosmed yağ bazlı temizleyici ile temizliyorum, sonra Sebamed face and liquid jel ile (ph:5.5) yıkıyorum. hada labo tokyonun no1 lotion hyaluronik asit suyunu yüzüme bir iki pompa sürüp üzerine barulab markasının peptit serumunu geçiyorum. Sonra yine mizon markasının peptide ampule kremini sürüyorum ve hada labo retinollu göz ve yüz kremini yüzüme sürüp yatıyorum.

  Sabahları ise bazen duru su, bazen de Sebamed jelle yıkıyorum. Yine hada labo no 1 ve water serumunu birlikte üst üste surup arbutin serum ve peptide ampule kremini sürüp üstüne solante pigmenta güneş kremini geçiyorum.

  Bazı akşamlar yuzume sadece üreli bir krem sürüyorum. Bazen mizon markasının Good morning kremini sürüyorum. Kuruluk hissedersem yine hada labo hyaluronik asit no1 ve water gel ve mizon hyaluronik asit kremini sürüp yatıyorum. Yine bazı sabahlar hyaluronik asit üzerine cerave krem sürüp güneş kremini geçiyorum. Biraz gözlemle hareket ediyorum açıkçası.

  Cildimde güneş lekelerinden ve kırışıklıktan şikayetçi olduğum için temel bakimim peptit ve retinol ve leke önleyici ürünler üzerine kurulu.

  Elimdeki ürünler bittiğinde rutinimr daha profesyonel bir retinol, peptit, kolajen serumu, aha, bha, pha ve ginseng içerikleriyle devam edeceğim. Hyaluronik asit ve yapılandırıcı ürünlerde eklemeyi düşünüyorum.

  25 kasım 2020 22:51 25 kasım 2020 22:56

  2. (link: https://www.suslusozluk.com/s%C3%BCsl%C3%BC-s%C3%B6zl%C3%BCk-yazarlar%C4%B1n%C4%B1n-cilt-bak%C4%B1m-rutinleri Cilt bakımı konusunda başlık var aslında.)

  (link: https://www.suslusozluk.com/s%C3%BCsl%C3%BClerin-sa%C3%A7-bak%C4%B1m-rutinleri Saç bakım rutini de var.)

  (link: https://www.suslusozluk.com/s%C3%BCsl%C3%BClerin-v%C3%BCcut-bak%C4%B1m-rutinleri Vücut bakım rutini de var.)

  25 kasım 2020 22:54 25 kasım 2020 22:56

  3. (bkz: süslü sözlük yazarlarının cilt bakım rutinleri)

  25 kasım 2020 22:55


  4. öncelikle yaşım 22 ve yazın karma kışın kuru ciltliyim. eğer güneş kremi kullanmışsam ya da makyaj yapmışsam nivea hindistan cevizli yüz temizleme yağıyla makyajımı akıtıyorum. genel olarak beğenilmeyen bir ürün fakat bende bi sıkıntı yapmadı. göz makyajımı falan güzelce çıkarıyor ve disk pamukla yüzümü çekiştirmediğim için yağ bazlı temizleyici kullanmayı seviyorum. ama bittiğinde başka bir yağ bazlı temizleyici almayı düşünüyorum deneyip görmek için. sonra celenes kuru ciltler için olan thermal yüz yıkama jeliyle yüzümü yıkıyorum mis gibi tertemiz oluyor cildim ve hiç gerginlik hissetmiyorum. sonra ziaja manuka toniği yüzüme sıkıyorum. peeling ve siyah nokta bantları bana yaramadığı için asit ürünü kullanmam gerektiğini düşündüm ve bu ürünü kullanmaya başladım. gayet memnunum siyah nokta görünümüm hafifledi ve cildim aydınlık görünüyor. nemlendirici olarak celenes cloudberry kremi kullanıyorum. güzel nemlendiriyor ve sivilce yapmadı. bazen nemlendirmesi yetmiyor emildikten sonra ikinci katı sürüyorum. göz kremim olmadığı için bu kremi göz altlarıma da sürüyordum fakat yağ bezesi yaptığı için bıraktım.bugün bee beauty q10 göz kremi aldım onu kullanmaya başlayacağım. haftada 1 ya da iki kez rossmandan aldığım silikon yüz yıkama pediyle duşta peeling yapar gibi yüz yıkama jeliyle yüzümü yıkıyorum. her gün böyle bir ürün kullanmak istemiyorum. sabahları ise yüzümü sadece suyla yıkayıp herbaderm güneş kremini sürüyorum. olabildiğince uygun fiyatlı ve temiz içerikli ürün kullanmaya çalışıyorum. ürün sayısını az tutmaya çalışıyorum çünkü fazla ürün kullanmaya cildimi alıştırmamam gerektiğini düşünüyorum. hem insan üşeniyor fazla adım olduğunda. devamlılık açısından az ürünümün olması işime geliyor.

  26 kasım 2020 20:37