sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (157)
 • medya (1)

157. starbacks

mado

özsüt

kızılkayalar - ıslak hamburger yemezsem ölmem-

ve en önemlisi flormar.

emekçi kadınların bu onurlu direnişini selamlıyor ve hakkın yendiği emekçinin ezildiği hiçbir düzeni kabul etmiyorum.

14 ocak 00:39

156. aklım almıyor.

bu soğukta hakkı için mücadele eden bir sürü kadın flormar direnişini sürdürüyor. nasıl bir sömürülmek ve "eeh yetti artık" demekse, hepimizin pıstığı sindiği bu zamanlarda bile yılmıyorlar, korkmuyorlar.

bize ne düşüyor? mümkünse onların yanında olmak. kendi işçiliğimizi bilip, hatırlayıp beraber mücadele etmek. zaman mı yok, fırsat mı olmuyor, ona da peki.

yapacağın tek bir şey var. çok kolay, çok insani. boykot. alma. alma ne olur ya. dünya kadar muaidili olan markayı boykot etsen ne kaybedersin. hala flormar girdileri görüyorum ve inanılmaz üzülüyorum.

almayın kızkardeşlerim, yalvarıyorum almayın.

13 ocak 13:32

155. çok eksilenecek biliyorum ama ben boykota inanmıyorum. tercih etmez alışveriş yapmazsınız okey bunu anlarım, ben de mesela n11'den kötü lojistiği ve müşteri hizmetlerinden ötürü alışveriş yapmıyorum, son falsoları da kendilerini iyice zavallı bulmama sebep oldu. fakat boykot benim gözümde güçsüz ve etkisiz, tepki sanılan ama tam tersi tepkisizlik olan bir eylem/eylemsizliktir.

flormar'ın sendikaya üye olduğu için işten çıkardığı çalışanlar flormardan alışveriş yapılmadı diye işlerine geri kavuşmadılar; onlar, imkanları ölçüsünde eylemler yaparak gerçek bir tepki veriyorlar. sizin flormarda harcamadığınız 20 liranın bir etkisi olmadı anlayacağınız. gerçekten bir şeyleri savunmak, fikirlerinizin arkasında durmak istiyorsanız çalışın, üretin, iyi yerlere gelin, çocuklarınızı böyle yetiştirin, sonra o insanları koruyun, çocuklarınız da korusunlar, ya da mesela bu kasım soğuğunda gidip onlara eylemlerinde destek verebilirsiniz.

bugün watsons'dan almamanız, yarın flormar'dan almamanız henüz bir vukuatı olmayan, ya da olduğunu bilmediğiniz diğer firmaları melek yapmıyor, flormar vakasında toplu bir işten çıkarma olduğu için o insanlar toplanıp seslerini duyurdular ama her gün bir sürü haksız ve acımasız işten çıkarma yaşanıyor, insanlar hasta oldukları için bile işten çıkarılıyor, hem de paraya en çok ihtiyaç duydukları, tedavi görmeleri gereken dönemde, bu sadece bir örnek. emin olun ticarette kimse temiz değil. biraz vizyon sahibi olun, büyük düşünün.

Sevgiler..

edit: imla.

(link: https://www.suslusozluk.com/linç eksileyen süslüler lütfen bu muazzam başlıktaki tüm girdileri okusun ve biraz hayatları hakkında düşünsünler isterim.)

15 kasım 2018 12:16 15 kasım 2018 16:48

154. Bilinen sebeplerden dolayı Mado,watsons, flormar, n11, madam coco  

Sürekli saçma sapan zamlardan dolayı rossman 

Olmayan müşteri ilişkilerinden ve ürünlerinin arkasında asla durmamalarından dolayı calvin klein( çalışanlarının bana bağırıp çağırmışlığı var bende gaza gelip kendisini cimere şikayet etmiştim fkdkdkdk) 

Kişisel Sebeplerden dolayı canlı hayvan satışı yapan yerler, kürkleri kullananlar ve hayvan deneyleri yapan firmalar, okul kantini ve yemekhanesi(pisliğinden dolayı)

Gördüğünüz üzere Ursula her şeye karşı........

15 kasım 2018 00:56

153. En son tabi ki de n11 oldu... ondan önce watsons

Flormar

Madame coco

Mado 

Pınar 

15 kasım 2018 00:42

152. n11 -bu zamana kadar alışveriş yapmamıştım zaten

Watsons -alışveriş yaptıklarımdan idi. Gratis ve eve ile yola devam diyorum ;)

14 kasım 2018 21:52

151. n11 , watsons ve pınar.

14 kasım 2018 13:35

150. Türkiye menşeli her firma.

13 kasım 2018 14:42

149. 10 kasımdaki siren göndermesiyle rezil kepaze ötesi bir marka oldugunu bütün türkiyeye ispatlamış olan n11

gezi olaylarında yaralılara yardım etmeyip polislere çay kahve ikramıyla insan ayırmanın ve yalakalığın dibine vurmuş olan mado

çıplak arama yapmaları ve kücük yaşta birinin üzerine sırf hırsızlık süphesiyle insanlıkdışı yaklasmaları yüzünden watsons

Çalışanlarına insan muamelesi yapmayıp calınan ürünleri bile maaslarından kesip, sonunda işcilerin canına tak ettirip kamuoyuna bildiri sunmalarına sebebiyet veren madame coco

biz boykot etsek ne olur demeyin, 1 kişi 1 kişidir yeter ki bilinçlenelim. 

13 kasım 2018 09:54

148. n11 üyeliğini nasıl sileceğimizi paylaşan süslüye teşekkür ederim. silmiş bulundum.

13 kasım 2018 01:38