yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (2)

  1. üç farklı seferde yaptırdığım dört buçuk adet dövmem var. (bir tanesi serçe parmağımda bir harf o yüzden buçuk) ayak bileğimin hemen üstünde yeşil bir dört yaprklı yonca var içerisinde aile bireylerinin baş harfleri yazıyor. köprücük kemiği üzerinde sol anahtarı ve notalar, sağ bileğimde bir puzzle parçası var. sol bileğimde de edith piaf'da bir şarkı sözü var :)bu aralar canım yeni bir dövme istiyor, fikirlere ve sorulara açığım sevgili süslüler

  not: epileptik olmama rağmen acı yaşamadım, bayılmadım , zorlanmadım . çok keyifliydi. birini dream tv'nin yarışmasından kazanmıştım, istanbul tattoo convencion'da yaptırdım. diğerlerini yazlıktan bir arkadaşım yaptı kendisi dövme sanatçısı.

  ilgili medya:
  1
  15 şubat 2018 00:50

  2. Biri el bileğimin altında diğer el bileğimin üstünde hikayeleri olan dövmelerim var. Biri 7 diğeri 6 yıllık. Son yaptırdığıma küçük çapta eklemek istediğim birkaç şey var bakalım doğru zamanı doğru yeri bekliyorum.

  17 şubat 2019 23:19 11 aralık 2019 15:34

  3. kasığımda kedi dövmem var.kara kedi.10 yılı geçti sanıyorum.

  ust bacağıma ve sırtıma da istiyorum*

  18 şubat 2019 12:32 18 şubat 2019 12:33


  4. 16 yaşındayken yaptırmış olduğum çok içime sinen minik bir kedi dövmem var, biraz olaylı oldu yaptırırken bayılmıştım. sanırım aç karnına gittiğim için heyecanlandım ya da şekerim düştü tam olarak anlamadım sebebini, ayıldığımda dövme bitmek üzereydi zaten. acı olarak pek bir şey hissetmedim fakat ufaktan da olsa iğne fobisi olunca biraz tedirgin yaptırmıştım, ama iyi ki yaptırmışım hiç sıkılmayacağım bir dövme oldu. eğer cesaret edersem farklı birkaç dövme daha yaptırmak isterim ileriki zamanlarda. 

  18 şubat 2019 13:46

  5. Sağ el bileğimde "Neden?" Yazan bir dövmem var. yaşadığım ülke yani Türkiye koşulları yüzünden sürekli bu soruyu sorarken buluyordum kendimi. Bunun dışında doğanın en temel sorusu olması ve bu soruyla her şeyi çözüme ulaştırabilmenin daha kolay olması da bir sebeptir.

  16 ocak 2020 01:13

  6. favorim sağ üst kolumdaki 8 bit super mushroom dövmem.

  16 ocak 2020 23:56

  7. Sol kolumda 5/6 seansta tamamlanmış tüm kolumu kaplayan çiçekler ve en üstte Robin kuşum var. Çok seviyorum. Acısına diyecek laf yok. Ağrı eşiğim yüksektir ama bu felakat, başka bi acı. Sonuca bakınca değer mi? Tabii ki değer💕

  10 haziran 2020 00:26


  8. artık sağ bileğimin iç tarafında bir lumos dövmem var. yaptıralı bir hafta oldu, bazen hafif hafif kaşınıyor ve kabuk atıyor. düzenli olarak nemlendiriyorum, bir şeycikler olmasın diye. ikincisi için kafamda bir fikir var bile. sıradakii!

  14 ocak 01:51 14 ocak 01:53

  9. Tam olarak dört dövmem var.

  İlk dövmemi 18 yaşında yaptırmıştım, üniversite 1 yazında. Harry potter fontunda, kendi el emeğimi de koyarak, 72 yazdırmıştım.

  Herkeste aynı soru: neden 72? Çünkü uğursuz sayım! Eskiden uğurlu derdim ama artık uğursuz diyorum, nitekim 27 yaş berbat geçti. Uğurlu olacağını düşündüğüm 7 ve 2 beni artık korkutuyor.

  İkinci dövmem ensemin altında, athena'nın miğferi. Athena benim tanrıçam. Bazen kendisini eleştiriyorum ama aslında bence hala en feminist tanrıçalardan biri mitolojideki.

  Üçüncü dövmem (gbkz: Mural crown) giyen bir (bkz: Lioness) dişi aslan. Erkek aslan tarihte ve yeleleri sayesinde pek bilinen cinstir ama ya dişi aslan? Asıl avlanan, çocukları koruyan odur. Erkekse öyle takılır. Ayrıca aslan genel olarak (gbkz: Artemis)'in de bir simgesidir (bkz: Efes artemisi). Mural crown da türkçesinden emin değilim ama sur taç denebilir. Bu da yine efes artemis'inin tacıdır. Üç kat sur da asya minörü temsil eder. Dört kat tüm imparatorluktur. Tyche, (şans tanrıçası, Roma'da fortuna) de benzer bir sur taç giyer.

  Son dövmem ise basit bir zeytin dalı. Bu da yine hem egelilik, hem zeytine hayran olmam, hem de athena'nın atina halkına verdiği hediye olması ile ilintili.

  Totalde yedi dövmede tamam demeyi düşünüyorum. Bir sonraki sol iç koluma olacak hihi.

  Edit: typolar.

  14 ocak 03:35 14 ocak 03:37

  10. 2 tane sağ kolumda, bi tane göğüs altımda bir tane de sağ ayak bileğimde var.

  Ayak bileğime yılan dövmesi yaptırmıştım ama hala neden yaptırdığım hakkında en ufak fikrim yok. En sevdiğimi de medya kısmına ekleyeyim

  ilgili medya:
  1
  14 ocak 13:54