sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  8. sabah rocs'un gum balm'ı , gece de splat arpmatherapy ile fırçalıyorum, yıllardır çok yoğun olan dişeti kanamam tamamiyle ortadan kalktı bu iki diş macunu ile, keramet ne fırça ne de fırçalama şeklimdeymiş, ne doktorlar gezdim, neler kullandım, bu şikayeti olan varsa diye paylaşmak istedim özellikle.iki rus markası da gerçekten standartları market markası olmanın baya yukarısına çekmişler. oral b diş fırçası ve diş ipi kullanıyorum .

  15 mart 22:13

  7. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez fırçalıyorum. Haftada en az 4 gün, özellikle de akşam, diş ipi kullanıyorum. Sonra ağız suyu ile en az 30 saniye ağzımı çalkalıyorum. Ağız suyum kalmamışsa tuzlu su ile temizliğimi yapıyorum o da ağız suyu kadar güzel bir temizlik yapıyor.

  15 mart 13:45

  6. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere mutlaka fırçalıyorum. Diş hekiminin tavsiyesi ile beyazlatıcısı falan olmayan dümdüz diş macunlarından kullanıyorum. Gece uyumadan önce de küçük başlı bir diş fırçası ile en arkadaki dişleri ve bütün dişlerin iç kısmını tekrar fırçalıyorum. Alt ve üst çenem o kadar küçük ki çareyi bu şekilde buldum. Her gün ya da iki günde bir mutlaka diş ipi kullanıyorum. Diş taşı oluşturmaya müsait dişlerim ve tükrük yapım var maalesef. Diş taşı temizliği yaptırdım ama bu kadar fırçalamaya ve diş taşı oluşmasın diye ağzımını içini fırçaladıktan sonra yice durulamama rağmen(gizlinot: Diş macunu artıkları da diş taşı oluşumuna sebep oluyormuş) minik bir tane oluştu. Listerine gibi ağız bakım suları diş fırçalamaya ek olarak çok bir işe yaramadıkları gibi ağız içi florasını bozarak hastalıklara da sebep olabiliyorlarmış. Ben uzmanların yalancısıyım ama kullanmayı bıraktıktan sonra yokluğunu fark etmedim yani. Zaten diş taşı temizliğinden sonra ne diş eti kanaması ne ağız kokum var. Gerek kalmadı.

  15 mart 13:21

  5. günde bir kez sabah fırçalıyorum, 2 haftada bir diş ipi kullanıyorum, bir de gargara düzenli kullanıyorum. bu ara aklım fikrim diş taşı temizletmede, dişlerim sık ve diş taşı oluşumuna fazlasıyla katkı sağlayan bir tükürüğüm olduğundan kafama taktım, napalım acıdan kaçan hayatlar biraz eksiktir.

  15 mart 11:46

  4. Günde 2 defa , sabah ve akşam olmak üzere dişlerimi fırçalıyorum. Gece yatarken fırçaladığımda ise mutlaka ağız çalkalama suyunu da rutinime ekliyorum. Oral b nin elektrikli diş fırçasını kullanıyorum , diş macunu olarak da clinomyn kullanmaktayım. 2 günde bir ise diş ipi kullanıyorum (gizlinot: Diş hekimimin tavsiyesi). Bunların haricinde de 6 ayda bir diş hekimime gidiyorum , dişlerimi muayene ettirip temizlettiriyorum.

  15 mart 10:57

  3. günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere diş fırçalamak (Bazen ofiste öğle molasında da fırçalıyorum.)

  Bir de akşamları dişlerimi fırçaladıktan sonra gargara yapıyorum.

  15 mart 10:37

  2. Normalde günde 2 kez fırçalamama rağmen hassas ve iltihaba yatkın diş etlerim olduğu için hekimim günde 3 kez fırçalamamı önerdi. Colgate 360 temizlik fırçasıydı sanırım kullandığım, dil temizleyicisi olması ve yumuşak fırça olması benim için en öncelikli kriter. İndirime denk geldiğimde Oral B fırçalarını tercih ediyorum. Diş macunu olarak R.O.C.S. Sensation Whitening kullanıyorum ve çok memnunum. Düzenli kullanımda gerçekten dişleri beyazlatıyor ve diğer beyazlatıcı diş macunları gibi dişlerimde hassasiyet yapmıyor. Her akşam diş ipi kullanmamı önerdi hekimim ama ben 2-3 günde bir uygulamayı tercih ediyorum.

  Hiç makyaj ürünü kullanmasanız bile bembeyaz sağlıklı dişlerinizle gülümsediğinizde sizden daha güzeli yoktur unutmayın süslüler :)

  14 mart 13:22

  1. diş bakımında en önemlisi(gbkz: fırça)dır. fırçanızın sık kıllı olması her zaman daha iyidir, piyasada en çok kıllara sahip olan diş fırçası markası (gbkz: curaprox) olup, genelde diş hassasiyeti olmayanlar için orta sertlikteki fırçalar daha iyidir. yumuşak fırçalar en geç 2 ayda bir değiştirilmelidir.

  diş fırçasının yanında (gbkz: diş ipi) oldukça önemli, diş ipinin(gbkz: teflon) ve (gbkz: mumlu / waxed) olmak üzere 2 tipi var. diş kontaktları çok sıkı olanlar ancak teflon iplerden kullanabilirler, mumlu ipler parçalanabilir. ancak böyle bir sıkıntısı olmayanlar için mumlu ipler daha iyi temizler.

  (gbkz: ağız gargarası) rutin bakım için ideal bir ürün değildir, (gbkz: dönemlik) kullanılmalıdır. uzun dönemde oral floranın dengesini bozacağı için 3 ay kullanılıyorsa, akabindeki 3 ay ara verilmelidir. kesinlikle alkolsüz olanlar tercih edilmelidir.

  (gbkz: diş macunu) ise beyazlatıcı olanların dişinde, diş minesini en az çizecek yapıda olanlar tercih edilmeli. piyasada bulunan (gbkz: en az abraziv macunlar) ise paradontax ve colgate sensitive pro-relief'in hassasiyet giderici macunudur. ancak beyazaltıcı olmayan 1 tl'lik, tadını sevdiğiniz bir macun bile kullanabilirsiniz. ben dönem dönem her markanınkini değiştirerek kullanıyorum, bazen de bedava gelen numunelerinkini kullanıyorum. macun çok fark etmiyor yani.

  bir de (gbkz: elektrikli diş fırçaları) var, bende o da var. bunların başlıkları arasında en iyisi ''(gbkz: trizone)'' başlık. bu başlık dışındakiler rotasyon yaptığı için çok ideal değiller. gövde kısmında ise pro serileri arasında çok abartılı bir fark yok, teknolojik eklentiler ile geliştiriliyor (senkronizasyon, bluetooth vs). bütçenize uygun bir pro ya da triumph serisi de alabilirsiniz. manuel olarak düzgün fırçalandığı takdirde buna da gerek kalmaz, bilimsel olarak aralarında ''etkin manuel fırçalama'' yapıldığı takdirde fark yoktur.

  bunun dışında 6 ayda /1 sene bir diş hekimi kontrolünden geçip, diş taşı/çürük vs varsa erkenden müdahale edilmeli ki ağız kokusu vs. yapmasın. hem de erken dönemde müdahale daha ucuza, daha kolaya halledilebilecektir. tabir-i caizse yılanın başını küçükken ezmek lazım.

  beyazlatıcılık vaad eden ürünler ile de marketing tuzaklarına düşmeyin kızlar (diş hekimiyim /sorusu olan varsa çekinmeden danışabilir <3 ).

  31 temmuz 2016 14:54 31 temmuz 2016 15:03