yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. 2 yıl kadar önce izmirde derya zünbülcan'a gittim. çok bilgili, çok güleryüzlü, kendini geliştirmeye açık yüksek enerjili bir bayan. sıkılmadan her an her soruma cevap verirdi. onun vesilesiyle reaktif hipoglisemi olduğumu öğrendim ve onun önerisiyle de ilaçla değil doğru beslenme ile tedavi ettik bunu. klasik diyet listeleri vermiyor kesinlikle. önce size soruyor "ne yemeden duramazsın, sabahları canın ne ister, kaç gibi acıkırsın" vs vs. tamamen sizin hayat tarzınıza göre bir liste hazırlıyor. hiç zorlanmadım onun verdiği listeleri yaparken. listeye bağlı diyet yapamayanlardandım. ama derya hanım sayesinde bunu aştım. doğum günümde veya bir başka davette hemen arıyordum ilk başlarda "şunlar şunlar var ne yiyebilirim?" diye. bazen fotoğraf çekip gönderiyordum. hemen cevap veriyordu. zamanla ben de öğrendim. artık sormadan kendi seçimlerimi yapar oldum. sadece zayıflatmakla kalmayıp arada bir eğitim şeklinde ufak bir sunum da yapıyor size seans sırasında. velhasıl ben gayet memnun kaldım. 1 yıl kadar gittim, çok fazla kilo vermedim 6-7 kilo civarı verdim ama sebebi hipoglisemiydi tabii aşırı yavaş kilo vermenize sebep oluyor ne yazık ki. sonrasında izmirden taşındım ve bitirdik. ama hala arada sırada telefonda görüşürüz.

  izmirde diyetisyen arayışı içinde olanlara öneririm. isteyenlere özelden bilgilerini ulaştırabilirim.

  28 mayıs 2016 15:29

  2. Diyetisyen seçerken bence ilk olarak sosyal medya hesaplarını inceleyin. Eğer şu danışanıma bu kadar kilo verdirdim diye çarşaf çarşaf hasta mahremiyetini ihlal eden  ve kişisel bilgilerini paylaşan biri ise kapısına uğramayın. Sağlıkta reklam yasağından ve kişisel veri kavramından bihaber kişinin kendi mesleği ile ilgili de bilgisi olmayacaktır. Bir de mezun olduğu okula bakın gidip kıbrıs'ta özel üniversiteden diploma satın almış biriyle, adam akıllı üniversitelerde emek vererek okumuş birinin bilgisi ve hasta mahremiyetine saygısı aynı olmuyor. Bu konuda çok örnek gördüm. Danışanlarının videosunu çekip koyan,  yüzde 40 yaz indirimi yaptım diye ilan veren gördüm. Esnaf mısın be kardeşim. 

  3 temmuz 2019 07:19 29 aralık 2020 21:41

  3. eskişehir acıbadem hastanesinde uzm. diyetisyen gözde gence kırtız'la üç aydır çalışıyorum. öncelikle beklediğim kilo kaybını görmedim, ama bunda gözde hanımın suçu yok. yaşam tarzım ne diyet yapmaya ne spor yapmaya uygun değil. çok zor bir danışanım yani. çok kez diyetleri bozdum ve artık neredeyse hiç spor yapmıyorum (evimle işim arası çok uzun bir mesafe ve tusiyerim) yine de sürekli bana kastan kaybettirmeden yağ yaktıracak bir diyet listesi yapmayı başardı. hatta sorunlu bir bünyem var. insülin direncim ve polikistik over (?) ile geldim kendisine. üstüne üstlük muhtemelen tanı almamış bir böbrek problemim olduğunu gördüm diyet yaparken.(tanımlanmamış bir durum olduğunu düşünüyorum, ailede çok yaygın hipertansiyon ve ödem problemi var. görüştüğüm nefrologlara göre her şey çok normal) regl düzensizliğim inanılmaz seviyelere varmıştı. şu anda en azından düzenli bir şekilde regl oluyorum(gizlinot: kendisinin önerdiği gibi karbonhidrat tüketimini az tuttuğum sürece düzenli). gözde hanım genç ve hevesli. ayrıca araştırmayı seviyor, sürekli kendini geliştiriyor. ayrıca dürüst. kimsenin iznini almadan fotoğrafını paylaşmıyor. çok doğru yönlendirmeleri oldu. sadece çok zayıf olduğu için insan biraz üzülebiliyor (gizlinot: swh) ben uzun bir dönem daha kendisiyle çalışmayı düşünüyorum. gidecek olanlara öneririm.

  3 temmuz 2019 11:29


  4. Kozyatağı acıbadem hastanesi’nde Diyetisyen Nur Ecem Baydı Ozman’ın danışanıyım. Kolay iletişim kurulabilen, iyi bir dinleyici. Birlikte 8 ayda tam 12 kilo verdik. İnsülin direncim vardı başvurduğumda. Ben ne kadar verdiği listeleri esnetsem de mutlaka bir orta yol bulduk. İlaç desteğiyle birlikte başarılı oldum. bir süredir korumadayım. Bu süreçte de desteğini hiç esirgemedi sağolsun hala her soruma sabırla yanıt veriyor. 

  3 temmuz 2019 12:31

  5. çok uğraştım ama 1.5 ay sonunda yavaş yavaş motivasyonum kayboluyor, tek başıma da iradem o kadar uzun soluklu olmuyor. o yüzden iki ileri bir geri durumu var.

  ilk yıllar önce Fatma Sevilay demirciye gitmiştim,fena değildi ama o zamanlar biraz old fashion gelmişti.

  sonrasında zehra boraya gittim, samimiyetsizliğe tahammülünüz ve çok paranız varsa gidin, kilo verirsiniz ama hem sdm ürünleri zorlaması (çayda da ısrarcı olmuştu ama o rahatsız etmedi alırken) hem kendisinin bence duruş ve vasıf problemi olması yüzünden ben sevemedim. burdan daha uzun yazmayayım ama 2016da 1000tl ye yakın bir para verip çıkmıştım.

  sonrasında nazlı deniz ayyıldız la online çalıştık, ilgili alakalıydı istediğim ivmeye yakın ve daha makul liste, daha makul bir iletişimdi.

  en son ceren yavuz la diyetten çok birşeyleri algılamak ve mantığı oturtmak maksatlı çalışmaya başladım, hala son bir randevumuz var ama araya sağlık sorunları girince biraz öteledim görüşmeyi. kendisiyle sonuç alıyorum ve sistemi, diyet mantığında olmayışı, yaklaşımı ve bunların ben de yerleşmesi verdiğim kilodan daha önemli.

  4 temmuz 2019 09:26