girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (370)
  • medya (0)

370. SAFE netflix

1 ekim 22:18

369. 'Poldark' sonbahar geceleri bitki çayıyla güzel gidiyor. Biraz tarih, biraz aşk. Outlander kadar çarpıcı değil ama kat be kat daha sürükleyici. Bir de tabii aidan turner(gizlinot: Tövbeler yarabbi.)

1 ekim 00:29

368. -the missing. 8'er bölümlük 2 sezondan oluşuyor. iki sezonda da farklı konu ve oyuncular var. başroldeki dedektif aynı sadece. kayıp cocuk temalı, her bölüm sonunda merakla diğer bölümü açtıran çok sevdiğim dizi.

-bron/broen, isvec ile danimarka yı bağlayan köprüde işlenen bir cinayet/gizem dizisi. dedektif saga noren oldukça ilginç bir karakter.

-it's always sunny in philadelphia, 20 dklik komedi dizisi ama bildiğimiz sitcomlardan değil oldukça absürt.

30 eylül 23:54 30 eylül 23:55


367. Person of interest. Michael emerson hayranı olarak en başa yazarım bu diziyi. Muhteşem performanslar ve sürükleyicilik var.

Fringe. Bitirmedim henüz ancak bilim kurgu oluşuyla sardı beni. Hiç kopmadım 2 sezon içerisinde, izledikçe izlettiriyor kendini.

30 eylül 23:30

366. açıklamalarını zamanla ekleyeceğim, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz çünkü diziler hakkında konuşmayı çok seviyorum

this is us

orange is the new black

orphan black

handmaids tale

brooklyn nine nine

skam

the crown

the sinner

american gods

banshee

the end of fucking world

american horror story

mindhunter

dark

shameless

the night of

narcos

penny dreadful

sense8

30 eylül 23:21

365. Disenchantment: animasyon sevenler için şiddetle tavsiye ederim , keyifle izledim

6 eylül 14:19

364. 11.22.63 dizinin adı. Dün izledim son bölümünü. Zaten mini dizi arkadaşlar. 1 sezon, 8 bölüm. Kesinlikle izleyin diyorum, çok sürükleyici. Nasıl bittiğini anlamazsınız. 

Konusuna gelirsek Jake Epping adında bir öğretmenin 22 kasım 1963’e giderek o zamanlar Amerika başkanı John Kennedy’nin suikastini önlemeye çalışmasını konu alıyor.Dizide geçmişi değiştirmenin nasıl bir etki bıraktığı işleniyor. İçerisinde aşk da mevcut. Mutlaka izleyin derim, iyi ki izlemişim diyeceksiniz çünkü :) 

24 ağustos 13:27


363. Smilf: 20’ ki yaşlardaki , işsiz bekar bir annenin hayata tutunma hikayesi. Klişe olmayan, güzel konuları işleyen bir dizi. Ailesi ve arkadaşlarıyla yaşadıkları gerçek hayata çok yakın.

Castle Rock: bill skarsgaard için seyredilir. Stephen Kİng ve J.J. Abraham senaristler. 

Orange is the new black: süper oyunculuklar barındıran, kadınlar hapishanesinde yaşananları anlatıyor.

Shameless: 

23 ağustos 16:50

362. the orville 

the walking dead 

stranger things 

little dorrit

outlander 

23 ağustos 16:21

361. Bu aralar favori dizilerimi sayayım siz içerisinden size hitap edeni seçersiniz.

Yanlarına dizi hakkında daha detaylı yazıların olduğunu linkleri de ekleyeceğim.

-Sharp Objects: Bu bir mini dizi ve bence efsane olmuş. Gazeteci olan Camille doğup büyüdüğü kasabaya, ortadan kaybolup öldürülen kızların cinayetlerini haber yapmak için gidiyor. Ancak bu kasabaya dönmek Camille'e pek iyi gelmiyor. Sorunlu olduğu annesi, kaybettiği kardeşi ve bu kasabada yaşadığı olaylar onu olduğu halinden daha kötü hale getirir. Şahane bir psikolojik gerilim ve Amy Adams resmen efsane bir performans sergiliyor. ((link: https://bugunneizliyoruz.blogspot.com/search/label/Sharp%20Objects?&max-results=8 bakınız))

-Dietland: Bu dizi içine anarşizm kaçmış bir body pozitivizm hikayesi. Kadınların metalaştırılmasına, taciz edilmesina, tecavüz edilmesine artık dur demek isteyen bir grup kadın kendilerince bir terörist grup kuruyor ve şehirde terör estirmeye başlıyor. Diğer yandan tüm bunların ortasında yıllardır fazla kiloları yüzünden özgüveni yerle bir olan Plum var. Mide küçültme ameliyatı için gün sayan Plum için de işler karmaşıklaşıyor bir süre sonra. ((link:https://bugunneizliyoruz.blogspot.com/search/label/Dietland?&max-results=8 bakınız))- Pose: Son olarak Ryan Murphy reisin elinden çıkmış Pose var. 80'li yılların ortasında, Amerika'daki meşhur AIDS salgınının olduğu dönemde LGBTQ toplumunun hayatına odaklanıyor dizi. Toplum tarafından dışlanan bu topluluk yaptıkları balolarla kendi kültürlerin yıldızlarını seçiyor. Ryan Murphy'den alışık olduğumuz toplum eleştirisi dizinin içerisinde LGBTQ bireylere saygınlığını vermek için kullanılmış. ((link: https://bugunneizliyoruz.blogspot.com/search/label/Pose?&max-results=8 bakınız)) Ben tüm yazı bu 3 diziyle geçirdim. Üçü de son derece başarılı dizilerden, gözden kaçmaması gerekenlerden.

6 ağustos 10:26