yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (77)
  • medya (0)

  77. kimse yazmamış ama benim için Enough collagen bb cream, kore ürünü ve fiyatı da uygun, beyaz tene uygun tek rengi var, cildimde mükemmel duruyor. karma cilde daha uygun bence ama nemlendirici bir baz ile çok seviyorum, cildim kuru.

  (link: https://www.trendyol.com/enough/nemlendirici-icerikli-bb-krem-collagen-moisture-bb-cream-spf47-pa-50gr-p-684182290?boutiqueId=61&merchantId=543903 ürün bu)

  19 eylül 15:16

  76. pure beauty

  18 eylül 17:59

  75. pure beauty bb krem.

  kore markalarından en sevdiğim zaten. kapatıcılığı bir fondöten kadar değil ama hem cildi güneşten koruyor hem çok kızarık olmayan sivilce izlerini ve göz altın kapatıyor hem de kalıcı gayet

  18 eylül 13:15


  74. Purito bb krem. Renk skalası bi tuhaf olsada, fiyatı gözlerimi yaşartmaya başlasada çok seviyorum. Elimdeki heimish cushion bitince yine puritoya döneceğim.

  18 eylül 03:10

  73. İnsanlar pure beauty'yi beğeniyor çünkü aşırı kapatıcılığı olan bir ürün. Bendeki medium coverage fondötenlerin bile pek çoğu böylesine kapatmıyor. Ama içerik açısından oldukça alerjenik yapıda bende çok fazla minik sivilce çıkardı bu yüzden kullanmıyorum. Sephora alışverişimde erborian'ın cc kreminin testerı gelmişti o da kapatıcılığı yüksek bir üründü ama aşırı pahalı tabii o paraya nars fondöten alırım. Kiko denedim o da hiç güzel değil, yeni ürünümü arıyorum hala :( 

  17 eylül 00:33

  72. pure beauty

  14 eylül 15:14

  71. dior hydralife idi. Kapatıcılığı yüksek, aydınlatıcı ve cildi serum kullanmış gibi geren bir yapısı vardı. 

  Spf30 du. Türkiye'de pek bulamadım. 

  Tekrar rastlarsam hemen alırım. Sonrasında denediğim hiçbir marka onun gibi değildi. 

  9 ocak 2021 22:56


  70. Cildim aşırı yağlı, yapısal olarak geniş gözenek ve izlere sahip, yanaklarda kılcal damar çatlamaları olduğundan kırmızı hatta morumsu yerler bulunuyor. Cildime kullandığım bb, cc, fondöten gibi ürünler gün içerisinde -sabitlemek için pudra kullansam da- kusma yapıp mutlaka oksitleniyor.

  Bb kremden beklentim;

  - cildimi daha da yağlandırmaması,

  - oksitlenmemesi,

  - sivilceye neden olmaması,

  - kapatıcı olması ve cildimin sorunlarını en aza indirmesi

  ve güneş koruması içermesidir.

  Benim bb krem kullandığım dönemlerde beğendiğim ilk 3 ürünü şöyle sıralayabilirim:

  -Guerlain Lingerie De Peau BB Beauty Booster Krem: bb krem olmasına rağmen neredeyse bir fondöten kadar kapatıcılık sağlar. bununla birlikte tüm talep ve beklentilerimi karşılaması nedeniyle listemin bir numarasında yer almaktadır. 40 ml tüpü ve kapatıcılığının fazlalığı nedeniyle çok çok az ürün kullanmak yeterli olup uzun süre gidiyordu. Kozmetik çeteleme baktığımda son aldığım fiyatın 225₺ olduğunu gördüm. Şimdiki fiyatına bakınca (sephora da 425₺)ufak çaplı bir servet ödemek durumunda kalıyorsunuz. fiyatının fazlalığı en büyük eksisidir.

  -guerlain baby glow: listemin 2 numaralı ürünü yine guerlain markasına ait. Bb booster ürününe göre biraz daha az bir kapatıcılığa ve yogunluğa sahip; ancak bir bb kreme göre yoğunluğu olan bir ürün. Bunu kullandığım zamanlarda cildimde hiç yokmuş gibi görünmesi, bununla birlikte cildimdeki sorunları hafifletmesi en beğendiğim yanı idi. 30 ml ve 20 spf içeriyor. Elimde az bir ürün kaldı.

  -benefit bigger than bb big easy: pudralı yapısı ile yağlı ciltler için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyorum. Normalde pudrali olan ürünler kullanıldığı zaman cildin ne kadar sorunlu olursa olsun kendine ait o parlaklığını alıp yapay bir matlık ya da donuk gösterirken, bu ürünü kullandığımda cilde kararında ışıltı verdiğini düşünüyorum. Biz 3 arkadaş bu ürünü birbirimizden görerek satın aldık ki satın alma sebebimiz de "cilde verdiği o ışıltı". Türkiye 'ye açık renklerini getirmiyorlar. Ya da ben sephora 'da bulamıyorum. 35 ml olup 35 spf içeriyor. Listemin 3 numarası da bu üründür.

  Not: Makyajda ve hayatta sadeleşme yoluna girdiğimden ötürü artık bilinçli olarak elimde olanları bitirmeye çalışıyorum. Bb kremi de cildimde sorunlar olsa da her gün haldır haldır kullanmaya elim gitmediğinden ötürü azalttım. Kozmetik malzemesi satın almayı youtuberlerin, bloggerlerin "hayatının ürünü, ayın biriciği, haftasının yıldızı, derdinin dermanı ürünlerini almazsam öleceğim hastalığını" tedavi etmeye niyet etmem nedeniyle azalttım.Yoksa ihtiyaç dışı alım yapmaya meyillenebiliyorum.

  Buraya yazdıklarım tekrar satın alırsam memnun olduklarımı bana hatırlatma amacı taşıyor. Bu sebeple bu üç ürünü de burada belirttim.

  28 mart 2019 00:41 28 mart 2019 14:05

  69. guerlain-baby glow

  pahalı bir ürün farkındayım fakat ben baya memnunum. yağlıya dönük karma bir cildim var yağlandırmıyor. rengimi eşitliyor, sivilce yapmıyor. bb kremlerin kapatıcılıkları neredeyse yok ve ben lekelerimi kapatmak icin bb kremi sürmeden lekelerin üstüne kapatıcı uyguluyorum. sonra bb kremi sürüyorum. daha güzel kapanıyor bence.

  27 mart 2019 12:50

  68. pure beauty bb krem hayatımın aşkıdır kendisi. o kadar güzel ki ilk başta kullandığınızda teninizden daha açık diye tereddütte kalabiliyorsunuz ama sonrasında cildinizle bütünleşiyor. ne kuru ne de nemli bir yapısı var garnieri maybellinei loreali denemiş b insan olarak pure beauty der susarım. ayrıca kullanmaya başladığımdan beri etrafımdaki herkesler bundan almaya başladı

  22 ağustos 2016 18:57