0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (0)
  • medya (2)

10. açık ara studio waterweight. mineralize fondoteninden de iki şişe bitirdim ama fazla uygulanınca cakey durduğu, kuru cildimde bile fazlaca parlama yaptığı için bir daha kullanmadım. waterweight ise tam ayarında kapatıcı, isterseniz iki kat uygulayıp daha kapatıcı yapabilirsiniz, parlama yapmıyor, cildi germiyor, kalıcılığı beni fazlasıyla tatmin ediyor. kısacası baya baya seviyorum.

20 mart 11:07

9. Prolongwear nourising waterproof. Kalıcılık ve kapatıcılıkta Estee Lauder double wearla yarısabilcek nadir fondötenlerden 

19 mart 21:44

8. Aslında en sevdiğimi değil karşılaştırma yapmaya geldim. Cildim fazlasıyla kuru, elimde face and body, waterweight ve studio fix olmak üzere üç mac fondöteni var. Görsellerini ekleyeceğim. 

Face and body: bendeki rengi c1 ve bana koyu geliyor malesef. Su gibi yapısını çok seviyorum, sadece renk eşitliyor. Fondöten kullanıyormuşsunuz gibi değil.

Waterweight: damlalıklı bir şişesi var, spf 30 içeriyor. Bendeki rengi nc15. Az-orta arası kapatıcı, kendi cildinizmiş gibi duran saten bitişli bir fondöten. En sevdiğim bu.

Studio fix: bendeki rengi nc10, normalde mat ve yağlı ciltler için yağ kontrolü sağlayan bir ürün. Cildimin kuru olduğunu söylemiştim, kendi kullanım şeklim şöyle: 2 fıs fix+, 1 nohut tanesi strobe cream, azcık fondöteni karıştırıp, iyice nemlendirdiğim cildime nemli sünger ile uyguluyorum. Üstünden pudra ile geçmeyip krem ürünler ile kontür, aydınlatma işlemi yapıyorum. Sonuç oldukça güzel.

ilgili medya:
1
19 mart 21:38


7. Mac studio waterweight fondöten.

Mat fondötenleri sevmiyorum, ancak yağlı cildimden ötürü mat olmayanlarla da çok anlaşamıyordum.

Hem hafif yapılı olduğundan doğal duruyor, hem de kadife bir yapısı var, cilt bakımımı düzenli yaptığım için ve primer kullandığım için çok parlama yapmıyor.

19 şubat 00:18

6. Sanırım hiçbiri. Ama illa birini seçecek olsam Face and body derdim. O bile cildimde mat duruyor ve rengi uymuyor. Diğerleri cildimle bütünleşmiyor ve yüzümde çok belli oluyor.

18 şubat 23:47

5. Uzun bir süre face and body olmasına rağmen bir süredir favorim waterweight. Günlük hayatımda fondöten kullanmayı azaltmaya çalışıyorum ve kullandığım zamanlar elim hep waterweight e gidiyor. Çünkü face and body e göre minik bir tık daha kapatıcı, yine nemli bitişli ve ciltte çok güzel duruyor. Face and body bana fondöten kullanmışım etkisinden Hafif bir renk eşitleme verdiğinden dolayı ve çilleri kapatmadığından dolayı, fondöten ihtiyacıma yönelik en iyisi waterweight benim için.

18 şubat 23:11

4. her zaman face&body benim için.yapısı,ciltle bütünleşmesi,renk seçenekleri,kıyafete transfer olmamasına bayılıyorum.

18 şubat 21:35


3. Mac studio fix fluid spf 15 

Gün içinde yağlanma yapmıyor uzun süre kalıcı. Fakat her gün sürülebilecek bir fondöten değil. Görünüş olarak ağır durmuyor ama cildimi yorduğunu hissediyorum. Kapatıcılığına ise diyecek lafım yok harika.

18 şubat 19:54

2. Benim için mac face and body'dir. Islak, nemli görünümüne, doğal bitişli eşit bir ten görüntüsü yaratmasına ve parmak uçlarımla uygulamaya bayılıyorum.

18 şubat 19:32

1. Benim için kesinlikle Mac studio fix fluid. Öncelikle, kesinlikle günlük bir fondöten değil. Daha doğrusu gerek yok. Ama 12 saatten uzun süre dışarda olacaksanız, önemli bir gün içinse, yağlı ve gözenekli bir cildiniz varsa bunun üzerine tanımam.

Alev karslı ışığı mikro düzeyde geri yansıttığı için cilt kusurlarını belli etmediğini söylemişti ki hakikaten öyle. Gözeneklerimi dolduruyor, cildim mükemmel görünüyor ama asla kalıp gibi durmuyor, kendi cildim gibi. 15 saat yüzümde aynen kalıyor ve parlamayı geciktiriyor. Oksitlenmiyor. Kara büyü falan var içinde sanırım böyle bir performans olamaz çünkü. Uçak yakıtı gibi kokmasının sebebi de bu olabilir.

Şunu da ekleyeyim, sample denemeden almayın. Kendileri "sample kabı bitti" derlerse kendi minik kabınıza doldurtun gerekirse carlayın ama öyle alın. Kimisine sivilce yapıyor çünkü.

(yazar: Rumeys) uktesiydi

18 şubat 16:44 18 şubat 16:47