0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (0)
  • medya (2)

12. açık ara studio waterweight. mineralize fondoteninden de iki şişe bitirdim ama fazla uygulanınca cakey durduğu, kuru cildimde bile fazlaca parlama yaptığı için bir daha kullanmadım. waterweight ise tam ayarında kapatıcı, isterseniz iki kat uygulayıp daha kapatıcı yapabilirsiniz, parlama yapmıyor, cildi germiyor, kalıcılığı beni fazlasıyla tatmin ediyor. kısacası baya baya seviyorum.

20 mart 11:07

11. Prolongwear nourising waterproof. Kalıcılık ve kapatıcılıkta Estee Lauder double wearla yarısabilcek nadir fondötenlerden 

19 mart 21:44

10. Aslında en sevdiğimi değil karşılaştırma yapmaya geldim. Cildim fazlasıyla kuru, elimde face and body, waterweight ve studio fix olmak üzere üç mac fondöteni var. Görsellerini ekleyeceğim. 

Face and body: bendeki rengi c1 ve bana koyu geliyor malesef. Su gibi yapısını çok seviyorum, sadece renk eşitliyor. Fondöten kullanıyormuşsunuz gibi değil.

Waterweight: damlalıklı bir şişesi var, spf 30 içeriyor. Bendeki rengi nc15. Az-orta arası kapatıcı, kendi cildinizmiş gibi duran saten bitişli bir fondöten. En sevdiğim bu.

Studio fix: bendeki rengi nc10, normalde mat ve yağlı ciltler için yağ kontrolü sağlayan bir ürün. Cildimin kuru olduğunu söylemiştim, kendi kullanım şeklim şöyle: 2 fıs fix+, 1 nohut tanesi strobe cream, azcık fondöteni karıştırıp, iyice nemlendirdiğim cildime nemli sünger ile uyguluyorum. Üstünden pudra ile geçmeyip krem ürünler ile kontür, aydınlatma işlemi yapıyorum. Sonuç oldukça güzel.

ilgili medya:
1
19 mart 21:38


9. Elimde 2 tane Mac fondöten ürünü bulunuyor. 1'i Studio Fiz Fluid SPF 15 diğeri de Pro longwear Nourishing Waterproof fondöten.

Mac Studio Fiz Fluid SPF 15 yorumum:

-Örtücülüğü iyi

-Günlük kullanım için zaman zaman fazla gelebiliyor

-Cildimi asla kurutmuyor

Mac Pro longwear Nourishing Waterproof yorumum:

-Aşırı kapatıcı bir fondöten

-Günlük kullanım için fazla ağır bir ürün

-Ürünü yüze sürdükten sonra iyi şekilde pudra ile sabitleştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde un kurabiyesi olaniliyorsunuz

Sonuç olarak iki üründen de kullanım amacıma göre uyguladığım takdirde memnunum. Ama hangi ürün sevdiceğin olur derseniz tabi ki Mac Studio Fiz Fluid SPF 15.

19 şubat 09:39 19 şubat 09:40

8. Mac studio waterweight fondöten.

Mat fondötenleri sevmiyorum, ancak yağlı cildimden ötürü mat olmayanlarla da çok anlaşamıyordum.

Hem hafif yapılı olduğundan doğal duruyor, hem de kadife bir yapısı var, cilt bakımımı düzenli yaptığım için ve primer kullandığım için çok parlama yapmıyor.

19 şubat 00:18

7. Sanırım hiçbiri. Ama illa birini seçecek olsam Face and body derdim. O bile cildimde mat duruyor ve rengi uymuyor. Diğerleri cildimle bütünleşmiyor ve yüzümde çok belli oluyor.

18 şubat 23:47

6. Uzun bir süre face and body olmasına rağmen bir süredir favorim waterweight. Günlük hayatımda fondöten kullanmayı azaltmaya çalışıyorum ve kullandığım zamanlar elim hep waterweight e gidiyor. Çünkü face and body e göre minik bir tık daha kapatıcı, yine nemli bitişli ve ciltte çok güzel duruyor. Face and body bana fondöten kullanmışım etkisinden Hafif bir renk eşitleme verdiğinden dolayı ve çilleri kapatmadığından dolayı, fondöten ihtiyacıma yönelik en iyisi waterweight benim için.

18 şubat 23:11


5. her zaman face&body benim için.yapısı,ciltle bütünleşmesi,renk seçenekleri,kıyafete transfer olmamasına bayılıyorum.

18 şubat 21:35

4. Tabi ki studio fix powder plus. Kolaydır, hızlıdır, her durumda güzel durur. Gerisi maceradır, hevestir. Bunu sürüp de bugün olmadı dediğim hiç olmadı. 

18 şubat 21:01

3. Mac studio fix fluid spf 15 

Gün içinde yağlanma yapmıyor uzun süre kalıcı. Fakat her gün sürülebilecek bir fondöten değil. Görünüş olarak ağır durmuyor ama cildimi yorduğunu hissediyorum. Kapatıcılığına ise diyecek lafım yok harika.

18 şubat 19:54