süslülerin en son izledikleri tiyatro oyunu

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

9. Tim show center'da yedi kocalı hürmüz oyununu seyrettim pazar günü. Bir müjdat gezen oyunuydu, birce akalay, ilker ayrık ve suzan kardeş'te oynayanlardan biriydi. Çok beğendim, bol şarkılı danslı bir oyundu, eğlendim. Yaklaşık 3 saat 15 dk sürdü.  15.30 da başladı oyun, 19.00 gibi de bitti. Tim show center istanbul'da, metroyla darüşşafaka durağında inerseniz dibine çıkıyorsunuz. Tavsiye ediyorum. 

18 ocak 08:05

8. Puntila ağa ve uşağı matti- bertolt brecht.

O kadar beğendim ki gidip 2. Kez izledim. Bursa devlet tiyatrosu güzel işler çıkarıyor her sezon. Minimalist dekor düsturuyla harikalar yarattılar . 8-10 kasa ve bir kaç perde ile hem de. Oyun kış sezonunu kapattı. Martta yeniden sahnelenecekmiş. Bursalılar kaçırmasın derim. İçince halkçı ayılınca zalim bir kapitalist olan puntila ağa üzerinden çok güzel bir toplumsal sınıf ayrılıkları irdelemesi yapılmış. Bol komedi soslu hem de.

Bir de ataşe rolündeki diyar gönülalçak, sana bayıldım bayıldım bayıldım. Ben tiyatroda gülemem genelde. Gözümden yaş geldi o hareketlerine baktıkça. Bu oyunla olmaz belki ama çok değil bir kaç yıl içinde afife Jale ödülünü alacaksın, yürekten inanıyorum. Yolun açık olsun

22 aralık 2017 19:14 22 aralık 2017 19:19

7. Reis bey’i izledim necip fazıl kısakürek’in gerçekten müthişti özellikle de kullanılan müzikler, ayda 3-4 tiyatroya gitmeye karar verdim.

Aklımda kalan en güzel söz; ağlayabilseydiniz, anlayabilirdiniz...

22 aralık 2017 19:02


6. En son Üsküdar'da müsahipzade Celal tiyatrosunda cibali karakolunu izledim. Çok beğendim çok eğlendim . Tam 3 30 saat sürmesine rağmen bitmesin istedim. Seyirciyle iletişimleri çok iyiydi. Zihni göktay adeta beni benden aldı çok şeker bir adam. Gitmek isteyenlere şiddetle öneririm.

22 aralık 2017 18:22

5. (bkz: süslülerin izledikleri son tiyatro oyunu)

(bkz: aramaya inanmak)

22 aralık 2017 18:20

4. Ankara Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde anna karenina izledim. edebiyat öğrencisi olduğum için konunun içine girmek benim için zor olmadı ancak eseri iyice okuyup analiz etmeyen birisi için fazla sembolik bir oyun. eğer esere hakimseniz oldukça güzeldi.

22 aralık 2017 18:15

3. moda sahnesi-fırtına.

Shakespeare’in bilinen son oyunu.konusunu belki bilenler vardır.

beğendim ama özellikle yaşar bayram gül çok iyiydi. zaten biletleri satışa çıktıktan kısa süre sonra tükeniyor.ben oyunu tavsiye ederim.

22 aralık 2017 17:52


2. geçen hafta, bende uniq'te kürk mantolu madonna'yı izledim. ama hiç beğenmedim. oyuncuların tek yaptığı bence cırıl cırıl bağırmaktı. Durmadan kitaptan okumaları, bana tiyatrodaymışım hissini vermedi. oysa oldukça güzel ve naif bir kitaptı, ancak tiyatroda o naif duyguları hissedemedim, genellikle karakterler histeri krizlerine girip durdular. 70 lirama çok acıdım, tavsiye etmiyorum.

22 aralık 2017 17:30

1. Süslülerin gitmiş oldukları son tiyatro oyunları ve oyun hakkında ki yorumlarını içeren başlıktır. Böylelikle birbimize güzel oyunlar önerir ve tiyatroya gitme konusunda teşvik edebiliriz. 

Ben en son kürk mantolu madonna oyununa gittim. Sabahattin ali’nin herkes gibi en sevdiğim kitabıdır. Ayrıca kitap ilk ve çocukşuk aşkımın hediyesi olduğu için yeri ayrıdır. Bu yüzden oyunun ilk gösterimine aylar öncesinden heyecanla bilet bulup gittim. Oyun çok güzeldi. Özellikle ikinci perdenin sonuna doğru beni çok yükseltti. Kitabı okumasanız bile oyun tam metin oynandığı için tüm detaylara sahip olabilirsiniz. Yalnız bu bi bakıma (benim için) kötü bir özellik ziraa bu kadar detayı izlemesem de olurdu. bir eksi ise oyunda raif efendi karakterinin gençliği ve yaşlılığı arasında ki şive biraz insanın kulağını tırmalıyor. Ama o şiveli kişi menderes samancılar olduğundan ve oyunculuğu devleştiğinden pek gözünüzde olmuyor. Ayrıca sabahattin aliye ses veren sercan badur’a inanamadım oyundan çıkarken. Kendini sahnede çok büyüttü. Her şeye rağmen edebiyatımızın önemli bir eseri. Mutlaka izlenmeli diyorum. 

22 aralık 2017 12:17