yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. aslinda yoktur. belki vardir ama %1 falandir olsa olsa. cunku estetikli olmakla ilgili yorumlar begenme/begenmeme ekseninde oluyor. bir şeyi begenmemekle nefret etmek farklı şeylerdir.

  2 ağustos 2016 21:49

  2. Bir süslü olarak kendi üzerime yığılan tarafını şöyle bi silkeleyeyim.

  Öncelikle "Doğal güzellik" mevzusu açıldıkça benim içim kıyılıyor. Estetik algısını yönlendirirken insanların (gbkz: neticeye değil haticeye) bakması en bayağı haliyle problem. Yukardaki arkadaşların da dediği gibi ufak bir yarış ve yarıştan kendini aklama mevzusu. Akşam olunca "oh bugün de kendimden başka herkese bok atarak güzelliğime inandım" diye huzurla uyuyorlar. Mesela bu konuda kylie jenner'a yapılan yorumlar çok vahşice. Sizin için bir resim olan bir kadın bu, diğer herkes gibi. Bunu estetik bulup bulmamak tamamiyle görecelidir, elbette. Fakat yapılan yorumlarda vahşilik olarak tanımladığım şey estetik operasyonları üzerinden kişiliğine, karakterine, ailesine, parasına, şöhretine yapılan yakıştırmalar. Sapla samanı karıştırıyoruz burda.

  Benim için resimde o çekiciliği koruyan herşey güzeldir. Herkes bedeni üzerinde kendi söz sahibidir. Sizin yapmadıklarınızı yapan insanları yermek, kınamak, Bununla ego mastürbasyonu yapmak ayıptır. Doğal güzellik algısının modernizmle gelmiş ve önümüzdeki yirmi sene içinde yok olup gidecek bir takıntı olduğunu düşünüyorum. Benim de ilgimi çekmiyor açıkçası ve herkesin (gbkz: doğal) halinin (gbkz: güzel) olması gibi bi durum da yok. Burdan konu kendinle barışık olmak falan ohooo uzar gider.

  Neyse, benim mesajım şu ki kendinizi yükselteceğim derken ötekileri gömmeyin.

  2 ağustos 2016 23:21

  3. Estetikten değil ama aynı tornadan çıkmış kadınlardan haz etmiyorum. İnsan kendini daha Mutlu hissedecekse ufak tefek düzeltmelerde sakınca yok ama buna bağımlı olmuşsa sürekli kendinden mutsuzsa önce psikiyatrik destek almalı, zira bu bir hastalık.

  2 ağustos 2016 23:59


  4. "benim de estetiğe verecek o kadar param olsa, ben de onun kadar güzel olabildim" düşüncesinden geliyor bence.

  kim kardashian mesela, nerden nereye...

  3 ağustos 2016 01:27

  5. yalnızca burada değil tüm insanlar arasında olandır. yakıştıysa eğer, bir kişinin estetik yaptırması üzerinden tatmin olma durumu var. aynı durum saç boyası ve lens için de geçerli. saçını koyu renge boyamış bir sarışın için "ama onun saçı boya" geçerli değilken, sarışın olmayıp saçını sarıya boyayana "çakma sarışın" nefreti var; aynı şekilde renkli gözlü olup ela/kahve lens takanlara söz yokken, kahverengi gözlü olup renkli lens takanlara ise "lenssiz hiçbir şeye benzemez" algısı.

  profillerimizde saç ve göz rengimiz yazıyor. sarışınlar çakmayken kırmızı, mavi, yeşil, mor saçlılar çakma değil mi? ayrıca profilimize saç rengimizi boyadığımız haliyle yazarken göz rengimizi neden lensli haliyle yazmayalım?

  erkeklerin kadın bedeni üzerinden, kendi mükemmellik algısına uyacak biçimde oluşturduğu eleştirinin, kadınlar için kadınlar arasına taşınmaması gerektiğini düşünüyorum.

  26 eylül 2016 06:33

  6. şahsen estetiğe karşı değilim.

  en büyük estetik nefreti olan kişilerin estetik yaptırıp hunharca bunu saklamaya çalışan kişiler olduğunu düşünüyorum. öyle sevmiyorlar kendilerini de estetiklerini de

  26 eylül 2016 09:46

  7. (bkz: süslülerin estetiği olduğu halde olmadığını iddia eden insanları anlayamaması)

  insanların kendini mutlu edeceği ve başkalarını ilgilendirmeyen (gizlinot: gerçekten ilgilendirmeyen) (gizlinot: üzmeyen )(gizlinot: zarar vermeyen) her şeyi yapmalarını destekliyorum.

  26 eylül 2016 11:56 26 eylül 2016 12:04


  8. An itibariyle kuaförden bildiriyorum Kİ ülkem kadınlarında ortak bir nefret bu. Kuaföre gelen bir kadının estetiklerini konuşup durdular, laflarını ettiler en son teyzenin biri " her şeyim doğal olmadıktan sonra napayım ben" Dedi. Saçında yıkanmayı bekleyen boyayla...(gizlinot: bir ata sporu olarak kıskançlık ) (ybkz: swh )

  27 eylül 2016 18:23 27 eylül 2016 18:33

  9. Estetikten değil ama dengesiz estetikten nefret ediyorum (bkz: ilayda oymak )

  Doğru yere, doğru kişiye yaptırıldıktan sonra harikalar yaratabiliyor.

  3 nisan 2017 19:09

  10. nefret yıpratıcı bir duygu kişi her şeyden nefret etme potansiyeline sahip olmadıkça böyle hissetmez .ama gıcık olanı da, burun kemiğini törpületmiş biri olarak anlarım. kendim için yaptırdım ,modern çağda prezentable olmak lazım hikayelerini geçersek bu tarz ameliyatlar sosyal çevrede türlü haksızlıkara sebep olabiliyor .şöyle ki hoş bir kız bu tarz ameliyatlara ulaşamıyor diye, genetik olarak güzel olmayan bir arkadaşının kendine fark atmasını istemeyecektir. özel okullara gıcık olma gibi düşünün .daha aptalın ya da tembelin parayla doktor olabilmesini nereden baksan haksızlık olarak görüyoruz. ben anlayabiliyor ve hak veriyorum aslında .ama eline fırsat geçtiğinde kullanır hepimiz gibi o ayrı acımasız kapitalist sistem kuralları malum. "süslülerin high end nefreti gibi başlıklardaki êsas sıkıntı cahillik. yaptıran görgüsüzler basit basit kedi ciğer muhabbeti yapıyor, yaptıramayan hasetlerse yapay,eski hali götüme benziyor diye aşağılıyor. empati kurmayı öğrensek sıkıntı kalmayacak aslında.

  4 nisan 2017 22:28 4 nisan 2017 22:39