sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • medya (0)

1. aslinda yoktur. belki vardir ama %1 falandir olsa olsa. cunku estetikli olmakla ilgili yorumlar begenme/begenmeme ekseninde oluyor. bir şeyi begenmemekle nefret etmek farklı şeylerdir.

2 ağustos 2016 21:49

2. Bir süslü olarak kendi üzerime yığılan tarafını şöyle bi silkeleyeyim.

Öncelikle "Doğal güzellik" mevzusu açıldıkça benim içim kıyılıyor. Estetik algısını yönlendirirken insanların (gbkz: neticeye değil haticeye) bakması en bayağı haliyle problem. Yukardaki arkadaşların da dediği gibi ufak bir yarış ve yarıştan kendini aklama mevzusu. Akşam olunca "oh bugün de kendimden başka herkese bok atarak güzelliğime inandım" diye huzurla uyuyorlar. Mesela bu konuda kylie jenner'a yapılan yorumlar çok vahşice. Sizin için bir resim olan bir kadın bu, diğer herkes gibi. Bunu estetik bulup bulmamak tamamiyle görecelidir, elbette. Fakat yapılan yorumlarda vahşilik olarak tanımladığım şey estetik operasyonları üzerinden kişiliğine, karakterine, ailesine, parasına, şöhretine yapılan yakıştırmalar. Sapla samanı karıştırıyoruz burda.

Benim için resimde o çekiciliği koruyan herşey güzeldir. Herkes bedeni üzerinde kendi söz sahibidir. Sizin yapmadıklarınızı yapan insanları yermek, kınamak, Bununla ego mastürbasyonu yapmak ayıptır. Doğal güzellik algısının modernizmle gelmiş ve önümüzdeki yirmi sene içinde yok olup gidecek bir takıntı olduğunu düşünüyorum. Benim de ilgimi çekmiyor açıkçası ve herkesin (gbkz: doğal) halinin (gbkz: güzel) olması gibi bi durum da yok. Burdan konu kendinle barışık olmak falan ohooo uzar gider.

Neyse, benim mesajım şu ki kendinizi yükselteceğim derken ötekileri gömmeyin.

2 ağustos 2016 23:21

3. Estetikten değil ama aynı tornadan çıkmış kadınlardan haz etmiyorum. İnsan kendini daha Mutlu hissedecekse ufak tefek düzeltmelerde sakınca yok ama buna bağımlı olmuşsa sürekli kendinden mutsuzsa önce psikiyatrik destek almalı, zira bu bir hastalık.

2 ağustos 2016 23:59

4. Özgüven eksikliği göstergesidir. doğallığı sevebilirsin, estetikten hoşlanmayabilirsin ama başkasının vücuduna, kararına karışmaya, ona tabiri caizse bok atmaya geldiğinde kendine dur demeli insan. Zaten ben böyle insanların gerçekten doğallığı sevdiğine inanmıyorum bence yapmak istediklerini başkası yaptı diye gaza gelip sayıp döküyorlar. İmkanı olsa kınadığı her şeyi kendisi de yapar.

3 ağustos 2016 00:52

5. "benim de estetiğe verecek o kadar param olsa, ben de onun kadar güzel olabildim" düşüncesinden geliyor bence.

kim kardashian mesela, nerden nereye...

3 ağustos 2016 01:27

6. sadece sözlükte olmayandır. makyaj bile yaptığımda doğal güzellik konulu nutuklar atan var.

^capslock açık^ sana ne!!! ^capslock kapalı yediğimiz domates bile doğal değilken neyin kafasını yaşıyoruz?

tabi bir de bunun başlığın da anlatmak istediği gibi tamamen kıskançlıktan olan versiyonu var. çevresinde güzel gördüğü estetikli olan her kadına 'estetikli bi kre o tmm mı .s.s' diye laf atmaya çalışır bu insanlar. aldırmayınız.

önemli olan kendi bedeninde rahat hissetmek. hayati önemi olmayan ve değiştirebileceğimiz şeyler için kendimizi üzmeye değmez.

not: estetikli değilim.

3 ağustos 2016 02:34

7. yalnızca burada değil tüm insanlar arasında olandır. yakıştıysa eğer, bir kişinin estetik yaptırması üzerinden tatmin olma durumu var. aynı durum saç boyası ve lens için de geçerli. saçını koyu renge boyamış bir sarışın için "ama onun saçı boya" geçerli değilken, sarışın olmayıp saçını sarıya boyayana "çakma sarışın" nefreti var; aynı şekilde renkli gözlü olup ela/kahve lens takanlara söz yokken, kahverengi gözlü olup renkli lens takanlara ise "lenssiz hiçbir şeye benzemez" algısı.

profillerimizde saç ve göz rengimiz yazıyor. sarışınlar çakmayken kırmızı, mavi, yeşil, mor saçlılar çakma değil mi? ayrıca profilimize saç rengimizi boyadığımız haliyle yazarken göz rengimizi neden lensli haliyle yazmayalım?

erkeklerin kadın bedeni üzerinden, kendi mükemmellik algısına uyacak biçimde oluşturduğu eleştirinin, kadınlar için kadınlar arasına taşınmaması gerektiğini düşünüyorum.

26 eylül 2016 06:33

8. şahsen estetiğe karşı değilim.

en büyük estetik nefreti olan kişilerin estetik yaptırıp hunharca bunu saklamaya çalışan kişiler olduğunu düşünüyorum. öyle sevmiyorlar kendilerini de estetiklerini de

26 eylül 2016 09:46

9. Olsa olsa fakirliktendir. En iyisini ve en doğal estetiği yaptırmak için bolca para gerekiyor zira, e olmayınca da "ay zaten doğal değil" diye b*k atılıyor. Ayılıp bayıldığınız fahriye evcen bu hale nasıl geldi sanıyorsunuz? Tabiki de parayla :d

İmza: burun estetiği için zengin olmayı bekleyen bir fakir.

26 eylül 2016 10:08 26 eylül 2016 10:38

10. Zevkine de yapılabilir rahatsızlık sonucu mecburiyettende. Asıl sorun estetik var mı sorusuna yok diyip türlü türlü müdahaleleri saymaktır.varsa var de.yoksa bize ne elalemin dudağındaki dolgudan

26 eylül 2016 10:38