sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (14)

  21. Çok tatlı ve aşırı çılgın kaplumbağa ve kısmen köpek annesi sayılırım (gizlinot: Swh) kaplumbağam da köpek olucakmış ama son anda kaplumbağa olmuş gibi, bu kadar yaramaz, hareketli bir kaplumbağa daha görmedim ben. Akvaryumunu temizlerken dışarı bırakırım gezsin diye, tekrar alacağım zaman bana resmen tıslıyor, kaçmaya çalışıyor (gizlinot: Sen kaplumbağasın kendine gel swh)yem kabını görünce bir mutlu olmalar sevinmeler, misafiri uyandırıcak kadar hareketli yüzmeler. Gerçekten ben de burdayım diyor. 4 senedir benimle, çok seviyorum.

  Köpek ise aslında sevgilimin. Sevgilime çok sık gittiğim için birbirimize alışmaya başlıyoruz, hala bana karşı çekingen ama bence artık hoşlanıyoruz birbirimizden. Çok zor zamanlar geçirdi, hasta oldu, ameliyat oldu, veterinerde gece beraber bekledik, doğum yaptı, bir sürü yavrusu oldu ben vardım. Oyun oynadık, besledik. O yuzden onu da artık yavrum gibi görüyorum ve yazmak istedim ❤️ hayvan güzel bişey, dışarıda sevgiye muhtaç çok can var, sevin, besleyin, gerçekten mutlu oluyor insan.

  23 mart 14:43 23 mayıs 13:10

  20. 3 kedimiz var. ilk kedimizi 2 aylıkken sokaktan aldık, 4 yaşına yaklaştı. ismi karamel. kendi istemedikçe (gizlinot: o da çok nadir) asla ama asla sevdirmez, sevmeye kalkışırsanız ısırır, tırmıklar. ama bir o kadar da uslu bir kedi, etliye sütlüye bulaşmaz. kısır. 

  ikinci gelen kedimiz henüz 8 aylık oldu, dünyanın en yaramaz kedisi olabilir. evde bir şey zarar gördüyse kesin çeri (gizlinot: veya cherry) yapmıştır. kendisini sokakta bulduğumuzda arka iki ayağı tutmuyordu, hiç umudum yoktu ama şu an tazı gibi koşturuyor evde. karameli asla rahat bırakmaz, bütün gün evde kediyi kovalıyor. asla kucakta durmaz ama kendini boş zamanlarında sevdirir. 

  üçüncü kedimiz ise yine sokaktan. ama onun hikayesi biraz daha farklı. zaten yaklaşık 5 yıldır sokakta, apartmanımızda baktığımız bir kediydi. apartmanı otel gibi kullanıyordu. gördüğüm en konuşkan kedi. bir gün sol ön ayağı kırılmış, veterinere götürdük. sargılar ilaçlar derken bu süre içerisinde evde bıraktık. tamamen iyileşmesini beklemek için birkaç ay gerekiyordu, çok zor bir süreç oldu evde bakıyoruz hâlâ. büyük kedim pek sevmiyor ama bulaşmıyor da ona. kendisi kısır değil, evde her yere koku bırakıyor temizliyoruz mecbur. yakın zamanda kısırlaştırmayı düşünüyoruz. yoksa bu ayakla bu yaşta (gizlinot: sanıyorum 6-8 yaşlarında) dışarıda yapamayacak. zaten bizi çok seviyor, kucaktan inmeyen bir kedi. ama sadece kucakta oturuyor, sevmeye kalkışınca ayağıyla itiyor.(gizlinot: swh)

  ev de fazla büyük değil, bildiğiniz kedi trafiği var evde. geceleri uyku yok. 

  7 mart 09:25

  19. Benimde bir sokak çocuğum var. Annemlerin çalıştığı çiftlikte bakılıyordu. Kedi evine girmiyordu ama çiftliğin içinde meraklı herkesin peşinde dolaşıyordu. Başına bi iş gelmesin diye sahiplendireceklerdi. Ben de evimde misafir ettim. Sonra bi baktım onsuz yapamıyoruz. O bize alıştı biz ona.

  Şu an 1 yaşında. Adı gülsüm. Tam bir sevgi arsızı. Apartmandan içeri girdiğiniz an kapıda miyavlama seslerini duymanız mümkün. Sizi karşılar ve içeri girdiğiniz an kendini yerlere serer beni sev diye. Tuhaftır kucağa alınıp mıncırılmaktan nefret eder. Sevmek isterseniz onun istediği şekilde yerde sevebilirsiniz. Çünkü piremses olmak ..........

  Bir de çok konuşmasa :(

  7 mart 09:25

  18. iki buçuk yaşında bir doberman annesiyim, sahipleri tarafından bakılmak istenmeyip şans eseri bizim elimize geldiğinde bir yaşındaydı. sanırım kimse onun kadar sevgiyle bakmıyor bana. o mutlu oldukça ben de mutlu oluyorum onun canı yanarsa ben de ağlıyorum birlikte yaşayıp gidiyoruz. 

  7 mart 08:35

  17. 5 kedimiz var; isimleri; bıdık (erkek 11 aylık), şirin (dişi 11 aylık), mırmır ( erkek 4 yaşında), zıpzıp ( dişi 4 yaşında), nazlı (dişi 9 yaşında). Hepsi benim can parem can. hepsi de sokaktan kurtarıldı bebekken. sokak kedileri kedilerin şahıdır diyor entry'mi kapatıyorum.

  ilgili medya:
  6
  19 şubat 16:15 19 şubat 16:59

  16. 7 aylık bir muhabbet kuşum var. adı vecihi. deli deli uçuyor diye bu adı koydum. deli gibi de konuşuyor. bazen sessizlik adınında eşşek diye bağırıyor, kendimi kuş tarafından azarlanmış gibi hissediyorum:)

  19 şubat 09:21

  15. bir adet van kedisi. ismi cesur. kendisi daha önce de bahsettiğim üzere eski erkek arkadaşımdan bana geldi. o çok seviyordu ama cesurla biz birbirimizi daha çok sevdik, benim oldu. van'da doğdu, 1 sene hakkari'de doğu görevi yaptı sonra kalktı izmir'e bana geldi. onun da benim de kaderimde birlikte olmak varmış görüyorsunuz. bugün çok duygusalım.................

  19 şubat 09:10

  14. 1.5 yaşında american cocker bir köpeğe sahibim. Hatta şuan bunu yazarken göğsümde uyuyor. kendi yatağı varken asla orada uyumaz, canı nereyi istiyorsa oraya göz diker. son derece keyifçidir. 5 aylıkken kanlı ishal geçirdiği için küçük kaldı, yüzü hala bebek yüzü. ama bu onu daha sevimli yapıyor.

  3 haftadır ayrıydık ve özlemden duvarlara sarılıp ağlıyordum. şükür kavuştuk şimdi sırada canı çıkana kadar mıncırmaakk var <3

  18 şubat 20:01

  13. Ceku adında siyah bir kedim var. Annesinden ufakken ayrı düşmüş bi bebek olduğu için gelişim geriliği var. Bir yaşında olmasına rağmen 8-9 aylık kediden daha ufak görünüyor yavrum.

  Bu kediyle ilgili de şöyle bi sorunumuz var. Bu kedi ya “rüyalarımızın kedisi” ya da küçükken aklımızda canlanan “standart kedi”

  cekucum yumaklarla oynamaya bayılıyor, evin heeeer yerine ağzında pıt pıt taşıyarak doluyor o yumağı. Sonracığıma ailenin her bireyini çok seviyor. Hepimizi kapılarda karşılayıp akşamları tek tek göğsümüze tırmanıp dudağımıza “öpücük öpücük” yapıyor, patisiyle yanağımızı okşar gibi yapıyor, kendini sevdiriyor. Kucağımızda uyuyor. Oyun oynamak istediğinde topunu getirip önümüze koyuyor. Tırnak kesme havlusunu yere serdiğim an gelip oturuyor sakin sakin kestiriyor tırnaklarını. Asla da tırnaklarını çıkararak oyun oynamıyor.

  Şimdi ben eskiden kedi denince böyle bişey hayal ederdim. Ama zamanla deneyimlerle gördüm ki böyle kedi olmuyor. Daha önceki kedim de bu anlattıklarımın tam tersini yapardı hep mesela. Ben de şimdi ceku balıma bakıp bakıp düşünüyorum seni alaaddinin sihirli lambası mı getirdi bize diye. Canım kızım. Minnoş kızım. Kuduruk kızım. Hanım kızım. Hehehe. 

  18 şubat 19:43

  12. Medya kısmından aşina olduğunuz:) 6 aylık tekir erkek kedim var. Babamı 6 aylık olduğuna ikna etmek için yeminler üzerine yemin ettim. Eve girer girmez ayyy kocaman kedi var dedi. Çocukken kediler güvercinlerini yemiş diye travması var hala sevmiyor ama benim oğlumla birazcık aştı. Yine de dana gibi şuna bak bunun neresi bebek gibi söylemlerde bulundu. Veterinerde de kaç aylık olduğunu soranlar bizimki de 6 aylık ama bundan ufak diyorlar.  İlk geldiğinde avuç içime sığıyordu iyi baktım oğluma. Dana, deve deseler de o hala bebek. 

  ilgili medya:
  3
  18 şubat 15:56