sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (21)
 • medya (11)

21. 3 kedimiz var. ilk kedimizi 2 aylıkken sokaktan aldık, 4 yaşına yaklaştı. ismi karamel. kendi istemedikçe (gizlinot: o da çok nadir) asla ama asla sevdirmez, sevmeye kalkışırsanız ısırır, tırmıklar. ama bir o kadar da uslu bir kedi, etliye sütlüye bulaşmaz. kısır. 

ikinci gelen kedimiz henüz 8 aylık oldu, dünyanın en yaramaz kedisi olabilir. evde bir şey zarar gördüyse kesin çeri (gizlinot: veya cherry) yapmıştır. kendisini sokakta bulduğumuzda arka iki ayağı tutmuyordu, hiç umudum yoktu ama şu an tazı gibi koşturuyor evde. karameli asla rahat bırakmaz, bütün gün evde kediyi kovalıyor. asla kucakta durmaz ama kendini boş zamanlarında sevdirir. 

üçüncü kedimiz ise yine sokaktan. ama onun hikayesi biraz daha farklı. zaten yaklaşık 5 yıldır sokakta, apartmanımızda baktığımız bir kediydi. apartmanı otel gibi kullanıyordu. gördüğüm en konuşkan kedi. bir gün sol ön ayağı kırılmış, veterinere götürdük. sargılar ilaçlar derken bu süre içerisinde evde bıraktık. tamamen iyileşmesini beklemek için birkaç ay gerekiyordu, çok zor bir süreç oldu evde bakıyoruz hâlâ. büyük kedim pek sevmiyor ama bulaşmıyor da ona. kendisi kısır değil, evde her yere koku bırakıyor temizliyoruz mecbur. yakın zamanda kısırlaştırmayı düşünüyoruz. yoksa bu ayakla bu yaşta (gizlinot: sanıyorum 6-8 yaşlarında) dışarıda yapamayacak. zaten bizi çok seviyor, kucaktan inmeyen bir kedi. ama sadece kucakta oturuyor, sevmeye kalkışınca ayağıyla itiyor.(gizlinot: swh)

ev de fazla büyük değil, bildiğiniz kedi trafiği var evde. geceleri uyku yok. 

7 mart 09:25

20. Benimde bir sokak çocuğum var. Annemlerin çalıştığı çiftlikte bakılıyordu. Kedi evine girmiyordu ama çiftliğin içinde meraklı herkesin peşinde dolaşıyordu. Başına bi iş gelmesin diye sahiplendireceklerdi. Ben de evimde misafir ettim. Sonra bi baktım onsuz yapamıyoruz. O bize alıştı biz ona.

Şu an 1 yaşında. Adı gülsüm. Tam bir sevgi arsızı. Apartmandan içeri girdiğiniz an kapıda miyavlama seslerini duymanız mümkün. Sizi karşılar ve içeri girdiğiniz an kendini yerlere serer beni sev diye. Tuhaftır kucağa alınıp mıncırılmaktan nefret eder. Sevmek isterseniz onun istediği şekilde yerde sevebilirsiniz. Çünkü piremses olmak ..........

Bir de çok konuşmasa :(

7 mart 09:25

19. iki buçuk yaşında bir doberman annesiyim, sahipleri tarafından bakılmak istenmeyip şans eseri bizim elimize geldiğinde bir yaşındaydı. sanırım kimse onun kadar sevgiyle bakmıyor bana. o mutlu oldukça ben de mutlu oluyorum onun canı yanarsa ben de ağlıyorum birlikte yaşayıp gidiyoruz. 

7 mart 08:35

18. 5 kedimiz var; isimleri; bıdık (erkek 11 aylık), şirin (dişi 11 aylık), mırmır ( erkek 4 yaşında), zıpzıp ( dişi 4 yaşında), nazlı (dişi 9 yaşında). Hepsi benim can parem can. hepsi de sokaktan kurtarıldı bebekken. sokak kedileri kedilerin şahıdır diyor entry'mi kapatıyorum.

ilgili medya:
6
19 şubat 16:15 19 şubat 16:59

17. 7 aylık bir muhabbet kuşum var. adı vecihi. deli deli uçuyor diye bu adı koydum. deli gibi de konuşuyor. bazen sessizlik adınında eşşek diye bağırıyor, kendimi kuş tarafından azarlanmış gibi hissediyorum:)

19 şubat 09:21

16. bir adet van kedisi. ismi cesur. kendisi daha önce de bahsettiğim üzere eski erkek arkadaşımdan bana geldi. o çok seviyordu ama cesurla biz birbirimizi daha çok sevdik, benim oldu. van'da doğdu, 1 sene hakkari'de doğu görevi yaptı sonra kalktı izmir'e bana geldi. onun da benim de kaderimde birlikte olmak varmış görüyorsunuz. bugün çok duygusalım.................

19 şubat 09:10

15. 1.5 yaşında american cocker bir köpeğe sahibim. Hatta şuan bunu yazarken göğsümde uyuyor. kendi yatağı varken asla orada uyumaz, canı nereyi istiyorsa oraya göz diker. son derece keyifçidir. 5 aylıkken kanlı ishal geçirdiği için küçük kaldı, yüzü hala bebek yüzü. ama bu onu daha sevimli yapıyor.

3 haftadır ayrıydık ve özlemden duvarlara sarılıp ağlıyordum. şükür kavuştuk şimdi sırada canı çıkana kadar mıncırmaakk var <3

18 şubat 20:01

14. Ceku adında siyah bir kedim var. Annesinden ufakken ayrı düşmüş bi bebek olduğu için gelişim geriliği var. Bir yaşında olmasına rağmen 8-9 aylık kediden daha ufak görünüyor yavrum.

Bu kediyle ilgili de şöyle bi sorunumuz var. Bu kedi ya “rüyalarımızın kedisi” ya da küçükken aklımızda canlanan “standart kedi”

cekucum yumaklarla oynamaya bayılıyor, evin heeeer yerine ağzında pıt pıt taşıyarak doluyor o yumağı. Sonracığıma ailenin her bireyini çok seviyor. Hepimizi kapılarda karşılayıp akşamları tek tek göğsümüze tırmanıp dudağımıza “öpücük öpücük” yapıyor, patisiyle yanağımızı okşar gibi yapıyor, kendini sevdiriyor. Kucağımızda uyuyor. Oyun oynamak istediğinde topunu getirip önümüze koyuyor. Tırnak kesme havlusunu yere serdiğim an gelip oturuyor sakin sakin kestiriyor tırnaklarını. Asla da tırnaklarını çıkararak oyun oynamıyor.

Şimdi ben eskiden kedi denince böyle bişey hayal ederdim. Ama zamanla deneyimlerle gördüm ki böyle kedi olmuyor. Daha önceki kedim de bu anlattıklarımın tam tersini yapardı hep mesela. Ben de şimdi ceku balıma bakıp bakıp düşünüyorum seni alaaddinin sihirli lambası mı getirdi bize diye. Canım kızım. Minnoş kızım. Kuduruk kızım. Hanım kızım. Hehehe. 

18 şubat 19:43

13. 5 yaşında kutup ayısı kılıklı oğlum var (bir kedi).bebekken bir peri oğlanıyken şimdi son derece ayısal ve şiddetli tavırları var.aşırı seviyorum,parçalasın her yerimi sürerim madecassol geçer .

18 şubat 15:40

12.  Çok küçükken güzel mi güzel turuncu bir balığım vardı. Luli. Kimse o fanusta Luli ile yaşayamaz, en geç iki hafta sonra ölürdü. Luli’nin ise iki buçuk senelik bir ömrü oldu.

  Tatile gideceğimiz bir ara Luli’yi alt komşumuza bırakmıştık. Tatilden geldik tabi benim ilk işim Luli’yi eve getirmek. Fanusunu aldım ama bir değişiklik var, benim balığım değil bu turuncu başka bir balık. Meğersem Luli biz tatildeyken ölmüş ve yerine başka bir balık almışlar ben anlamayayım diye. Tabi hayat bana bir süre eziyet oldu ağla zırla yeni balığımı da sevemedim pek o da benle kalmadı öldü gitti. Luli seni çok seviyorum turuncu kızım benim.(gizlinot: Pms döneminde olmak ağlıcam şimdi metrobüste) (gizlinot: Luli niye öldün yaaaaa)

18 şubat 14:04

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar