yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. Mavi boncuk yem veriyorum başka birşey yemiyorlar ama maşallah sağlıklılar iyiler başka yem versem yemliği devirip protesto ediyorlar sadece ek olarak dal darı oynarken  ya da eğitim esnasında 

  12 ocak 2019 09:56

  2. Tekir kedim var. 2.5 aylıkken sahiplendim. En başta proplan yavru kullandık 3 ay civarı. Sonra çok zayıf olduğu için royal canin kittena geçtik kilosuna bir faydası olmadı ama tüyleri daha güzel oldu. Takviye kullandık veterinerle (sahiplendiğimde ayağı incinmişti) kalsiyum kemiklerine iyi geldi sadece bazen topallıyor o ayağı artık ;( şuan 8.5 aylık 1-2 haftaya kısırlaştırıcaz nd mamaya geçmeyi düşünüyorum. Yaş mama olarak da hindili tomi veriyorum

  4 haziran 2019 21:32

  3. 3.5 aylık olduğu tahmin edilen tekir kedimi hills kitten ton balıklı kuru mama besliyorum. Yaş mama proplan kitten veriyordum fakat ishal yapınca (başka markalarda da aynı sorunu yaşadım) veteriner tavsiyesiyle yaş mamayı kestim. Hiç anne sütü almadığı tahmin edildiğinden yine veterinerimin tavsiyesiyle ve uygun gördüğü dozlarda sabah multimune akşam aminosol vitamin veriyorum. Bunun yanında her gün gimcat markasına ait bağışıklık güçlendirici maltı kullanıyorum. Fakat kendisi ek gıda olarak vücudumda kaptığı herhangi bir uzvu yemeyi tercih ediyor. 

  2 eylül 2021 18:17


  4. 2 kedim var. Köpekler için ne doğrudur bilmiyorum ama kediler için farklı marka ve farklı protein kaynağı vermek gerekiyor.

  Ben proplan, advance, hills ve Royal canin'i sırayla kullanıyorum. Bir sefer somonlu alıyorsam öbürünü hindili sonrakini tavuklu alıyorum.

  İlk kez exclusion mama aldım geçen hafta, henüz açmadım ancak n&d muadili gibi duruyor dedi veteriner içerik olarak. Deneyince onu da yazarım.

  2 eylül 2021 18:24

  5. Royal Canin sterilised ; yıllardır kullanırız, kedilerim çok güzel ve sağlıklılar maşallah.

  2 eylül 2021 19:52

  6. Puppy iken oğlumuza proplan veriyorduk, şimdi tahılsız N&D kullanıyoruz yaklaşık 8 aydır. 10 gün sonra kısırlaştırıcaz yavrumuzu, o zaman mamamız değişecekmiş. Diyet mamaya başlayacakmışız. Veterinerimiz henüz mama önermedi, gittiğimizde önerecekmiş. Bir de tahılsız mama kullanan süslülerin aklında olsun, protein oranları çok yüksek diye eğer köpek onu yakamıyorsa zararları oluyormuş. Yavrum sıcaklardan biraz durgundu, deride kepeklenme olmaya başlamış. Bu da mamadanmış. Son zamanlarda daha az hareketli olduğu için meğer protein fazla gelmiş. Dikkat etmenizi öneririm. 

  3 eylül 2021 01:25

  7. Kedime çok uzun süredir sabit N&D morina balıklı ve portakallı mama veriyoruz. Arada bir kere N&D'nin kuzu etlisinden aldım ama sevmedi. Midesi hassas olan ve zamanında prescription Hill's g/d mama kullanmış olan kedime bir tek bu mama iyi geliyor ve midesinde rahatsızlığa sebep olmuyor. Dışkısı da uzun süredir gayet normal. Sıvı mama olarak Royal Canin'in çeşitlerinden veriyoruz ama çok nadiren veriyoruz çünkü yine mide rahatsızlıklarını tetikliyor.

  Hamsterıma da Nature Plan karışık hamster yeminden veriyoruz. Zaten hiç ayrım yapmıyor ama en çok çekirdekleri ve mısır gevreklerini sevdiğini fark ettim. Yulafı da pek sevmiyor sanırım.

  3 eylül 2021 13:32


  8. Uzun araştırmalar sonucu güvenilir bir veterinerden proplan, hill's ya da royal canin önerisi aldık. Ama royal canin bağımlı yaptığı için ve pahalı olduğu için hill's veya proplan vermemizi önerdi. O yüzden proplanın somonlu kısırlaştırılmış kedi maması veriyorum 1 senedir. 10 kg lik alıp büyükçe bir plastik saklama kabına koyuyorum poşetiyle ve baya uzun süre gidiyor. Kedilerim de çok seviyor. Bir sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar. Tahılsız mamaların iç organlara zarar verdiğini de söylediler. Yağlanma yapıyormuş. O yüzden az tahıllı mamaları tercih etmemizi söyledi. 

  3 eylül 2021 16:27

  9. 3 yaşında son derece sağlıklı ve akıllı muhabbet kuşum şimarık için deli nature yem kullanıyoruz. Kendisi aşırı yem seçen bir kuş olduğu için geniş araştırmalar sonucu bir kaç yem denedik. İçerik olarak en beğendiğim buydu ve en çok da bunu sevdi. Buna ek olarak yumurta, sebze ve meyveler, tohumlar da veriyoruz.

  3 eylül 2021 18:09

  10. beyaz renkli fransiz bulldog yavru kopegim icin N&d(kuzu etli&yaban mersinli) mama kullaniyordum fakat cok fazla deri alerjisi yapti. N&d asiri kaliteli bir mama olarak anlatilsada cok fazla protein agirlikli oldugu icin ozellikle yaz aylarinda asiri fazla alerjiye sebep oluyor. 12 aylik olmasiyla pro plan sensitive somonlu mamaya gectik, deri alerjileri yok denecek kadar azaldi. ozellikle acik renkli tuye sahip kopekler alerjiye cok yatkin oluyor ve yedigi mama cok etkiliyormus bunu ogrendim. 

  4 eylül 2021 00:30 4 eylül 2021 00:33