yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (106)
  • medya (2)

  106. Star wars serisi takip edilmeye değer, kulağa sıkıcı gelse bile devamında sürükliyor

  22 kasım 14:05

  105. birkaç gün önce izlediğim 2022 yapımı ve birbiriyle bağlantısı olan iki korku filmi.

  x, 1970'lerde bir grup genç, porno filmi çekmek için bir ev kiralıyorlar. tabii ki evi kiraya veren yaşlı çiftler psikopatın teki çıkıyorlar. izlerken epey eğlendim.

  pearl, ilk filmimizdeki yaşlı ve manyak teyzemizin gençliğini konu ediyor. kendisi hırslı ve kafasında birkaç tahtası kesin olarak eksik. oyunculuk harika, konu harika, ambiyans harika. kesinlikle tavsiye ediyorum.

  *mia goth'a aşık oldum bu arada*

  ilgili medya:
  2
  1 kasım 23:20

  104. Mui du du xanh. İngilizce ismiyle the scent of green papaya. 

  Fransa-Vietnam yapımı bir film. Küçük bir kızın gözünden hizmetçiliğini yaptığı ailenin öyküsünü anlatıyor. Sinematografik açıdan mükemmel. O sebeple tavsiye etmek istedim. İzlemeyenler mutlaka izlemeli. Her karesi tek başına bir sanat eseri. Bir saniye gözümü kırpmadan izledim. Uzun zamandır gözlerimin gördüğü en güzel şey bu film. 

  2 temmuz 22:17


  103. güney kore sinemasından oscar ödüllü yönetmen Bong Joon Ho'nun 2003 yapımı filmi memories of murder ya da orijinal diliyle salinui chueok.

  bence bu film en iyi polisiye filmlerden biri. 80'lı yılların koresine karşı siyasi eleştiriler de içeren bir film.

  ---spoiler--- polislerin o beceriksizliği, masum insanlara işkence yapmaları, sırf kendi beceriksizlikleri yüzünden suçsuz insanlardan zorla itiraf almaları falan film izlerken saç baş yoldurttu. filmin en önemli sorusu katil kim? katil yok katiller var. önemli olan soru katil değil diye bıdı bıdı yapmayacağım çünkü 2 saat 15 dakikalık bir cinayet-polisiye filminde tabi ki de en önemli soru katil kim olacak. ilk katil Park Hyeon-gyu. her ne kadar dna testi katilin o olmadığını söylese de cesedin üzerindeki bir meni katile ait değil diye bu kadını onun öldürmediğini göstermez. ayrıca bir cinayet yaşanmadan önce çalıların arasından 2 ıslık sesi duyuluyor. diğer katil için de park hyeon-gyu'nun şehre yanına geldiği askerlik arkadaşı demişler. bu film gerçek bir hikayeden uyarlanmış. ve gerçek katil tam 33 yıl sonra 2019 yılında yakalanmış. ancak kore'de üzerinden 15 yıldan uzun süre geçen olaylarda zaman aşımı yüzünden yargılama yapılmıyormuş. katil 1995'te işlediği başka bir cinayet sebebiyle hapishanedeymiş.ayrıca filmde adaletin tecelli ettiği tek nokta: kötü polis rolündeki adamın sorgu esnasında iz bırakmamak için galoş giyip tekme atığı bacağının yine işkence ettiği bir kişinin sapladığı çivi nedeniyle tetanostan kesilmesiydi.---spoiler---

  31 ağustos 2021 19:17 31 ağustos 2021 19:21

  102. Memoirs Of A Geisha.

  Bir Geyşanın Anıları adlı buram buram Japon kültürü kokan bir filmdir. Kitaptan uyarlamadır. Orijinali İngilizcedir. Oyuncularının Çinli olması beni şaşırtmıştır. Küçük yaştan beri geyşaların kaderini anlatıyor. Zaman dilimi ise geyşalığın son zamanları. Savaş öncesi, sırası ve sonrası.

  24 ağustos 2021 18:39

  101. Yeşil yol

  Akıl oyunları

  Zindan adası

  Dangal

  24 ağustos 2021 11:00

  100. Aksiyon seven fakat bütün filmin çatışmayla geçmesinden hoşlanmayan arkadaşlara güzel bir tavsiyem var. Filmin ismi "nobody" 2021 yapımı. Kurgusu sahneleri çok iyi bir buçuk saatin nasıl geçtiğini anlamayacak ve ikincisi ne zaman çıkacak diye meraklanacaksınız. Şimdiden iyi seyirler.

  26 mayıs 2021 05:47 26 mayıs 2021 05:49


  99. George Floyd olayından sonra, Abd'de adalet sistemi zencilere karşı daha ne acımasızlıklar yapmış, neler yaşanmış anlatan, gerçek, inanılmaz trajik,  her bölümü 1 saat 15 dk kadar süren, dört bölümlük bir belgesel film önereceğim. Film Netflix yapımı ve filmin konusunda geçen karakterler günümüzde yaşıyorlar.

  Özellikle dördüncü son bölümde, insanın kalbinin sıkışmaması, gözlerinin dolmaması, sinirden çıldırmaması imkansız. Dördüncü bölümü pür dikkat izleyin çünkü o bölümün kahramanının yaşadıklar bambaşka.

  Dört bölümlük filmin/ dizinin adı 

  "When they see us!" 

  28 mayıs 2020 15:34

  98. bu filmi yeni izlemedim, geçen yılın başlarında ya da önceki yılın sonlarında falan izlemiştim sinemada. ara ara aklıma gelip içimi ürpertiyor, en çok etkilendiğim filmler arasına girdi. çok beğenmeme rağmen ne shoplifters ne capernaum böylesine durup durup aklıma gelmiyor mesela.

  aynı anda hem içinizi yakan hem de içinizi ürperten bir film; (link: https://www.imdb.com/title/tt7282468/?ref_=nv_sr_srsg_0 burning)

  28 mayıs 2020 15:16

  97. heath ledger ve abbie cornish uyumuyla "candy"

  11 ekim 2019 19:08