yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (466)
  • medya (1)

  466. Hasta olmak, tüm düzenimi bozması yetmezmiş gibi bir de ağrısını sızısını çekiyorum.

  Bundan mütevellit çok dikkatliyim, son 9 yıldır grip bile olmadım.

  9 ekim 20:00

  465. Fobi sayılır mı bilmiyorum ama yanımda birinin ağzını şapırdatmasından veya çayı/çorbayı höpürdeterek içmesinden aşırı rahatsız oluyorum.

  İlk başta önemsememeye, takılmamaya çalışıyorum ama ne mümkün. Eğer uyarabileceğim biriyse düzgün bir dille uyarmaya çalışıyorum, değilse rahatsız olduğumu belli edecek hareket ve mimikler yapıyorum.

  Hele bir de yemek yerken kendini kaybedip veya bilerek iyice abartan olursa, işte o zaman ağzının ortasına bir tane çarpmamak için elimi öteki elimle tutmak zorunda kalıyorum.

  9 ekim 19:54

  464. Her türlü böcek ayrıca özellikle örümcek. Korktuğum için midir nedir defalarca kafamda, kolumda örümcekler hep beni buluyor. Yükseklik korkusu hat safhada zaten. Değil kendimin başkasının dahi yüksekten bakması tansiyonumu fırlatıyor. Asansörden de korkuyorum ama bir yürüyen merdiven kadar değil. Hele de son zamanlarda sürekli yürüyen merdivene sıkışan insanları gördükçe korkumun çok da yersiz olmadığını gördüm ve iyice arttı. Bir de biri zorla kolumu tuttuğunda o hanımefendilik kalmıyor. Resmen bırakana kadar çığlıklar atıp tekme tokat girişiyorum. Bunu da çocukken yaşadığım tacize bağlıyorum. Ayrıca çocukken gaspa uğradım. Boğazıma bıçak dayandı ve yüzüme doğru tutulan her türlü kesici delici alet beni inanılmaz etkiliyor. Kısaca korkularımız bizi yaşama bağlamak kendimizi korumak için ortaya çıkan şeyler. Çocukken korkuyla aşırı verdiğim tepkileri koca kadın da olsam o yaşa dönüp aynı şekilde veriyorum. Psikoloğum ile bunları minumuma indirdik ve alt sebeplerini bulmak ne kadar acı da olsa bana hayatı ne kadar sevdiğimi aslında ne kadar güçlü olduğumu hissettirdi. Alt sebeplerini bulmak ve o küçük halimize sarılıp onu rahatlatmak yapabileceğiniz en harika şey.

  9 ekim 14:15 9 ekim 23:15

  463. Sosyal fobim var ilk girdiğim ortamda insanların beni baştan ayağa incelemeleri beni aşırı geriyor kendimi çırılçıplak kalmışım gibi hissediyorum ortamdan kaçasım geliyor. Yeni, bilmediğim bir ortama girmeden önce de aşırı geriliyorum aslında insanlarla kaynaşmada konuşmada sıkıntım yok ama galiba biraz içe kapanıklıktan sanırım aşırı geriliyorum hatta bazen yüzüm falan kızarıyor agdhss.

  9 ekim 12:36

  462. yılan fobim var.

  ilk olarak nereye adımımı atarsam orada bir yılan hayal ediyorum.çimenlik bir yerde de bir avmde de aynı durum söz konusu.her an her delikten yılan çıkabilirmiş gibi geliyor.

  9 ekim 10:59

  461. Pis insanlarla muhattap olmak, fiziksel temas kurmak. Yemin ediyorum artık bakmıyorum insanlara, çalışan yemeğimi hazırlarken bir yerleriyle oynayacak, Kasiyer aldığım ruju vermeden parmaklarını yalayacak, elini burnuna götürecek, taksici bana para vermeden önce eline hapşuracak vb. Diye. bıktım temel temizlik kurallarına uymayan insanlardan. Görmezden gelip hepsi allah’ ın yarattığı insan sonuçta bakterileri, virüsleri sorun değil diye diye kendimi sakinleştiriyorum artık.

  9 ekim 02:15

  460. Adını duyunca bile urperdigim bir şey var. Kurtçuk.

  Gördüğümde bulunduğum yerden kaçıyorum. ellediğim birseyden cikmissa el yıkama rituelim başlar. Üstümü değişirim. Sanki üstümde gezmiş gibi gelir. Hayatımı çok zora sokuyor bu durum çünkü meyve yememeyi tercih ediyorum yesem de annem (gizlinot: Herkese güvenmiyorum da ) güzelce soyup kontrol ederse o da çok nadir. Sebze yemeği de evde yiyorum artık. Geçen yıllarda yemeklerde de denk geldi disarda. Yemek yapmak için sebze meyveye dokunamıyorum. Şansa hep bana denk geliyor. Bunun için bi doktora falan gitsem İyi olacak sanırım ama duzelecegimi düşünmediğim için gitmiyorum.

  2 ekim 11:53

  459. saçma bir şekilde top fobim var. okuldaki beden eğitimi derslerinden bir şekilde sürekli kaçardım. hala aynı durumdayım ve geçmiyor.

  5 eylül 11:30

  458. Büyük-küçük fark etmeksizin her türlü böcek. Maalesef biraz da ileri boyutta bir fobi, günlük hayatımı çok olumsuz etkiliyor.

  Bir de kulağıma/burnuma sinek girerse diye aşırı korkuyorum. Tuhaf çünkü daha önce böyle bir şey yaşamadım, yaşayana da şahit olmadım ama bulunduğum odada sinek uçuyorsa korkuyla kulaklarımı kapatıyorum(gizlinot: Ev arkadaşım bununla çok dalga geçiyordu ama elimde değil 🤷🏻‍♀️)

  Edit: bir tane daha geldi aklıma. Yükseklik korkum yok, yüksek binalardan aşağıya falan çok rahat bakarım ama evin içinde yükseğe çıkmaktan korkuyorum. Perde asmak için vs merdivene çıkarsam geri indiğimde kalbim aşırı hızlı çarpıyor.

  Tuhaf fobilerim varmış gece gece bunu fark ettim..

  4 eylül 02:44 4 eylül 02:47

  457. Büyük böcekler

  Kurtçuklar

  Palyaçolar

  4 eylül 00:05