yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. Geçtiğimiz günlerde 32 yaşımı bitirdim ve bekarım, sevgilim ve hatta sevgili aday adayım da yok. İnsanların bıdı bıdı konuşmalarından ve neden olduğuna gerçekten anlam veremediğim acıyan bakışlarından o kadar bıktım ki 35 yaşımı bitirdiğim güne mesaj bırakmak istedim.

  Sevgili aylakmadonna; Hala hayatında biri yoksa, hala aylak adam'ı bulamamışsan ya da hala anne olmamışsan eger bu senin "suçun" değil. eskiden beri "30 yaşını geçmiş hala yalnız kadın" bakışlarını yakalıyorsun insanların ve gerçekten çok acımasız, etiketlemeye yer arayan insanların çoğunlukta olduğu bir toplumda yaşıyorsun. bu tavırlar, bu acıma bakışları, bu "yazık" imaları eğer 35 yaşın bittiğinde de artarak devam ediyorsa lütfen takmamaya devam et. Sen değerli bir insansın ve Yalnız da çok güzelsin, çok mutlusun. Herkes biriyle birlikte olmak, herkes evlenmek herkes çocuk sahibi olmak zorunda değil; kader,kısmet denen bir şeyler var ve ötesine geçilmediğini kendin de görüyorsun. boş boş konuşacak İnsanlar hep olacak biliyorum ama hala varlarsa lütfen gülüp geçmeye devam et.

  Umarım annen baban ve kardeşin halen hayattadır ve başka bir insanda bulamadığın "hayatın anlamını" gerçekleştirdiğin hayalinde  (gizlinot: ne olduğunu buraya şimdi yazmak istemedim, gereksiz bir inanış ama tüm dileklerimi gerçekleştikten sonra paylaşıyorum, öyle de acayibim) bulmuşsundur. Öpüyorum yanaklarından 36 yaşına da güzel ve umut dolu girmiş, mutlu aylakmadonna. <3

  Edit: imla ve anlatım.

  1 haziran 2018 16:46 1 haziran 2018 17:20

  2. Umarım, uzun seneler bulmakta zorlandığın dünya’ya gelme amacını, misyonunu, ne için yaratıldığını çok geçmeden bulursun. 

  Çok fazla hayal kırıklığı yaşadın. Hayatında varlığını sürdüren insanlar sana bunu tekrar yaşatmayacak insanlardır umarım.

  2 haziran 2018 03:42

  3. 02.06.2018

  sevgili gelecekteki ben,

  umarım mesleğine alışmışsındır/seviyorsundur. çünkü evet, biraz tereddütte kalarak yazdın bu bölümü ama aynı zamanda yapabileceğini de biliyorsun. birazcık kumar oynadın, umarım pişman değilsindir. eğer bunu okudugunda mezun olmuşsan, umarım istediğin o şirkette bulunma fırsatı yakalamışındır, hatta belki de yurtdışında bir proje alma fırsatın olmuştur.

  şu an hayatının aşkını, ileride yuva kuracağını düşündüğün adamı bulduğunu biliyorum. bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirsin. şanslı hissediyosun kendini onunla erkenden karşılaştığın için, çünkü beraber geçireceğiniz daha çok zaman var önünüzde. umarım bu aşk hiç solmaz, ilk günkü gibi kalırsınız, aynı heyecan ve tutkuyla. ola ki işler sarpa sardı, yine de kötü ayrılmanızı istemem. ikinizin de bahtı açık olsun. belki de işler ciddiye binmiştir. kim bilir?

  ve unutmadan, gez, yurtdışına çık, eğlen, yeri geldiğinde sabahlara kadar ağla, dolu dolu yaşa hayatını. bütün duygularını en doruk noktada yaşa, asla kendini kısıtlama, kendine bir şeyler kat, daima gelişime açık ol. sev ve sevil, pişmanlık duymaktan korkma.

  bu girdi en az 1 yıl sonra ilk editini alacaktır. merakla bekliyorum.

  1 yıl sonrası editi: 05.06.2019

  mesleğime alıştım, severek okuyorum yani, başarılı olduğumu da söyleyebilirim. istediğim şirketle ilgili güzel haberler alıyorum, ben mezun olana kadar umarım her şey böyle devam eder.

  hayatımın aşkı sandığım insan kolayı seçip pes etti. şu an keşke erken karşılaşmasaydık diyorum. doymamış öküzün tekiymiş meğer. onun yüzünden kötü ayrıldık ve o bunun pişmanlığını hep çekecek. bazı şeylerin geri dönüşü olmaz, yazık oldu. tam umudumu yitirdiğim anda kocaman bir sürpriz olarak yeni biri girdi hayatıma, hani hep büyük konuşuruz da ''böyle olursa olmaz, asla şurdan biriyle birlikte olmam, salaklık olur'' diye. heh, tam da öyle ettiğim bütün lafları yaşıyorum. büyük konuşmamak lazımmış. bu yeni kişiyle nasıl olur bilmem daha çok yeni. yorum da yapmak istemiyorum açıkçası, çünkü çok düşününce ve dillendirince %99 ihtimalle olmuyormuş onu anladım. hayırlısı.

  bolca geziyorum aslında, yurtdışı planlarım iptal olmasaydı daha hoş olurdu tabi. sabahlara kadar ağladım, güldüm. sevdim ve seviliyorum, pişmanlık hala duymuyorum.

  1 yıl sonra görüşmek üzere, sevgiler.

  1 yıl sonrası editi: 24.05.2020

  selam! yine ben geldim. vay be, koskoca 1 yıl daha geçti. üstte yazdığım yeni aşkım var ya? çok mutluyum onunla. 1 yılımız doldu geçen günlerde. değer verdiğim ve gördüğüm, sevdiğim ve sevildiğim bir ilişkideyim. iptal olan yurtdışı planlarım vardı bir de hani. aşkımla beraber çıktık yurtdışına. deli gibi eğlendik, gezdik, beraber tecrübe ettik. araya virüs girmeseydi daha çok planlarımız vardı ama napalım, önümüzde daha çook zaman var. iki yıl öncesinin aksine, şu an daha gerçekçi planlarım var geleceğe yönelik. büyüdüğümü ve sorumluluk almak zorunda olduğumu hissetmeye başladım. hayatın yükü omuzlarıma dokunup arada yokluyor sanki ama mutluyum. her yaşımın, her senemin, her tecrübemin ayrı bir güzelliği, özelliği varmış. sabırsızlıkla diğerlerini bekliyorum.

  sevdim ve seviliyorum, gezdim ve gezeceğim, gülüyorum, eğleniyorum. bu hep böyle olacak.

  2 haziran 2018 16:35 24 mayıs 2020 02:49


  4. Umarım bir kızım olmuştur ve hala süslü sözlük diye bir platform varsa o zamanlarda kızımla birlikte yazacağız buralarda. :)

  Gelecekten not: Bir kızım var ve kendisi bugün tam 2 yaşında! İyi ki doğdun benim güzel bebeğim. Seni çok seviyorum.(18/02/2022)

  2 haziran 2018 20:48 18 şubat 04:00

  5. Kendi öğrenciliğindeki hocaların gibi olma. Ne öğrettiysen onu iste, zor ama ölçen sorular sor. Öğrencilerini dinle, onlara yukardan bakma, senin de onlardan öğrenecek şeylerin olduğunu sakın unutma. Hakkaniyetli ol. üniversiteyi bitirdiklerinde vay be ne hocaydı, anamızı ağlattı ama ondan çok şey öğrendik diye ansınlar seni.

  3 haziran 2018 03:14

  6. süslülerin bir nevi mektup yazdığı başlık.

  2 senedir güncelliyorum buradaki girdimi, 3 ayrı edit yaptım. hatta 3. yü demin ekledim. arada böyle yazmak, belirli bir süre sonra gelip okumak gerçekten garip ama iyi hissettiriyor süslüler.

  hepinize öneririm.

  24 mayıs 2020 02:54

  7. Geleceğe umutla bakıyorsun, umarım her şey dilediğin gibi ilerlemektedir. Radikal kararlar aldın; pişman olmanı istemem. Mutlu olmak çok da zor değil aslında sadece biraz peşinden koş. İleride dönüp buraya baktığında içinde bir "keşke" kalsın istemem yalnızca gülümse istiyorum. Her şeye ve herkese rağmen...

  24 mayıs 2020 21:36