sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (18)
 • medya (0)

1. geçen gün geç kalktığımdan ve ertelemesi mümkün olmayan önemli bir toplantıdan dolayı kırdığım ve uyandığım andan itibaren 20 dakikada evden çıktığım rekordur.

"ne var canım 20 dakikada herkes çıkar" demeyin. normalde en az bir buçuk saatimi alan hazırlanma sürecimdeki tüm işlemleri gözümü saate dikerek tek tek yaptım.

duş 5dk, saç kurutma 3 dk, diş fırçalama+ deodorant vs 2 dk, saça şekil verme ve tarama 2dk, ful makyaj ( hem de gölgeli far ve eyeliner) 5 dk, kıyafet seçme ve arama 2 dk.

1 dakikamı da anneme yarı ıslak saçla dışarı çıkmanın hesabını vererek harcadım.

9 aralık 2014 03:22

2. yataktan yeni kalkmışsam 10 dk içinde hazırlanırım. zaten tuvalet, el yüz yıkama, diş fırçalama bunun 7 dksını kaplıyor. giyinme için 3 dk yetiyor bana. oldu bitti hazırım. saçlarımı hemen topuz yaparım makyaj da yapmıyorum. 5 dakika daha fazla uyumak için kahvaltıdan bile feragat ediyorum. onun haricinde arkadaşım arayıp hadi dışarı çıkalım dediğinde yine makyaj yapmayacaksam hazırlanmam 3 dakikacık.

9 aralık 2014 15:34

3. öğrencilik zamanlarımda çoğu günüm dersler için sabahlamakla geçerdi. genelde saat sabah beşe kadar projemi bitirirdim. 2 saat uyusam kardır diye hemen yatardım. tabi yatmadan önce güzelce kıyafetimi giyer saçımı makyajımı yapar öyle yatardım. (uyumak değil de sızmak diyelim.) otobüse on dakika kala uyanır ayakkabımı giyer çıkardım. benim gibi çalışanlar zombi gibi suratlarla ve eşofmanlarla okula gelirken ben süslü püslü okula giderdim. hayatımın tamamı sağlıksızdı o zamanlar tabi. o yüzden hangi mantıkla makyajla uyuduğumu sormayın.

9 aralık 2014 15:51

4. Her sabah kendimle yarışıyorum. sabah 8'de uyanır elimi yüzümü yıkar, dişimi fırçalar, gözaltı kremim ve nemlendiricimi sürerim. Hızlıca giyindikten sonra BB krem kapatıcı sürer evden çıkarım yüzü renklendirme kısmı genelde ofiste gerçekleşir. Tüm bu süreçte evden çıkma vaktim 8.15 bence gayet hızlıyım.

9 aralık 2014 16:54

5. Genelde çok acele etmem gerekmiyor ama gereken durumlarda kalkar yüzümü yıkar dislerimi fircalarim. Yuzume bb krem surup kirpiklerime de rimel, tamamdir.

9 aralık 2014 18:06

6. sabah 6.10'da uyanıyorum. Servisim 7'de geliyor 50 dakikada zor yetişiyorum, peki ben napıyorum. sabah uyanıyorum, yatağın kenarında oturuyorum o an bir katatoni yaşıyorum, halının şekillerine gözüm takılıyor (3-4 dk), yatağa geri yatmamak için zor tutuyorum kendimi. sürünerek banyoya gidiyorum, wc, orda da bir katatoni geliyor bana, gözüm kapalı bazen açık, sıvı el sabununun içindekileri okuyorum, kalkıyorum, el yüz yıkama, yüzüme krem sürme, diş fırçalama. odaya geri dönüyorum. saat 6.25. akşamdan hazırladığım kıyafetleri giymeye başlıyorum. yatağın kenarına oturup pantolonumu giyiyorum, bir elimde pantolonun bir bacağı, öbür bacağı giymişim, tek bacağım çıplak, gene bir katatoni geliyor, gene halının şekillerine dalıyorum. neyse giyindim saat 6.36. makyaj yapmalıyım. yüzüm "yaşayan ölülerin sabahı" gibi...ilk sürdüğüm şey far bazı, göz makyajına abanıyorum. saat 06.48..servise 12 dk var, artık ayıldım gibi, 4 dakikada fondoten, allık, ruj...akşamdan hazırladığım sandviçi alıp aşağı iniyorum...saat 07.00

uyanamıyorum ben süslüler!! nefret ediyorum sabahın köründe kalkmaktan tiksiniyorum, resmen domuz gibi oluyorum, insanın kendine gelmesi 9.30 u bulur mu ya, bizim mesai bir de 08.00 de başlıyor. insan denen varlığın sabah 06.00'da kalkması kadar büyük işkence yok bence...allam ya emekliliğe 26 yıl var...

10 aralık 2014 00:25

7. Beş dakika ile bir daha asla egale edemeyeceğimi düşündürten rekorum.

Bu olay geçen yıl, ulaşımımı hala servis ile sürdürdüğüm zamanlarda gerçekleşmişti. Servis 7.00'da geliyordu, ben de o sabah 6.55'te kalkmıştım. Nasıl hazırlandım hatırlamıyorum ama beş dakikada hazırdım. Sadece kahvaltıyı atlamıştım. Servisi bekletmemiştim bile yahu, yarım dakika kadar da gelmesini beklemiştim. Çok garip bir sabahtı.

Bu da böyle bir anımdır. (gizlinot: swh)

10 aralık 2014 01:13

8. geçen yaz erkek arkadaşım sürpriz yaparak birazdan geliyorum ben hazırlan dışarı çıkıcaz diye aradığında duş alıp kıyafetlerimi ütüleyip full makyajı (eyeliner dahil) 15 dakikada dışarı çıkmıştım. Nasıl yaptığımı asla hatırlamıyorum çünkü normal koşullarda duş alıp saçlarımı kurutmam 40 dakika buluyor. Aşktan gözüm dönmüşse demek ki...

10 aralık 2014 15:57

9. hazırlığımın içeriğini kalkıp diş fırçalama, saç düzeltme, giyinme ve dışarıya kendini atıp minimum bir makyajı yol üzerinde yapma olarak kısıtladığımdan beri 10, bilemedin 15 dakika. uykuyu nasıl seviyorsam demek ki.

10 aralık 2014 16:12

10. her sabah okula giderken yaşıyorum. 07:30da kalkıyorum, 07:55 gibi servis geliyor. o zamana kadar tay gibi evin içinde koştura koştura hazırlanıyorum.

10 aralık 2014 18:16