girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (103)
  • medya (1)

103. boş sessiz sakin mümkünse insanlardan uzak bir yerde geniş balkonlu tek katli bahçeli bir ev. içinde bolca kedi köpek ve keçi. eşim ve ben. yaş, yemek, para vs hiç fark etmiyor. tv olmasın ama evde. bir de bilgisayar.

ekleme: kirlenmeyen ev bir de. bir de tüy dökmeyen hayvanlar.

20 haziran 12:46 20 haziran 12:49

102. klasik bir hayal ama ege kıyılarında deniz gören bahçeli ev lükse gerek yok birbirimize bolca vakit ayırdığımız,sosyal medyadan uzak ve başımı her omuzuna koyduğumda içimi titreten bir sevgili bir de mutlu çocuklar(hayaller gerçek olmadı)

20 haziran 11:22

101. yazlık evim varmış. denize karşı. çocukluğumdaki gibi. yazları çalışmak zorunda değilmişim. sabah 7de kalkmışım, çayımı almış oturmuşum balkona. çocuklar uyuyor. her yer sessiz, yaz insanları öğlene kadar uyuyor. deniz tuzuyla karışık huzuru kokluyorum.

özledim sözlük. denizi özledim.

20 haziran 10:54


100. markalardan gelen paketleri açmak istiyorum. 

19 haziran 23:54

99. Akdeniz ya da egeye kıyısı olan bir yerde, bahçeli minik bir ev almışım orda tek başıma yaşıyormuşum. Domatesimi, biberimi bahçemden toplayıp kendi şarabımı, biramı, yoğurdumu falan yapıyormuşum. Canım sıkıldıkça sırt çantamı alıp ülke ülke gezerim de. Deniz kenarında da açık hava sineması kurmuşum, akmasa da damlıyormuş ve geçimi sağlayabiliyormuşum. Ama önceden de birikmiş param varmış; sokak hayvanlarını tedavi ettirebileceğim ve sahiplenilene kadar en iyi şekilde bakabileceğim, kar amacı gütmeyen bir barınak açmışım. Kırkımdan sonra ikinci üniversite olarak da sanat tarihi okumuşum bir de, kimse "iş bulamazsın" falan diyip beni vazgeçiremez herhalde o zaman da. Hayal ettikçe ayaklarımla alkış yapasım geliyor ya olabilir mi böyle bir şey lütfen olsun çünkü :')

17 haziran 12:19

98. yağmur altında sevgilimle(gizlinot: varmış gibi düşünelim:d) kavga edip sonrasında öpüşmek

25 mayıs 17:54

97. Haziran ayında zam almak.. realist yaklaşımdayım son zamanlar uzak ihtimalleri hayal etmekten vazgeçtim

17 mayıs 14:22


96. Kendi işimi kurmak istiyorum. Küçüklüğümden beri cilt bakımı -makyaj konularına çok meraklıyım. Biraz da bunun etkisi ile eczacilik okuyorum. İşin içerik -teorik kısmını burda öğreniyorum. Kendim de makyaj yapıyorum. Ve artık hem kişisel tecrübem hem de egitimim sayesinde bu alanda kendime güveniyorum. Kendi cilt bakım markam olsun istiyorum mesela. Karma ve hassas bir cildim var. Piyasada bakıyorum hassas cilt için tonik satılıyor. Ama içerisinde parfumden geçilmiyor. Urundeki agir kokuyu baskilamak icin asiri miktarda parfum ekleniyor cogunlukla.Yada yagli cilt deyince alkol oluyor. Alkol antiseptiktir evet.Sivilceleri de kurutür doğru. Ama cilde verdiği zarar nolacak? Tabi ki dediğim gibi olmayan ürünler vardır ama ben daha çok uygun fiyatlı ürünler için konusuyorum. Belki ilerde olabilir ama suan öğrenci halimle fazla para harcayamiyorum o yüzden daha üst segment ürünler için yorum yapamam.

Neyse konuya geri dönelim. Benim hayalim kendi uygun fiyatlı, temiz içerikli, cilt tiplerine göre ihtiyaca yönelik cilt bakım ürünleri çıkartmak. Suan bakıyorum ünlülerde bir kozmetik sektörüne girme sevdası var. Onları görünce diyorum kendi kendime asıl onların değil senin bu alanda olman lazım diye. Umarim başarabilirim süslüler. Suan en büyük hayalim bu.

Edit : Hayalimin neyini begenmediniz kii??

17 mayıs 12:03 17 mayıs 12:43

95. Butik bir pastacı açmak. Hatta şimdilik butik bir pastahanede çırak olmak, Beni çırak olarak kabul edecek bir yer bulmak. biliyorum mutlu olacağım.

16 mart 16:44

94. İngiltere ‘de üniversite okumak. En büyük hayalim daha sonrasında ise orda yaşamaya devam etmek. İnşallah gerçekleştirebilirim.

16 mart 16:09