sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (161)
 • medya (7)

161. ultra mükemmelliyetçi, çalışkan, hırslı ve yenilgiyi kaybetmeyen bir karaktere sahip olmam. Tabii yıllar sonra bunların temelinde değersizlik duygusu ve onay alma isteği olduğunu keşfettim, küçüklüğümden kalma travmalar yüzünden. Ancak geldiğim noktada şöyle düşünüyorum travmasız insan yok, bu travmaların yan etkileri bizi belli noktalara taşıyor,ruh olgunluğu başladığında, neyi neden yaptığınızı anladığınızda bu özelliklerin sizi siz yapan şeyler olmanıza yardımcı olduğunu görüyorsunuz. Şu anda yapmakta olduğum, yapmak istediğim travmalarımı şifalandırıp, mükemmelliyetçiliğimi bana zarar vermez hala getirip korumak ve bütün onaylarımı kendi ruhumun vermesini sağlamak :) en çok da bu kısmını seviyorum, onay alma isteğini görüp bunu değiştirme çalışmaları yapmaya başladığınızda, dışa bağımlı bir ekonomiye sahip ülkeden, kendi içinde ekonomik olarak tam bir ülke olma yolunda ilerlemeye başlıyorsunuz, inanılmaz ruh dinginliği sağlatan bişey, ama yolculuk, keşfedecek şeyler hiç bitmeyecek, bitmesin, işin keyifli tarafı bu...

23 ocak 12:13

160. çok zeki, pratik, sorumluluk alan, artı değer katan, işimin ötesinde işleri de yapan ve çok çok nadir hata yapan bir çalışanımdır. ama gel gör ki her sene zam zamanımda tam patronla kıyasıya bir zam pazarlığına oturacakken hata yaparım. resmen her sene hata şansımı hep zam öncesinde kullanıyorum. hatta kaderin ve tanrıların sırf ben okkalı bir zam pazarlığı yapamayayım diye bana hata yaptırdıklarını düşünüyorum. öyle saçma ve yapmayacağım hatalar ki. şok oluyorum her seferinde. bundan sonra zam zamanlarımda yaptığım işlemleri 3 kez kontrol edicem. hata yapmışken de çıkıp astığım astık kestiğim kestik bir pazarlık yapamıyorum tabi, yüzüm tutmuyor gfdghgf öyle patron ne verirse talim ediyom :(

23 ocak 11:06

159. Eski sevgilim evlendi, bebeği oldu ve bilin bakalım nerede oturuyor? Karşı apartmanımda. Bir gün yanlışlıkla tanımayıp bebeğini falan seveceğim o olacak.

22 ocak 20:54

158. Aylardır uğraştığım ve hayalim olan erasmusu kazanmak için en büyük engelin sınav olduğunu sanıyorken okul yüzünden gidemiyorum.Bu sene göreve gelen prosedürü bilmeyen hoca, atılmayan veya yanlış atılan mailler, ilgisizlik, anlaşma yapma sıkıntısı.Tek okulla anlaşma yapılabildi ama deadline geçti ama işin garibi başka bölümden alınan arkadaşlar var ve hâlâ anlayamıyorum şans mı ihmal mi hata mı artık.

Edit: Staj için de sınava girdim ingilizcen çok iyi ama okul sorun diyor ikinci defa kazanıp da gidemeyen birini gördünüz mü?

17 aralık 2018 21:11 24 ocak 01:12

157. Dünyanın en prestijli ve bilinen bir markasında çalışıyor olmak ama maaşın yarım yatması.

Neyi sevsem elimde kaldı.

17 aralık 2018 17:32

156. Cocuksuzken bir kız ve bir erkek evlâdı olanlara piyangoyu 12'den vurmuşlar gibi hayran hayran bakardım. Nasıl da denk düşmüş ya diye düşünür dururdum. Benim için o tablo güzeldi. Bir kız ve bir de erkek evlat.

Çok şükür benim de bir kızım ve bir erkek evlâdım var. Şanssa bu şans.

Ve tabii en mühimi şu hayattaki en büyük şans bir insanın tüm duyularının eksiksiz olması ve sağlığı.

Gerisi teferruat.

24 ekim 2018 23:03

155. Hayatımda ilk defa karşılıklı olacak şekilde birini sevdim ama ikimiz de sınav senesindeyiz. (gizlinot: Bonusu ise karşıdakinin hedefi yüksek bir mezun olması, bu sebeple de bana tam açılamaması)(gizlinot: Rakip misin, sevgili mi? swh)

24 ekim 2018 22:49

154. Biber tabağında acılar da tatlılar da olduğunu bilirsin. Önce temkinli yaklaşıp bibeleri kırıp diline değdirerek acı olup olmadığını kontrol ede ede yersin. Bir süre sonra hiç acı çıkmamasına güvenerek biberin birini katır kutur ısırmaya başlarsın. Ta daa tabi ki de tabaktaki en acı biber şu an ağzındadır. Çünkü şans ahsjsjs

(gizlinot: Aşk da böyle işte swh)

12 eylül 2018 07:20

153. yemeksepetine girdim siparişi verdim. ana ekrana döndüğümde sipariş verdiğim yerden joker indirimi çıktı. müşteri temsilcisine 3 dk önce sipariş verdim indirimi ona uygulayabilir miyiz dedim hayır dedi o zaman iptal edelim dedim, edildi. aynı ürünleri ekliyordum ki joker indirimi havaya uçtu gitti...

kafayı mı yesem yoksa oturup makarna mı yapsam şimdi, bilemedim. sayfayı yenileyip joker indirimi bekliyorum şimdi. ilk joker indirimde niye çıkmadın anlamıyorum ki.

yemin ederim şekerim düştü sinirden.

bi daha da indirimsiz o yerden sipariş vermem.

edit notu. joker indirimini yine yakaladım. (gizlinot: niahaahhaha) ama hayattaki şansım genel olarak böyle.

30 ağustos 2018 15:16 30 ağustos 2018 15:21

152. Yeni bir yerde çalımaya başladım. İşyerinde muhabbetim olan birkaç çocuğu stalklamak istedim. Çocukların adlarını biliyorum, soyadlarını da çalışan listesinde gördüm. Soyadlar aynen şu: demir, yücel, şahin.

Ulan zaten ülkede üç kişiden beşi bu soyadına sahip? Ben sizi nasıl bulayım? Hevesi kursağımda kaldı :d

Edit: çocuklar benden 2 yaş küçük çıktı. Hayattaki şansımdan daha da bahsedeyim mi?

20 ağustos 2018 17:24 20 ağustos 2018 22:16