yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (199)
  • medya (2)

  199. High end markalarla bir sıkıntım yok yeterince ayırabileceğim bütçem olsa her şeyi high end alırdım büyük ihtimalle ama high end her zaman çok daha iyidir mantığıyla bütçeyi zorlayıp her şeyin pahalısını almayı saçma buluyorum. (gizlinot: Mesela arkadaşım pahalı bir markadan üç tane far aldı birini ben al demiştim kolay bulunmayacak bir renkte olduğu için ama diğer ikisi dümdüz ten rengi ve kahveydi elimde o renklerdeki tüm farlardan memnunum bence gereksiz bütçe ayırdı) Cilt ürünlerinde gerçekten fark edebiliyor ama mesela çok marjinal bir özelliği yoksa rujların ya da farların aynı yapı, kalıcılık ve renkte çoğu zaman uygun fiyatlı alternatifi oluyor bence onlara da şans verilebilir.

  Harici olarak markaların ülkemizde gereksiz pahalı olduğundan ve insanların nefretinin alım gücünün düşük olmasından kaynaklandığını bahseden yazarlara katılıyorum.

  Edit: gerçekten bahsedilen gibi linç edilme korkusuyla yazmıyorsanız lütfen bunu yapmayın. Ben öğrenci bütcemle pek fazla high end kullanmadığım için beni istese de alakadar edemiyor ama objektif yorum için burdan yararlanan bir çok insan var. Burda istediğimiz üründen bahsedemeyceksek neden üyeyiz ki? Ayrıca zaten her şeyi linçliyorlar bunun için linçleyen insanın kozmetik ürünleri fiyatından daha önemli sıkıntıları vardır, bırakın konuşsun dursunlar.

  13 ocak 15:39 13 ocak 16:00

  198. Süslü sözlüğü takip etme sebebim high end ürünler hakkında yorum okumak. Çünkü inanıyorum ki burada yazan insanlar herhangi bir çıkar göz etmeden, gerçek deneyimlerini yazacak. Bunun dışındaki mecralarda ben dürüst yorum bulamıyorum, YouTube zaten reklam çöplüğü, 17 yıldır ekşi sözlükteyim, orası erkek egemen bir yer, istediğim ürünlerle ilgili yorum çok az hatta belki de yok.

   Neden high end ürün yorumu okumak istiyorum, çünkü aman nolcak alırım olmadı kullanmam diyeceğim ürünler değil öyle ya da böyle iyi para vermek zorunda kalacağım ürünler. Karar aşamasında dürüst kullanıcı yorumu duymam lazım, satış danışmanının, reklamla ruhunu satmış youtuberların abartı yorumlarını değil gerçek kullanıcı deneyimini okumak lazım. 

  Eğer insanlar sırf bu sebepten yorum yazamıyorsa çok yazık. Daha yeni geldim, umarım bu gerçek değildir. Ekşi sözlükte son zamanda bura ile ilgili yazılmış bir entry okudum az önce, yazılan kadar vahimse durum cidden üzülürüm.

  13 ocak 15:38 13 ocak 15:39

  197. high end marka nefreti değildir o. Bu ülkedeki gelir eşitsizliğine olan nefrettir. ülke ekonomisine, türk lirasının değersizliğine olan nefrettir. senelerce okuyup, çalışıp didinip 3 kuruş maaşa tamah etmek zorunda kalmanın nefretidir. bu ülkenin, kendi pırıl pırıl gençlerine reva gördüğü ona buna özenerek yaşamaya mahkum ettiği, ancak imkanı olan diğer gençleri telefon ekranından izleyerek yaşamak zorunda bıraktığı bu bozuk sisteme olan nefretidir. başka bir şey değil. 

  13 ocak 14:50


  196. nefretlik bir durum yok param olsa çatır çutur yatırırdım high ende, ne yapalım fakirliğin gözü kör olsun diyelim...

  12 ocak 20:33

  195. nefret etmiyorum ama gereksiz görüyorum. aslında gereksiz gördüğüm sadece bir süre kullanılabilecek tarzda olanlar, JACQUEMUS minicik çantaları gibi şeylerden bahsediyorum. yoksa zamansız sayılabilecek parçalardan bazılarını ben de almak isterdim chanel, dior gibi markalardan. ama milyoner de olsam balenciaga ve gucci kullanmam :D

  12 ocak 19:30

  194. Nefret etmiyorum. Param olsa çatır çutur alırım hepsini. Ulaşılamazlıklarından nefret ediyorum. Aynı zamanda cilt bakımı dışında ve belli başlı ürünler dışında aman aman gerekli olduklarını düşünmüyorum, insanların lanse ettiği kadar. 20 tllik far da benim günümü götürüyor 300 tllik de götürür eminim. İnsanların böyle aşırı basit malzemeleri profesyonel olarak kullanmıyorlarsa yere göğe sığdıramamalarını anlamıyorum. Zaten artık her şey high end oldu canım ülkemde:)

  12 ocak 15:44

  193. High end markalar sadece kozmetik üretmiyor, bence tüm ürün yelpazesini göz önünde bulundurarak girdi yazmalıyız. Mesela chanelin kozmetik ürünleri çantalarına göre çok daha uygun fiyatlı ve burada genelde markaların kozmetiği eleştirilmiş ama highendlerin kozmetik ürün verimliliği dolar bazında düşünülünce muhteşem. Adamlar 50$'a fondöten alıyor, biz de kurdan mütevellit 400₺'ya alıyoruz. Ürün 50 birimlik fiyatı kesinlikle çıkarıyor, biz bence ülkemizin ekonomisine yanalım.

  Öte yandan kozmetik dışında ürettikleri ürünlere istenilen fiyatlar çok fahiş. Sınırlı üretim, yok efenim tasarım masarım denilerek bunun içinden çıkılabilir ancak çünkü (gizlinot: Tasarım sektöründe çalışan biri olarak söylüyorum ki) tasarım çok subjektif bir konudur-itiraz kabul etmez- ve limited editionlar da her zaman insanlarda "özellik" hissi uyandırdığından para harcarken bir kere daha düşündürtmez. 

  fakat benim highend marka rahatsızlığım hiçbirine bağlı değil. Ben bu markaların, marka değerini korumak için ürünlerini düşük fiyata satmayıp atması/yakmasından çok rahatsızım. Bunu yapacağına o kadar büyüklüğünü, kurumsallığını hangi ürünün kaç tane satacağını hesaplayıp/öngörüp o sayıda üretmeye kullansa ya! Üretim fazlası olunca %10 indirime koyup sonra da satamayınca daha fazla düşürmemek için imha etmek nedir? Zaten moda sektörü dünyaya fazlasıyla zarar veriyor, 2. Eldir, dönüşümdür biraz kurtarmaya çalışıyor insanlar ama bunların yaptıkları yaraya tuz basmak.

  12 ocak 11:46


  192. Bu markalardan değil, fiyatlandırılmalarından sebepli nefret bence bu. Sonuç olarak yüzümü yeniden yaratmayacak bir pudraya, allığa o anormal paraları istemeleri nefretlik. Böyle olunca  da aslında nefret edilmesi gereken başta başka şeyler çıkıyor ortaya yaşadığımız ülkenin gerçekleri sebepli. Yoksa kimse "ben ysl kapatıcıdan nefret ediyorum bana golden rose kapatıcı verin" demez sanırım. 

  12 ocak 09:55

  191. high end ürünlerin aslında en sevdiğim ürünler, harcadığım para değil de, ürünleri aslında iyi düşünerek amacına uygun almış olmam da bu sevgimi pekiştirmiş olabilir.

  fakat 2-3 ayda bitecek bir ürün için drugstore'larda ondan daha yüksek performanslı ürün bulabilecekken sırf ünlü bir marka diye high end ürün almam. hepimiz güzle parlak ürünler seviyoruz ve bunları hak ediyoruz fakat bugünün vergileri ve kurlarıyla yeni çıkan her şeyi ilk ben alacağım heveslerim maalesef olmuyor. görüyoruz ki en güvendiğimiz markaların bile anlam veremediğimiz, performansı 0 olan ürünler olabiliyor. bunun için haydi bloggerlar görev başına, o pr paketlerinizi bir güzel açın da görelim ürün nasılmış :D

  11 ocak 21:58

  190. High end markalardan nefret etmiyorum... Ama tasarımcıların adı sayesinde (gizlinot: Örneğin Tom Ford) veya pazarlama teknikleriyle (gizlinot: Örneğin Lancome) kendini bu statüye yükseltmiş ve vasat ürünleri astronomik fiyata satan markalardan uzak duruyorum. Çünkü hem zaman hem para kaybı olduklarını düşünüyorum. Sephora gibi bir mağazaya girdiğimde onların yerine tarte, lorac, bobbi brown, colour pop gibi en azından ürünlerinde belli bir farklılık yaratmış markaları görmeyi tercih ederim.

  11 ocak 20:55