sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (55)
  • medya (3)

  55. kamp yapmak ve trekking: buna alışınca inanın otel tatilleri bir süre sonra çekilmez geliyor. Özümüz doğada ve şehir hayatıyla doğadan ne yazık ki ayrılıyoruz. Bu fikre  Çok uzak olsanız bile bir kez mutlaka deneyin. 

  Online ders almak : internette özellikle bazı sitelerde (kurslab vs) çok uygun fiyata merak ettiğim bir alanda-bazen alakasız bir alanda olsa - ders almayı çok seviyorum. 

  tüplü dalış : süper bir dalgıç olmasam da yine kamp hayatıyla birleştirilince müthiş bir deneyim. Deneme dalışlarından keyif aldıysanız mutlaka dalış eğitimi düşünün. 

  Yoga : yeni başlayanlar için yoga başlığına detaylı bir girdi yazmıştım. Sanırım yogada sevdiğim şey hiçbir zaman kimseyle karşılaştırılamayacak olmamız. Çünkü gerçekten kendi bedeninizin sesine sadece siz sahip olabilirsiniz ve yogada çakralar açıldıkça bu sese doğru kulak verebilirsiniz.

  Antikacı gezmek: çok keyifli bir meslek grubu bence. Ve ne yazık ki ülkemizde sayıları azalıyor. Ama ben antikacıyı dibine kadar gezmeyi seviyorum. Hiçbir şey almadığım antikacılarda çay, kahve içerek eski hikayeleri dinlemek bir yandan da gramofondan ses gelmesi en sevdiğim şey. Tabi her esnaf aynı yaklaşmayabilir. 

  Yazmak, okumak, seyretmek,sergi gezmek artık kopamayacağım seyler olduğu icin  bunları saymaya gerek Yok. ( kitap okumaya alakalı en büyük hatamın aynı anda birkaç kitap okumak olduğunu bazen işe yaradığını ama bazende iki kitabı birbirine karıştırdığım olduğunu belirtmem gerekir.) 

  okuduğum yazarın geçtiği sokaktan geçmek : örneğin burgazadayı Sait Faik okuyup yeniden gezmek sanki o geziyor gibi düşünmek. 

  yeni edinmeyi düşündüğüm hobiler 

  * tango öğrenmek 

  * yetişkin bale bir derste olsa deneyimlenmek. 

  * koleksiyon yapmak. (eski oyuncak veya eski para olabilir.) 

  Biraz uzun oldu, bir sorunuz varsa seve seve yanıtlarım. 

  13 haziran 19:28

  54. hep bir enstrumana yeteneğim olsun istemişimdir ama olmadı maalesef.

  - kitap okumak

  - yüzmek

  - film izlemek

  -teknoloji delisiyimdir

  gayet sıradan basit hobilerim var...

  13 haziran 16:43

  53. Kitap okumak

  Belgesek izlemek

  Aylık ya da yıllık olarak tarihin bir alanını seçip o alanla ilgili araştırmalar yapmayı seviyorum bi’ de, bence bu da bir hobi:d

  Kod yazmak ve github’da insanların arşivlerini karıştırmak

  Artsy’de kaybolmak

  Ormanda kaybolmak (yazları en sevdiğim hobim bu)

  Yogaya başlamayı çok istiyorum (gizlinot: Artık başlayayım lütfen:( )

  13 şubat 18:59

  52. Vitray boyama

  Çamur ve ahşap boyama

  Kitap okuma

  Müzik dinleme

  Yüzme

  Pilates (amatörce)

  Kelime bulmaca ve puzzlelar

  Keşke hayat bu kadar pahalı olmasada daha sık bunlarla ve benzerleriyle uğraşabilsek. 

  13 şubat 13:46

  51. Sahibinden.com’da bilmediğim bir şehrin bilmediğim muhitlerinde çatı katı ev bakmak. Çatı katları kalp ben. 

  13 şubat 12:36 13 şubat 13:42

  50. Yüzme, pilates 

  Puzzle

  Hiç gitmeyeceğim yerlere bile uçak bileti bakmak

  Not defterimi incelemek 

  Diyet tarifler araştırmak ve denemek 

  13 şubat 12:14

  49. Tahta, ahşap işleriyle uğraşıp bir şeyler ortaya çıkarmak. En son çocuğu olan arkadaşıma, güzel bir beşik yapmıştım. İyi bir hobi, insana nefes aldırıyor. Herkes kendine göre bir hobi edinse, biraz rahatlayacağız belki de.

  29 ocak 00:54

  48. Daha önce evde atıl duran vitrin mankenine yaptığım makyajı ve kiyafeti paylaşmıştım. Şimdi iki tane örtüden değişik bir etnik kıyafet denedim. Fena olmadı sanki :)

  29 ocak 00:18

  47. Örgü örmek. Amigurumi.

  Bir sürü doğum yapmış arkadaşımın akrabamın bebeklerine kocaman davşanlar çıngıraklar ördüm. O bebeklerin o oyuncakları hemen benimseyip sarılıp uyumaları muhteşem bir his. Bir de boyunluk ördüm kendime geçen sene. Yok o tüylenir buna bu kadar para vermeye değmez dedim kendim tam boynuma göre ördüm. Şimdi de battaniye örmeye başladım. Keşke kıyıp satabilsem yaptıklarımı da en azından ekmek kapım olsa :(

  11 ocak 13:23

  46. Resim çizmek. Uzun süre karakalem yaptıktan sonra, renkleri seven biri olarak yeni şeyler deneyebileceğimi düşündüm ve yağlı boyaya başladım. Çok keyifli ve yolun başındayım. Arada suluboya yapıyorum ama suluboya çalışanların önünde eğiliyorum, ne zormuş o öyle. Ama karakalem candır. 

  9 ocak 20:40