girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (105)
  • medya (5)

105. Catrice all matt plus fondöteni eklips stlippling fırçasıyla uyguluyorum.Eğer yüzüm o dönem yağlı duruyorsa wet n wild photofocus pudra ile t bölgemden geçiyorum.Essence satin touch allık ile Elmacık kemiklerime hafifçe geçip ten makyajını bitiriyorum.

Gözler için kirpikleri kıvırıp wet n wildden ucu garip olan rimeli geçiyorum dudaklara ise golden rose 16yı sürüp bitiriyorum makyajı.

45 dk önce

104. mat gri far, incecik ve küçük kuyruklu eyeliner, rimel, Açık kahve dudak kalemi, kahve nude ruj, küllü ton bronzerdan oluşan tamamen soğuk tonlu mat bir makyaj.

dün 21:06 dün 21:07

103. günlük makyajım olup şeftali tonlarındadır. bu sebeple çevremdekiler turuncu deyince akıllarına benim geldiğimi, makyajımı hatırladıklarını söylerler.

cildimi nemlendirip güneş kremimi sürdükten sonra ilk adımım burnuma (link: https://www.suslusozluk.com/nyx-pore-filler-makyaj-baz%C4%B1 nyx pore filler makyaj bazını) sürmek oluyor. ardından (link: https://www.suslusozluk.com/rival-de-loop-natural-touch-concealer rival de loop natural touch concealer) 01 numarayı burnuma, göz çevreme ve sivilce izlerime sürüyorum.

(link: https://www.suslusozluk.com/yves-rocher-ka%C5%9F-kalemi yves rocher kaş kalemi) 03 numarayı kaşlarımın kavisli tarafına kullanıyorum. fırçayla (link: https://www.suslusozluk.com/nyx-stay-matte-but-not-flat-pudra nyx stay matte but not flat pudra)yı tüm yüzüme dağıtıyorum. özellikle kullandığım bazla bu pudra burnumdaki gözeneklerin görünümünü ciddi anlamda azaltıyor. (link: https://www.suslusozluk.com/kiko-smart-contouring-palette kiko smart contourin palette'teki) bronzerı kesik yapılı bir fırçayla elmacık kemiklerimin hafif altına uygulayıp dağıtıyorum. fırçada geri kalanı saç çizgime ve yüzümün çevresine sürüyorum. evladiyelik mat, şeftali tonundaki (link: https://www.suslusozluk.com/flormar-terracota-all%C4%B1k-49?tab=entries&p=1 flormar terracotta allık 49 numarayı) yanaklarıma uygulayıp bronzerın üstünden de geçerek dağıtıyorum. fırçada kalan az bir miktarı da burnumun ucuna bir pıt suretiyle uyguluyorum.

daha sonra missha'nın kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerimi kıvırıp, herhangi bir maskarayı kullanıyorum.

son olarak elimdeki turuncu alt tonlu ya da doğrudan turuncu olan rujlarımdan birini sürüyorum. tam bir turuncu ruj canavarı olduğumdan, markası ve modeli hep değişiyor.

dün 18:43 dün 18:46


102. yok gibi duran ve mat en fazla satin duran ten makyajını seviyorum.

ince, az kapatılıkta bir fondöten geçiyorum. yüzüme mutlaka gölge veriyorum.

dudaklarımı dudak rengime en yakın kalemle çerçeve yapıyorum.

göz kapaklarıma hiçbir şey sürmesem de renksiz baz sürüyorum çünkü yağlı göz kapakları makyajda katlanamadıklarımın başında geliyor.

üzerine tenimin renginde far sürüyorum.

(gizlinot: ten rengi far denince akla mac, wet n wild brule, mac soft ochre tonunda renkler geliyor ama bence bu yanlış, çünkü mesela brule o ten rengine sahip insanlar için ten rengi fardır. bir koyu buğday, esmer insanlar için ten rengi far kendi teniyle aynı olan renktir.)

dün 17:01

101. Gözlerimi belirgin hale getirip ( siyah kalem, eyeliner, rimel ne ise) dudaklarımı ışıltılı parıltılı Nude renklerle bütünleştirmek tam benlik.

dün 16:42

100. kuyruklu eyeliner, kiremit tonlarında metalik ışıltılı far. farı üste dağıtarak, göz altına ise ince fırçamla hafif gölge gibi bir tık koyu olarak uyguluyorum. bronz allığım hep var. ( o yüzden kontür yapmıyorum) ruj olarak da yine bronz kahve (çok koyu değil daha doğal tonlarda) rujumu uyguluyorum. bence esmer olduğum için kışın bana en çok giden makyaj bu. yazın değişiyor tabi.

dün 16:37

99. kuyruklu eyeliner, maskara; şekilli ve düzgün, koyu ve iyice boyanmış kaşlar, hafif kırmızı allık, kıyafetime göre mat bir ruj. 

neden eksilediniz ki... denediğim yüzlerce makyaj şeklinden bana yakışanı bu mesela ve benim imza makyajım da bu oldu artık. 

dün 15:04 1 saat önce


98. maybelline age rewindla göz altlarımı, burun kenarlarımı ve varsa sivilcelerimi/izlerini kapattıktan sonra w7 pudrayla sabitliyorum. göz kapaklarımı eşitledikten sonra flormar sunkissed allığımı crease bölgesine uyguluyorum. maybelline fiber fillerla kaşlarımı doldurup sabitledikten sonra alt ve üst kirpiklerime golden roseun metalic kalemlerinden kahverengi olanını geçip dağıtıyorum çekik gösterecek bir şekilde. bol rimel uyguladıktan sonra göz içime nude bir göz kalemi sürüyorum, bazen de kahverengi kalem o anki isteğime göre.w7 glowcomotionla kaş altlarımı ve göz pınarlarımı aydınlattıktan sonra rival de loop bronzerla yüzümü ısıtıp ardından allığımı sürüyorum. bol bol highlighter uyguluyorum. kahve şeftali tonlarında nude bir ruj sürüp bitiriyorum.

dün 00:44

97. Tercihen acı kahve bir göz kalemini gözün üstüne ve alt kirpik dibine ortayı geçmeyecek şekilde çekip(gizlinot: bazen kahve tonlu bir far da olabiliyor bu) dağıtmak ve yüze mutlaka bronz bir pudra uygulamak(gizlinot: genelde bronzer, bazen toprak tonlarında allık). Bir de kaşları hafifçe doldurup sabitlemek ve ruj/gloss sürmek.

Özel günlerde buna far, aydınlatıcı, kontür vs. de ekleniyor ama bunlar genelde sabit. Aşırı sıradan olması imza makyajım olmasına engel değildi, değil mi?(gizlinot: swh)

15 kasım 15:02

96. Siyah kuyruklu eyeliner - bordo ruj. 14 senedir vazgeçilmezim.

26 temmuz 13:20