girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1237)
  • medya (2)

1237. le tout nouveau testament

2015 fransa-belçika-lüksemburg ortak yapımı fantastik komedi filmi

filmin kendisi müzikleri şahaneydi

izlemeniz tavsiye edilir

1 temmuz 19:45

1236. Spotlight. Film hakkında söyleyecek çok cümlem olmasına rağmen dilim konuşmaya varmıyor, keza önceki girdilerde bahsedilmiş. Tek söyleyebileceğim Ne kadar acımasız bir dünyada yaşadığımızı bir kez daha insanın yüzüne vuran bir film olduğu.

22 haziran 19:02

1235. ikinci defa la la land’i izledim. müzikleri, hikayesi, görselliği çok hoşuma gidiyor. dönem dönem hikayesini hatırlayıp, finaline üzülerek müziklerini dinliyorum. e bir de ryan gosling etkisi var tabiki de...

13 haziran 23:13


1234. gone girl.muhteşem bir filmdi.

13 haziran 02:17

1233. The imitation game - kriptolog, matematikci alan turing'in yaşamı. Basrolde benedict cumberbatch var. Biyografik filmleri seviyorsaniz kesin izleyin. Turing'in hayatını bilmiyorsaniz bir sey okumadan izleyin hatta daha güzel bir hal alır.

3 haziran 20:52

1232. -the beauty and the beast (güzel ve çirkin) imdb 7.2 : bu aralar masallı filmlere taktım. güzel ve çirkin de sevdiğim bir masaldı ama emma watson'ın belle(güzel) rolünde olduğu bu 2017 yapımı filmi izlememiştim. öncelikle film müzikal olarak geçiyor, yarısı müzikle geçiyor haliyle. müzikal sevmiyorsanız biraz rahatsız edebilir ama bana fazla gelmedi, çok canlı ilerliyor. görsel efektlerine bayıldım, gerçekten masalda gibi hissediyorsunuz. karakterler çok güzel tasarlanmış. ben çok zevk aldım. birkaç saatliğine de olsa büyüleyici bir dünyaya dalıyorsunuz.

-maleficent (malefiz) imdb 7.0 : bir başka masal hikayesi. uyuyan güzel masalını bir de uyuyan güzeli lanetleyen kötü peri maleficent gözünden izleyin. yetişkinlere uyarlanmış bu masalı ben çok sevdim. yine güzel ve çirkin gibi görsel ziyafet yaşatıyor. maleficent rolündeki angelina jolie rolünün hakkını vermiş ancak kendisini aktris olarak çok sevmeme rağmen maleficent için daha genç bir oyuncuyu tercih ederdim. bir de princess aurora rolündeki hanım kızın tatlı görünücem diye ikide bir 32 diş gülmesi dışında filmi gayet beğendim ben.

edit: şimdi de alice in wonderland izleyeceğim(gizlinot: swh)

12 mayıs 21:51 12 mayıs 21:52

1231. Lola rennt i izledim. Filmin başındaki t.s. Eliot ve s. Herberger alıntıları filmi mükemmel bir biçimde özetliyor. Bir benzeri için bkz. Sliding doors.

11 mayıs 21:54


1230. avengers infinity war. Dedim dedim kimse gelmedi benle. Ben de vizyondan kalkmadan gidip izleyeyim dedim. Valla gidip tek başıma izledim. Salonda üç çift vardı, iki de sap(biri benim) İlk defa böyle bir şey yaptım, hoşuma gitti. artık tek gitmeyi düşünüyorum. Milletin keyfini bekleyeceğim diye film kaçırıyordum bildiğiniz.

11 mayıs 10:02

1229. Coco. Yeni bir pixar animasyonu, 2017 yapimi sanirim. Cok ama cok güzeldi, uzun zamandir izledigim en iyi animasyon ve ışıklara sahip filmdi. Animasyon severseniz mutlaka izleyin. Bir de filmi izlemek ispanyolca öğrenmeye devam edip ispanyolca şarkılar söyleme isteği uyandirdi bende.

11 mayıs 09:57

1228. Lady vanishes. 1938 yapımı Alfred Hitchkook filmi. Gizem, gerilim hafif komedi ögeleri de taşıyor.  Siyah beyaz film sevenler için yormayacak güzel bir film. 

11 mayıs 08:30