yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1882)
  • medya (5)

  1882. (bkz: The platform)

  (bkz: El hoyo)

  2019 yapımı ispanyol gerilim filmi. İspanyolların gerilim filmlerinde çok başarılı olduklarının göstergesi bir film.

  Metamorfik ögelerle dolu filmi izlemeye başladığınız ilk andan itibaren her şeyi anlıyorsunuz ama sizi bağlayan ve izlemeye devam ettiren bir sürükleyiciliği var.

  Dünya üzerindeki düzen ve insanlar üzerine çok güzel bir eleştiri getirilmiş. Spoiler vermeyeceğim kesinlikle. Pişman olmayacağınıza eminim.

  37 dk önce

  1881. (bkz: the platform)

  (gbkz: Netflix) Türkiye gündeminde 2. sıradaydı ve kardeşimin tavsiyesiyle de seyredeyim dedim. Fena değil memnun kaldım diyebilirim.

  Dili İspanyolca, yaklaşık 1.5 saatlik bir film.

  Bana göre sınıf farklılıkları üzerine mesajlar içeren bir filmdi; ancak dini mesajlar gören insanlar da olmuş yorumlardan gördüğüm kadarıyla ve hak da verdim. her 2 konu üzerinde de anlam kazanan bir film. İzleyebilirsiniz, tavsiye edebilirim.

  40 dk önce

  1880. The Laundromat 7/10

  1 saat önce


  1879. ilk kez izlemesem de dün akşam tekrardan herhalde yirminci kez selvi boylum al yazmalım izledim. bu film benim kırmızı çizgim süslüler. daha iyisi yapılmadı yapılmayacak. ağlamaktan helak oldum yine. resmen cilt bakımımı yapıp film izleyeyim dedim, annemle yine elimiz bu filme gitti, hazır youtube'da tamamı var diye. gözyaşlarından bütün kremlerim aktı gitti yüzümden. valla dayak yemişçesine ağladım.

  ondan önce de eğlencelik olsun diye robert de niro ve anne hathaway'in intern filmini izlemiştim, komikti, güzeldi ama çok tahmin edilebilir ve basitti. yine de çok sevdim. kafa dağıtmak için birebir.

  bugün 11:02

  1878. Finding neverland

   Küçük çocukla adamın sarıldığı bir sahne var muhtemelen defalarca görmüşüzdür hepimiz. O kadar dikkatsizmişim ki adamın Jhonny Deep, çocuğun da bates motelde başroldeki çocuk olduğuna hiç dikkat etmemişim. Böylece büyük bir aydınlanma yaşadım filmde.

  Filme gelirsek pırıl pırıl duyguların, hayal gücünün ve acıklı bir hayatın hikayesi. Normalde dram filmlerini izlemem ama bu böyle buruk bir gülümseme bırakırya, mutsuzsunuz ama bir şekilde devam ediyorsunuzdur, öyleydi. Oyunculuklar, işleyişi ve tarzı da müthiş. İyi ki izlemişim. Tavsiye ederim

  bugün 01:22 bugün 10:38

  1877. flipped.

  çok tatlıydı tam iyi hissetmelik film.

  dün 23:03

  1876. The peanut butter falcon.

  son dönemde izlediğim en iyi ve en sıcak filmlerden biriydi. iyi ki izlemişim.

  31 mart 19:37


  1875. "the circle" isimli programı ararken adını gördüğüm ve konusunun ilgimi çekmesi üstüne "circle" isimli filmi izledim. film bir psikolojik-gerilim filmi. ilgi alanım değildi ama beğendim nedense, film içine çekti beni. filmde 50 kişi hatırlayamadıkları bir şekilde kendilerini bir çemberde buluyorlar ve bu çemberde herkes ölmek zorunda ama kimin öleceğini kendileri seçiyorlar. film genelde hep olumsuz eleştiriler almış ama ben nedense çok beğendim. kimin öleceğine karar verirken yapılan tartışmalar, insanların küçük küçük hayat hikayeleri... beni en çok içine çeken tarafı gerçekten insanların içindeki yaşama arzusuna yapılan vurguydu galiba. o çemberde öleceğini bilen ama yaşama süresini uzatmak isteyen insanların psikolojileri çok güzel yansıtılmış. izlemek isteyenler olursa tavsiye ederim.

  31 mart 18:12

  1874.  Son zamanlarda izlediğim en kötü korku filmi olan “Etki”. Bittikten sonra öylece 10 saniye boş ekrana baktım. Hayatımda çok az kere bunun kadar amaçsız, kötü, aslında komedi olan korku filmi gördüm. Netflix’te görürseniz bakmadan geçiniz...

  31 mart 17:08

  1873. "ben bir fil değilim

  ben bir hayvan değilim

  ben insanım

  insanım..."

  the elephant man..

  kusurların vücutta değil de kalplerde olduğunu gösteren öuhteşem bir film. toplumdan farklıysanız nasıl ötekileştirilirsiniz, nasıl vahşetlere uğrarsınız çarpıcı bir biçimde gözler önüne seriliyor filmde. gerçek hikaye olması da filmin çarpıcılığını arttırmış. izlenip düşünülmesi gereken bir film bence. hayatta yeterince acı var zaten. bir de davranışlarımızla biz acıtmayalım insanları..

  bu arada belirtmeliyim ki 1980 yapımı ve siyah beyaz çekilen bu film herkese hitap etmeyebilir ama ben o siyah beyaz atmosferi bile sevdim.

  31 mart 17:06