yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2023)
  • medya (7)

  2023. flipped (2010)

  filmin adını o kadar çok sık duydum ki, izleyeyim artık şu filmi dedim. çok merak ediyordum, beklentim yüksekti. ne oldu bana bilmiyorum. eskiden romantik komedileri efsunlanmış bir şekilde izlerdim, artık sevemiyorum. eskiden izlesem filme bayılırdım muhtemelen. sonuna kadar izledim ama konuların bağlanışı vasat geldi, bazı şeyler fazla havada kaldı, çocuklar büyümüş de küçülmüş gibiydi biraz sinirimi bozdular ama tatlıydılar.

  ----spoiler----

  sonunu drama bağlamadıkları için çok teşekkürler. kesin finalde dede ölür, bir şeyler olur falan diyordum, ölmedi. oynayan oyuncu 2018'de vefat etmiş ama :( daniel'ın yaşadıklarını filmin genelindeki didaktik havaya rağmen fazla dramatize etmemişler, gerçekçiydi.

  vermek istedikleri mesajlar aydınlatıcıydı.

  bryce'ın kaknem babası, sana laflar hazırladım... kötü karakterin kötü olmak için bir sebebi olur, babanınki de müzikten uzaklaşıp para için çalışma hayatına girmesi galiba. pek anlatılamamış. diyorum ya eksik kalmış. filmin süresi 1 saat 23 dakika. beni cezbeden de buydu ama filmin süresi biraz arttırılabilirmiş.

  ----spoiler----

  'Kimilerimiz soluk, kimilerimiz parlak, kimilerimiz ise ışıl ışıldır. Ama çok nadiren rengarenk birisiyle karşılaşırsın. Ve işte o zaman hiçbir şeyle kıyaslanamaz.'

  bugün 02:28

  2022. geçtiğimiz hafta sonu üç film izledim ben de.

  ilki (gbkz: a star is born). baş rollerinden lady gaga ve Bradley Cooper yer alıyordu. enel olarak bir memnuniyetsizlik var yorumlara baktım da. taştan su çıkarmak genel olarak insanların derdi. şarkılarını zaten çok seviyordum da... neyse kendi başlığında sonra överim, genel olarak ben bayıldım oyunculuklar da dahil.

  sonrasında hızımı alamadım ve aynı akşam (gbkz: 1917) ' yi izledim. genel olarak 1.dünya savaşını ele alan, farklı bir çekim tekniği kullanılarak hazırlanmış, görüntüleri ile zaman makinesi etkisi yaratmış, bol oscar'lı bir film kendisi.

  sonrasında ise muhteşem kültür kanalımız trt 2' de izlediğim (gbkz: boş ev). sanıyorum daha önce izlemiştim ben bunu ama tekrar izlemeye değer gördüm açıkçası. az söz ile çok şey anlatan bir film idi. filmin yönetmeni ilginç. şayet o bayıldığım film önü ve film sonlarını da takip ediyorsanız filmden aldığınız hazzı bu şekilde katlamanız mümkün.

  dün 16:51

  2021. Kill Bill vol.2 

  Yok ya ilk filmdeki keyfi vermedi. İlk film the bride’ın sarı tulumlu sahneleri  için bile defalarca izlenir ama iki :( çok monoton kalmış, bir tek mezar sahnesi güzeldi bence

  dün 01:11


  2020. big fish

  " nehirdeki en büyük balık, hiç yakalanmadığı için o kadar büyüktür. "

  2 haziran 23:32

  2019. My beautiful broken brain

  Film geçirdiği beyin kanaması sonrası yaşamsal ve biyolojik seyrinde farklılaşmalar meydana gelen londralı bir kadının hikayesini anlatıyor. Hastalıktan onceki hayati ve sonrasına dair kıyaslama yapılabilir. Hasta, beynin görme ve dil gelişimini etkileyen parçaları arasındaki bağlantılar hasar gördüğünden konuşma okuma bozuklukları yaşıyor.

  Bu filmi izlediğinizde gelişmiş bir yabancı ülkede bu tür tedaviler nasil ve hangi meslek dalları tarafından yapılıyor,

  Hastalık psikolojisini sıradışı bi sekilde, gozlem yoluyla yöneten ve iyilesme kaydeden bir kadinin yolculuğuna tanık olabilirsiniz.

  Beynin yapısı ve vücudun işleyişine dair farkındalıklar kazanabilirsiniz.

  2 haziran 22:54

  2018. La double vie de veronique

  1991 yapımı Krzysztof Kieślowski filmi. Başrolünde yine aynı yönetmenin trois couleurs üçlemesinde oynayan irene jacob oynuyor. Normalde çok benzemese de ben bazı sahnelerde irene jacob'un Beren saati andırdığını düşündüm.. (gizlinot: Mükemmel oyunculuğunun yanı sıra konservatuar mezunu) (gizlinot: 4 dili de akıcı konuşabiliyormuş) Kieślowski'nin diğer filmleri gibi şiirsel ve muhteşem bir atmosfere sahip bu film de. Ayrıca Soundtrack'i de bir o kadar güzel filmin. Sanatsal filmleri seven herkese öneririm. 

  ilgili medya:
  1
  1 haziran 21:40

  2017. İzlerken birçok kişinin ölümüne yol açtığı için lanetli olarak anılan antrum filmini izledim. Açıkçası bomboş vakit kaybı bir film bence. Subliminal mesajları çok fazla

  1 haziran 13:39


  2016. Knives out,2019 yapımı güzel bir cinayet filmi ama gerilim yüklü değil izlerken keyif aldım tavsiye ederim

  1 haziran 09:57

  2015. Lion 2016 yapimi, güzel film izlenmeli.

  1 haziran 02:58

  2014. 3-iron / boş ev

  kim ki duk'ın yönettiği 2004 tarihli bir film. filmin genelini ''sebebi neydi ki'' diye izlesem de beğendim. akıcıydı, anlatmak istedikleri bana geçti. başroldeki arkadaşın telef ettiği insanlara üzüldüm. (gizlinot: girişte annesini silahla vuran çocuk, golf topunun çarptığı arabadaki kız) (gizlinot: boksörün evine ne cesaretle girersin, ölü adam görünce birine haber vermek yerine ne diye gömersin be akılsız evlat) ana karakterlerimizin konuşmadan anlaşmaları ve aşkı etkileyiciydi. filmde pek diyalog yok bu arada, dingin bir film arıyorsanız öneririm.

  filmin sonlarına doğru olan hayalet olayı pek sarmadı da afişteki ikonik sahneyi ve hücredeki sahnenin çekimini çok beğendim. gardiyan çıktıktan sonra kamera, boş hücrenin içinde dolanır. ana karakter bu sefer de bizim arkamızdadır, onu göremeyiz. iyi akıl etmişler. (link: https://www.youtube.com/watch?v=mQoiOwc5Ytw film müziği)

  hababam sınıfı

  1975 yapımı kült film, kült replikler... yapılacak pek yorum yok. hababam sınıfı'nın yaptığı bullying'lere ve inek şaban'ın düştüğü durumlara pek gülemedim. mahmut hoca ideal bir eğitimci, münir özkul'u böylesine ciddi bir ana karakteri oynarken görmek çok hoş. son sahne gözlerimi doldurdu. (gizlinot: ben tüccar değilim eğitimciyim) oyuncuları görmek iyi geldi. su gibi akan filmlerden.

  31 mayıs 23:38