yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2058)
  • medya (7)

  2058. Three billboards outside ebbing, missouri. Uzun zamandır izlemek istediğim filmlerden biriydi. İzlediğime pişman etmedi beni kesinlikle. Oyuncular çok iyi, hikaye keyifli, neden sonuç ilişkileri ve bakış açıları güzel vurgulanmış. Tek sıkıntısı olayların biraz havada kalması, sanki tüm sahneler birbirinden bağımsızmış gibi duruyor. 

  bugün 00:09

  2057. the italian job. babamla beraber aksiyon filmi izleyelim dedik, netflixte de karşımıza çıkınca şans verdik. Babamla olunca dublaj izlemek zorunda kaldım tabi ama olsun. Film normal, oyuncu kadrosu iyi, charlize theron mükemmel. Aileyle izlemelik soygun filmi arayanlara öneririm, zamanı geçirmek için iyi bir alternatif

  dün 17:43

  2056. eternity and a day. 1998 yapımı, yönetmeni theo angelopoulos olan kült ve sanatsal bir film akıcı ve hızlı ilerleyen konulardan ziyade oldukça yavaş ilerleyen, kadraj geçişlerinde izleyiciye düşünme fırsatı veren, salt acıyı ve duyguları hissetmek isteyen, film bittikten sonra boşluğa dalıp düşünmek isteyenler büyük bir zevkle izleyebilir. film müziği ruhumu iyileştiriyor.

  dinlemek isteyenler linkte bulabilir.

  https://www.youtube.com/watch?v=0pjJLwiB0Nk

  dün 17:12


  2055. jigsaw the legacy

  Korku filmi izlemeyi seviyorum. Adrenalini yüksek tutuyor. Çoğu korku filmini izlemişimdir. Jigsaw serisini de severim ama her filmi aynı oranda güzel değil. İlk film yeni bir çağ başlatmıştı zamanında, çok ses getirmişti. Sonrasında seriyi devam ettirmek için biraz zorladılar diye düşünüyorum.

  ---------spoiler------------

  Film genel hatlarıyla güzel ama yine de filmdeki oyunlar jigsaw kadar acımasız değildi. Bu filmin serideki hikaye ile örtüşmeyen bazı noktaları var. Serideki diğer filmlerde Amanda'nın jigsaw'un sağ kolu olduğunu görmüştük ama son filmde bu adam çıktı ve Amanda'dan hiç söz edilmedi. Bir başka nokta ise asistan kızın jigsaw takıntısı nerden geliyordu nereye gitti. Kızın hikayesinin boşlukta kaldığını düşünüyorum. Olmasa da olurdu bir karakterdi. Hep kızdan bir şeyler bekledim ama beklentim boşa çıktı.

  ----------spoiler------------

  dün 10:12

  2054. Changeling

  Gerçek hikayelere dayanan filmler bende derin izler bırakıyor. Bu film de bunlardan biriydi. Film bittikten sonra karakterler hakkında araştırma yaptım, bulabildiğim her şeyi okudum. Kendimi daha da üzdüm böylece. Sadece izleyip geçsem olmuyor çünkü. 

  Konusundan kısaca bahsedecek olursam; telefon operatörü olarak çalışan Christine Collins, sabah 9 yaşındaki oğlu walter ile vedalaşıp işe gider ama akşam eve dönünce oğlunun evde olmadığını görür. Aylarca oğlunu arayan christine sonunda beklediği haberi duymuş, oğlu bulunmuştur. Ama polisin oğlu diye getirdiği çocuk walter değildir. Sorun şudur ki bulunan çocuk kendisinin walter olduğunu iddia etmektedir. 

  Hikaye 1928 yılında geçiyor. Başrolünde angelina jolie var. Çok beğendiğim bir filmdi. İzlemek isteyenlere tavsiye ederim. 

  10 ağustos 20:48

  2053. cassandra's dream

  Ewan mcgregor ve colin farrell gibi çok sevdiğim oyuncuların başrol olarak yer aldığı 2007 yapımı woody allen filmi. Woody allen'ın match point ile birlikte tarzından az da olsa uzaklaştığı ama yine de kendine özgü diyalogları ile renklendirdiği güzel bir filmdi. Konu olarak ise suç ve ceza'nın modern ve biraz daha farklı açılardan yorumlanmış hali gibiydi. Gerek Çekimlerinin büyük çoğunluğunun birleşik krallıkta tamamlanmış olması, gerekse İngilizcenin en farklı ve güzel diyalektlerini içermesi nedeniyle izlerken çok keyif aldım.

  10 ağustos 18:55

  2052. captain fantastic

  the best offer

  ikisi de bambaşka tarzlarda filmlerdi ama her ikisine de hayran kaldım.

  10 ağustos 18:25


  2051. Il mare :)

  10 ağustos 14:20

  2050. *The Grand Budapest Hotel

  Evet , her karesi ayrı güzel, evet çok tatlış bir Wes Anderson filmi. Yine ben filmle bir bağ kuramadım, karakterleri sevemedim, izlediğimde çok şey alamadım. Biraz listem dolsun diye izlemiş gibi oldum. Daha psikolojik şeyler hoşuma gidiyor galiba.

  *Before Sunrise* Before Midnight* Before Sunset Üçlemesi

  İtiraf edeyim Before Midnight (3. filmi ) yarım bıraktım. Ama film kötü falan olduğundan değil, ilişkilerin acı yönünü görmekten bilerek kaçındığım için. Gencim, bir süre daha masallara inanmam lazım çünkü bazen ben de Celine gibi içimde yaşlı bir kadın taşıyorum. Bu ara Before Midnight'la Mariage Story'nin ortak paydada buluştuğunu hissediyorum. Acaba 2022'de yeni filmi gelir mi sizce?

  10 ağustos 11:50

  2049. 365 days

  aşırı derece saçma bir film

  Çüküne düşkün İtalyan mafya babası, 5 yıl önce gördüğü Polonyalı kadını, o sevgilisi ve arkadaşıyla sicilyaya tatile geldiğinde görür ve kaçırır. kadına ona aşık olması için 365 gün verir.

  Adam 'sen bana izin vermeden sana asla dokunmam' diyor ama bu dokunmamak sadece seks için geçerli. Yoksa sana dokunmam dedikten hemen sonra kadını duvara yaslıyor falan. Tam sinir krizi bir film kısacası.

  7 ağustos 16:09