yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2174)
  • medya (7)

  2174. Jojo Rabbit

  Jojo, Hitler almanyasında 10 yaşında bir çocuk ve hitleri çok seviyor o kadar ki hayali arkadaşı Hitler ama bir gün kızkardeşinin odasında annesinin bir Yahudi kızı sakladığını öğrenmesiyle olaylara bakışı değişmeye başlıyor. Ben filmi tatlı, komik bir yandan da üzücü buldum. Gayet güzel bir filmdi. Özellikle çocuk oyuncuların performansı çok iyiydi.

  Özellikle yorkie karakterinin yanağını sıkasım geldi.

  dün 23:37 dün 23:39

  2173. The Lighthouse.Görsel anlamda cok iyi olan ama aşırı sıkıcı ve yavaş ilerleyen bir film:(

  dün 23:06

  2172. Netflixteki babies belgeselini izliyorum. Gerçekten çok tatlı ve ilginç bir seri olmuş.

  Belgesel seven süslülere öneririm.

  dün 22:41 dün 22:46


  2171. hülya koçyiğit'in ve ediz hun'un oynadığı yağmur.

  ---spoiler---

  beğeni eşiğim düşüktür, kötü filmlere sabrım bir yere kadar vardır, bu anlamda sabırlı bir izleyici olduğuma inanıyorum ama şimdiye kadar izlerken sinirimin en çok bozulduğu filmlerden biriydi bu. (gizlinot: filmin seyirci kitlesinin döneminin melodram seven sinema seyircileri olduğunun farkındayım. her film her döneme hitap edecek diye bir şey yok ama izlemek gibi bir gaflete düştüm işte.) iddialı bir cümleyle başlayalım söze.

  şimdi günsel'le fikret uçakta karşılaşırlar, ilk görüşte birbirlerine aşık olurlar, fikret'in babaannesi bile onları sevgili zanneder ve çok yakıştırır (gizlinot: hatta eşinden kalan son şeyleri bile ilk defa gördüğü günsel'e vermeye kalkar. evin tapusunu da verecek diye çok korktum çok.) ama ikisi de nişanlıdır. ikisi de mantık evliliği yapmaktadır, bu yüzden aşklarını meşrulaştırırlar ve nişanlılarından ayrılırlar. nişanlıları da dünyanın en anlayışlı insanlarıdır, bu iki aşığımız kavuşsun diye ellerinden gelen her şeyi yaparlar çünkü dünya bu iki aşığımızın etrafında dönmektedir. deniz erkanat, acele koca aranıyor filminden üç yıl önce oynamış burada, çok farklı görünüyordu. ''seni tebrik ederim, insanı arkadan vurmakta çok mahirmişsin'' repliğine bayıldım, favori cümlem olabilir bundan sonra.

  fikret, günsel'e evlenme teklifi yapacağı gün günsel'e araba çarpar. (gizlinot: sonbahar rüzgarları'nda da vardı bu aşırı trajik motif.) günsel yürüme engelli olduğunu öğrenir. günsel'in nişanlısı ferit, yani önder somer (gizlinot: yine ikinci adam. bu adamı ikinci adamlığa mahkum eden herkese teessüflerimi sunuyorum.) günsel'i yurtdışında ameliyat ettirmek ister ama günsel kabul etmez. bunun sevdiği adama ihanet olacağını düşünür. sonra ne mi yapar dersiniz? fikret'i arayıp ferit'le evleneceğini söyler. (gizlinot: e iyi günde kötü gündeye ne oldu adamdan kaçıyorsun, bari ferit'le gerçekten evlenip ameliyat olup iyileşseydin. mantık bunun neresinde.)

  kuzum siz insanla dalga mı geçiyorsunuz? (gizlinot: aşkına da fakir edebiyatına da, yeter artık diyesi geliyor insanın.) filmin devamında da değişik bir olay olmuyor, filmin yarısı şarkılarla (gizlinot: kulakların çınlasın da filmin başrollerinden biri, jeneriğe adı yazılmalıymış.) klip tadında geçiyor. sonu da mutlu son işte, bari mutsuz sonla tam bir melodram olsaymış.

  ---spoiler---

  3 mart 16:29 3 mart 16:51

  2170. Gone girl

  Ben spoiler yemeyi sevdiğim için biraz ne izleyeceğimi bilerek başladım filme ama filmi bilmeyenler için twistlerle dolu ve gergin bir film bence.

  3 mart 03:59

  2169. The social network - facebook'un kuruluş hikayesini anlatıyor tabi tıpatıp gerçek hayattaki hikayesini değil biraz değiştirmişler. Ortalama bir film olduğunu düşünüyorum.

  2 mart 13:32

  2168. Eat, pray, love

  Aslında kitap da konu da çok ilgimi çekmedi ama görsel zenginliğini düşünerek çerez film niyetine izledim, beklentisiz daha doğrusu sadece görsellik bekleyerek izlediğim için de keyif aldım. Biraz uzun ama öyle çok dikkat istemediği için vakit varsa izlenebilecek filmlerden bence.

  2 mart 13:03


  2167. 1994 yapımı Chunking express. çok tatlı, farklı bir filmdi, kesinlikle izlenmeli

  2 mart 12:20

  2166. tue old guard.

  charlize theron'a düştük yine.

  1 mart 15:30

  2165. Bu haftasonu filmlerle geçti. İzlediğim üç filmi de yazmak istedim. 

  "Suspiria 2018"

  1977 (ya da 1979) yapımı kült korku filminin remake'i. Başrolde fifty shades of gray'den bildiğimiz Dakotacığımız da var. Orjinal suspiria'yı izlemedim, çoğunluk orjinal filmden saptığı için hiç beğenmemiş. Ben o karanlık yapısını, karlar altında Berlin temasını, cadılık tedirginliğini çok sevdim. Rahatsız olabileceğiniz bedensel görüntüler içeriyor, uyarayım. Filmin başlarında bir beden deformasyon sahnesi var aman allahım canınızdan can koparıyor sanki. Çok başarılı. Sonunu sevmedim lakin belirteyim. 

  Bu filmi hiçbir olatformda bulamadım illegal sitelerden izledim. Uzun da bir film olduğu için beni yordu. 

  It follows 

  Netflix'te var, güzel haber. Bunu çok sevdim. Her şeyiyle tam bir gerilim filmi. Çok bssit bir şey ile tüylerinizi diken diken ediyor. Konusunu da ben ilginç buldum. Lakin film durum anlatısı gibi. Olayın gizemi çözülmüyor ya da sona ermiyor. Benim öyle içim rahat etmez havada kalmasın derseniz önermem ama ben sevdim. 1.5 saatlik filmi 40 dakikalık dizi bölümü izler gibi izledim. 

  The vvitch

  Bu da netflix'te var. Ne zamandır da izliyim diyordum. Suspiria'dan sonra bir cadı merakı gelince açtım. Bunu çok sevmedim. Çok rahatsız edici bir film, korku filmi kategorisinde bakarsak başarılı. Çok korkuttuğu birkaç sahne oldu. Korku filmi severseniz bir bakın derim. 

  28 şubat 23:46