sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (171)
 • medya (1)

171. Gidiş dönüş (retro) uzun zamandır bu kadar güldüğüm bir oyuna gitmemiştim. Başrol oyuncusu şahap sayılgan rolüne çok yakışmış. Başlarda biraz konuya girmek zaman alsa da sonrasının nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. İzleyin izlettirin efendim. 

15 aralık 15:18

170. Bülent emin yarar'ın hamlet oyunu. İzmit sdkm'da izledim, bilet bulabildiğim için çok şanslı hissediyordum. Her dakikasına değen bir tiyatro oyunuydu.

14 aralık 19:49

169. ankara altındağ tiyatrosunda "kaç baba kaç" adlı çeviri, komedi türündeki oyunu izledim. bu oyun benim için bir konuda ilk oldu. oyunu başka oyuncularla yaklaşık 4 yıl önce başkent tiyatrolarında izlemiştim. ilk kez aynı oyunu iki farklı yorumla izleyip karşılaştırma imkanı buldum. açıkçası komedi olduğu için esprileri daha öncesinden hatırladım, bu nedenle ilki kadar güldürmedi. ama ilk kez izleyenler için gayet eğlenceli bir oyun. benim değinmek istediğim şey kostümler ve oyuncuların fiziki açıdan da role çok uygun olması. özellikle hemşire rolündeki kadın hem kostümle hem de fiziki açıdan direkt yabancı kültürün etkisine hakimdi. izlenmesini kesinlikle tavsiye ederim. fakat altındağ tiyatrosunun sahnesi aşırı küçük. o kadar oyuncu o minik sahnede nasıl rahat ediyor anlayamıyorum.

edit: oyun şinasi sahnesine geçmiş. o sahne bir miktar daha büyük diye hatırlıyorum.

14 aralık 15:23 14 aralık 15:34


168. Bülent Emin yarar’ın oynadığı, İstanbul dt’nin tek kişilik Hamlet’i. 

Çok uzun zamandır salondan bu kadar tatmin olmuş bir şekilde çıkmamıştım. Çok ama çok iyiydi. 6 yıldır sahnede, sanırım bi 6 yıl daha oynar. Mutlaka tüm süslülere tavsiyemdir. Hatta önceden oyunu okursanız (mümkünse iş bankası yayınları sabahattin eyüboğlu çevirisinden) oyundan alacağınız haz epey katlanır.

2 aralık 01:33

167. arzu tramvayı. istanbul uniq hall da sergileniyor. 3 saat süren bir oyundu ve kesinlikle harikaydı. marlon brando ve vivien leigh’li inanılmaz güzel filmi çok önce izlemiştim ve bu oyuna gitmeyi uzun zamandır istiyordum. giderken de son derece heyecanlıydım zaten. zerrin tekindor’un ve onur saylak’ın performansı beni gerçekten etkiledi. zerrin tekindor’dan zaten gözlerimi alamadım nasıl bir güzellik ve zarafet. oyundaki herkesi her şeyi çok sevdim. kesinlikle tavsiye ediyorum.

1 aralık 18:57

166. ankara devlet tiyatroları altındağ sahnesinde misafir oyununu izledim. oyun çok güzel sosyo- ekonomik mesajlar içeriyordu. bu oyunu en çok da yakınlarında işçi göçmeni olan veya sosyolojiye ilgisi olan kişilere tavsiye ediyorum. onun dışında herkesin izleyebileceği, belki de hiç düşünmediğiniz konulara dair fikir edinebileceğiniz bir oyun. konusu itibariyle ilgimi fazlasıyla çekti. müzikleri de bir o kadar güzeldi.

27 kasım 14:57

165. ibb şehir tiyatrolarında "kahvede şenlik var" adlı oyuna gittik. hayatımda sıkılıp yarısında çıkmak gibi bir saygısızlık yapmama sebep olan ikinci oyundur. ilki de hisse-i şayia bir evlilik komedisi idi. kişisel oyunculuk performansın iyi olsa da oyun eğer düşük zekaya hitap eder gibi çocuklar duymasın dizisi tadında yapılırsa maalesef seyirciyi içine almayı bırakın koşarak uzaklaşmasına neden oluyor. tiyatroyu bari basitleştirmeyin lütfen televizyondan farkı olsun :(

27 kasım 14:51


164. tiyatro gibi değil gösteri şeklindeydi ama trump gösteri merkezinde "mahşer-i cümbüş"ü izledim. baya güldüm yani komikti, gidilebilir.

27 kasım 11:45

163. Geçen gün İstanbul Devlet tiyatrosunda 80 günde devri alem oyununa gittim. 2 saat boyunca sıkıldığım tek bir an olmadı. Hikayeyi hatırladığım kadarıyla bozmadan anlatmışlar ve o kadar eğlenceli ele almışlar ki çok beğendim. Toplam beş oyuncu var ama belki de yirminin üzerinde farklı rol vardı. Diğer rollere geçiş o kadar ustacaydı ki hayran kaldım. Fırsatınız olursa mutlaka izleyin derim pişman olmazsınız.

27 kasım 03:11 27 kasım 03:11

162. 39 Basamak. Sahnede 39 basamaktan oluşan dekor bulunduğu için oyunun adı 39 basamak. Bir cinayeti oldukça komik bir şekilde ele almışlar , Eskişehir’deki süslülerin gitmesini tavsiye ederim. Biletler her ayın 20sinde satışa çıkıyor ve maalesef çok çabuk tükeniyor. Yarında Bernardo Alba’nın Evi oyununa gideceğim , heyecanlıyım 

27 kasım 01:08