girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (112)
  • medya (0)

112. fareler ve insanlar <3

29 mayıs 19:53

111. Radyo-yu humayun. İsmine bakıp bu ne diyenlerdendim, olumlu yorumlar üzerine gittim. Gerçekten çok çok eğlenceli. Ankaralı tiyatrosever süslüler yeni sezonda da sahne alırsa mutlaka gidin. 

29 mayıs 18:19 29 mayıs 21:49

110. İzleyeli epey oldu gerçi, ilk çıktığında seyretmiştim. Oyunumuzun adı ‘ölün bizi ayırana dek’. Evet ölüm değil ölün :) komedi türünde, başrollerde hakan yılmaz ve ebru cündübeyoğlu, çok komik çok eğlenceli bir oyun. Keyifli bir akşam geçirmek isterseniz tavsiye ederim.

29 mayıs 17:09 29 mayıs 17:18


109. Aşk tamircisi.

Gayet güzel ve akıcı bir oyundu. Kadın erkek ilişkilerini geçmişten günümüze ele alıyordu.

29 mayıs 01:02

108. Ölü'n bizi ayırana dek.. Çok güzeldi ya çok güldük, cıvık cıvık romantik komedilerden değil..

28 mayıs 00:58

107. (link: http://www.devtiyatro.gov.tr/programlar-sehirler-istanbul-detay-bolum_konu-tamamen-doluyuz.html Tamamen doluyuz )

Efe erkekli'nin oynadığı ve temposu hiç düşmeyen tek kişilik bir oyun. Sahne arkasındaki ekip de çok başarılıydı. Telefon konuşmalarındaki zamanlama, ışık ve sahne arasındaki uyum güzeldi. Sesiyle oyuna katılan enis arıkan'ın karakteri bryce'a bayıldım. En çok güldüğüm konuşmalar bryce ile olanlardı. Altan erkekli'yi telefonda baba rolüyle duymak da hoş bir detay oldu^^

(link: http://www.devtiyatro.gov.tr/programlar-sehirler-istanbul-detay-avrupa.html avrupa)

oyunun alt metninde işlenenler çok anlamlıydı ama sanıyorum sahnede sigara içilmesinden dolayı aradan sonra salonda ciddi bir azalma oldu. astımım olduğu için sonuna kadar zor durdum ben de.

oyun avrupada bir sınır kasabasındaki iki kaçak mültecinin ülkelerindeki savaştan kaçarken ekonomik sorunların yerel halk üzerinde yarattığı gerilimin kurbanlarına dönüşmesini anlatıyor (gizlinot: basın bülteninden) oyunun konusunu dokunaklı ve devlet tiyatrosundan beklenmeyecek kadar cesur buldum. işleniş bakımındansa ırkçılık ve mültecilik gibi sorunlar yeteri kadar çarpıcı yansıtılmamış.

(link: http://www.devtiyatro.gov.tr/programlar-sehirler-istanbul-detay-bolum_konu-elektra2.html elektra)

agememnon'un kizi elektra'nin annesinden ve annesinin sevgilisinden intikam alma hikayesini konu aliyor. oyun tek perdeydi ve gereksiz uzatilmis bazi bolumler vardi bu yuzden 2 saat boyunca izlemek yorucu oldu. biz izlerken yorulduysa sahnelemek buyuk emek istiyor (gizlinot: respect )elektra'ya 5-10 dakika araliksiz konusurken ve agit yakarken bayildim. sahne isiklari cok guzeldi, dekor sadeydi.

6 nisan 09:06 13 nisan 22:02

106. Benim adım Feuerbach.. Çünkü Selçuk Yöntem <3

18 mart 02:38


105. İstanbul DT'nin oyunu olan ve bu hafta Ankara'ya turneye gelen Bülent Emin Yarar'ın hamlet'ini izledim. tek kelime ile muhteşemdi. bu sezon ankara devlet tiyatrolarından izleyemediğim Yaşlı Kadının Ziyareti ve Baş Belası var. onun haricinde eski-yeni fark etmeksizin tüm oyunlara gittim, sıkı bir Ankara DT takipçisiyim. Oyunlarla ilgili yorum isteyenler, özelden bana yürüyebilir

16 mart 10:22

104. geçen haftalarda "yaşlı kadının ziyareti" adlı oyunu izledim. bu sezon ki 6. oyunumdu ve diğerlerinden oldukça farklıydı. gülümsetmenin yanında çokça hüzünlüydü de. tavsiye ederim.

16 mart 00:36

103. üsküdar sahnesinde romeo ve juliet`i izledim. değişik tarzlar denenmiş, oldukça başarılı bir oyundu süslüler, gitmenizi tavsiye ederim.

15 mart 22:26