sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (187)
 • medya (1)

187. “Gökkuşağının Altında” adlı bir çocuk tiyatrosu. 

Düzenli olarak ( haftada bir ) tiyatroya gidiyorum oğlumla birlikte. İşin garip kısmı şu; inanılmaz heyecan duyuyorum ve çocuklarla birlikte regrese oluyorum onlarla birlikte eğleniyor, gülüyor, tiyatroculara hayran hayran bakıyorum. Yetişkin tiyatrosuna gidemiyor olmak rahatsız etmiyor. Aksine oğlumun çocukluğu ile kendi çocukluğumu da yeniden inşa ettiğimi, içeride bir şeylerin onarıldığını hissediyorum ve tiyatro bunun için harikulade bir araç.. 

1 saat önce

186. İstanbul şehir tiyatroları Reşat Nuri sahnesi'nde "matruşka" adlı oyunu izledim. 65 dakikalık tek perde bir oyun. Kadın erkek ilişkilerini anlatan, klişeleri yüzümüze vuran bir oyundu. Tavsiye ederim.

dün 14:25

185. Dün akşam ankara cüneyt gökçer sahnesi'nde, turneye gelen adana devlet tiyatrosu oyuncularından john steinbeck'in fareler ve insanlar'ını izledim.

gerçekten çok sevdiğim, beğendiğim bir oyun oldu. Kitabı daha önce okumuş olmama rağmen; replikler, cümleler bazı yerlerde kitapla bire bir aynı olmasına rağmen oyunu final sahnesine kadar heyecanla ve ilgiyle izledim. Oyun hakkındaki tek eleştirim, müziklerin daha kısık sesle yayınlanması olabilir, çünkü Cüneyt Gökçer Sahnesi gibi küçük sahnelerde ses kötü akustikle birleşince telli/üflemeli çalgıların baskın olduğu müzikler rahatsız edici olabiliyor. Bunun haricinde her şey çok güzeldi. Özellikle oyunun "sürpriz oyuncusu" çok sevimliydi. Reji bu oyuncuyu kadroya dahil ederek çok güzel bir detay yakalamış bence, çok hoşuma gitti.

Tüm oyuncuları performanslarından ötürü tüm ekibi ise bize izlettikleri keyifli performanstan ötürü can-ı gönülden tebrik ediyorum. Oyuna genel puanım 9/10.

dün 10:02 dün 10:19

184. dün akşam ankara cermodern'de sermet Yeşil'in tek kişilik performansı ile kör baykuş'u izledim.

Tek kişilik bir oyuna göre oldukça başarılı bulduğum, Sermet Yeşil'in oyunculuğuna eleştiride dahi bulunamayacağım (gerçekten müthişti), çok keyif aldığım bir oyun oldu. Müzikler, kukla ve perde oyunu kullanımı çok güzel olmuş; sadece anlatım tekniği kullanılarak seyircinin bunaltılması bu şekilde önlenmiş bence. Kitaptan cümlelerin ve duyguların birebir yansıtılmasını da beğendim ama kitaptaki çok önemli bir konunun, önemli bir unsurun oyuna yansıtılmaması sebebiyle kitabı hiç okumayan bir kişi, bence izlerken bu performanstan aynı keyfi almayabilir. Bundan ötürü, kitabı önceden okumuş olarak gitmenizi tavsiye ederim. Oyunda katkısı geçen tüm ekibin ellerine, emeklerine sağlık diyorum. Oyuna genel puanım 8/10.

16 ocak 10:24

183. cimri.. ankara devlet tiyatrosu

gayet keyifliydi

11 ocak 09:35

182. dünyada karşılaşmış gibi- krek

bilet bulabilen herkese gitmesini tavsiye edebilirim. çok farklı bir deneyim yaşatıyor.

metin iyi, oyunculuklar şahane. özellikle öner erkan'ın performansı takdire değer. hatta bu oyun ile ödül bile alabilir, hakkıdır. fikir çok ilginç ama yazarsam heyecanı kaçabilir. bu nedenle spoiler uyarısı veriyorum.

------spoiler ihtimali ---------

krek'in oyunlarında sahnede bir cam vardır ve oyuncular bu camın arkasında oynar. onları duymak için seyircilere kulaklık verilir. böylece diğer oyunlarda olmadığı gibi nefes vb. küçük sesleri de duyabilirsiniz.

bu oyunda biraz daha farklı bir şey denemişler. yine cam ve kulaklık var ama seyircileri ikiye bölüp iki farklı kapıdan alıyorlar. iki grup farklı sahneleri görüyor ve ilk perdede farklı oyunları izliyor. ikinci perde de yer değiştiriliyor ve gruplar izlemedikleri diğer sahnedeki oyunu izliyor. ancak oyunlar eş zamanlı ve iç içe geçmiş durumda. sahneler arasında da geçişler oluyor.

-------spoiler ihtimali----------

10 ocak 21:27 10 ocak 21:40

181. Fosforlu Cevriye.

10 ocak 14:14

180. Gercek.neslihan yeldan, levent uzumcu, ozge ozder ve kubilay tuncer oynuyo.2 cift ve birbirleri arasindaki degisik iliski.. ben cok begendim, hos ve bikac laf sokmasi disinda cok abarti komik bi yanini gormedim. Bunu soyluyorum cunku tiyatroda sanki hayatinda ilk defa espri duymus gibi gulen 2 kisi vardi ve gulduklere seyler o kadar basit dialogtu ki.ama iyi ki gitmisim dedirtti yine.

10 ocak 10:39 10 ocak 17:51

179. zengin mutfağı. pazar günü dadas'da izledim. oyundan çok bir beklentim yoktu, dünya gözüyle şener şen'i izleyelim diye gittik. metin günümüzde de geçerliliğini koruyan konulara sahip, dili de sade tutmuşlar. dekor güzeldi. 70 dakika süresi ama arada 15 dakika ara veriyorlar. şener şen yaşına göre çok çok iyi bir performans sergiledi. iyi ki izlemişim dedim. bu arada dasdas'da oyun izlerken içeri yiyecek ve içecek sokabiliyorsunuz, alkol dahil. zaten fuayede satışı var. edepli bir toplulukla çok keyifli olabilir ama toplum içinde nasıl davranacağını asla öğrenemeyen tiplerle cinnete dönüşebilir. yine hayallerimde çok zengin olursam salon kapatmak var.

10 ocak 09:32

178. Ankara devlet tiyatrosu cüneyt gökçer sahnesi'nde dün akşam moliere'in cimri'sini izledim. Cimri rolündeki oyuncu sanki fransız değil de şark kurnazı bir anadolulu cimri idi. Diğer oyunculuklar da bence "yorucu" idi. Çok aşırı beğenmedim ancak gidilebilir bir oyun. Oyuna şahsi puanım 7/10.

edit: baş roldeki oyuncu eski devlet tiyatroları genel müdürymüş. cidden şaşırdım. benim oyuncu olarak en az beğendiğim oyuncu oldu kendisi. (gizlinot: swh)

10 ocak 08:44 dün 10:09