sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (201)
 • medya (1)

201. bir WILLIAM SHAKESPEARE oyunu olan kış masalına gittim bugün ve çok beğendim. kıskançlık ve güç insana neler yaptırabilir temalı bir oyundu. ilk perdede özellikle kral leontes rolünde mesut turan harikalar yarattı ve kraliçe rolündeki EKİN TUNÇAY TURAN'ın da katkılarıyla kimi zaman gözüm doldu, kimi zaman sinirlendim. oyunun duygusunun seyirciye iyi geçtiğini düşünüyorum. fazla ipucu vermemeye özen göstererek şunu söyleyebilirim ki; ikinci perdede ilk perdenin aksine duygular da yaşıyorsunuz. duygu geçişlerinin olduğu, farklı atmosferlerin bir arada bulunduğu bir oyundu.bu bağlamda oyunun temposu kararında izlemiş diyebilirim.

birkaç eleştirim de var tabii. keşke kostümler ve peruklar daha iyi seçilseydi, bu sayede oyunun kalitesi daha üst seviyeye taşınabilirdi. daha önce yaşlı kadının ziyareti adlı tiyatro oyununa gittiğimde küçük bir orkestra grubu vardı ve sahnelerle müzik eş zamanlı ilerliyordu. fakat bu oyunda orkestra tercih edilmemişti bu yüzden çok kısa aralıklarla da olsa müzik ile oyuncuların seslerinin üst üste bindiği zamanlar oldu. son olarak birkaç sahnenin fazla uzun tutulduğunu düşünüyorum, o sahneler yerine başka bölümler daha yavaş aktarılabilirdi. zira shakespeare oyunlarında uzun tiratlar mevcut olduğundan hızlı akan diyaloglar izliyorsunuz.

uzun lafın kısası; mutlaka gidin süslüler :D

dün 01:30 dün 01:31

200. şahane züğürtler.

tiyatro konusunda çok tecrübem yok ama bu oyun resmen tiyatroyu sevdirtti. oyuncular, hikaye, geçiş, diyaloglar, her şey çok güzeldi. kesinlikle tavsiyemdir. ayrıca başrol oyuncularından Can Başak youtube'daki filme gitmeden önce kanalını seslendiren kişidir.

16 şubat 02:09

199. Kozyatağı devlet tiyatrosu sahnesinde hamlet. Sahnede Bülent emin yarar. Hala izlemeyen varsa çok şey kaçırmış derim. Defalarca ama defalarca izlenir bu adam. Bilmeyenler için kadın dizisinin de baş rol oyuncusu bennu Yıldırımlar'ın eşi. Tek kişilik dev kadro adam. Metinleri o kadar güzel yüreğinden süzüp sahneye taşıyor ki, tek tek not alıp asmak istedim duvara. Saniyeler içinde bir başka karaktere bürünmesi. Tıka basa dolu bir salonda izledim hafta arası olmasına rağmen.

15 şubat 19:40

198. bir baba hamlet

güzeldi, çok güzeldi...

güldürürken, kahkalardan yarılırken gerçekleri tokat gibi çarpan bir oyundu.

yaşasın tiyatro dedirten, tiyatro hep olsun dedirten bir oyundu.

hele bir de taşlama türünü seviyorsanız çok seversiniz. 2 kişilik bir oyundu ama sahneyi muhteşem bir şekilde doldurdu şevket çoruh ve murat akkoyunlu. özellikle murat akkoyunlu muhteşemdi. şevket çoruh'da bir balkon konuşması sahnesi vardı ki mutlaka izlenmeli. yaşadığım şehire yılda bir kez geliyorlar sanırım. seneye de mutlaka gitmek istiyorum (gizlinot: doyamadım). konusu itibariyle yasaklanması muhtemel bir oyun. o yüzden izlemek istiyorsanız acale edin derim.

14 şubat 22:57

197. Ankara/ şinasi sahnesinde  Fare Kapanı oyununu izledim. Agatha Christie’nin romanından uyarlama, katil kim temalı bir tiyatroydu. çok çok iyiydi. Hatta İzlediğim en iyi oyunlardan biriydi. Oyuncular, dekor, konu her şeyiyle beğendim. Kendinizi Agatha’nın romanının içinde hissediyorsunuz. Tavsiye ederim. 

2 şubat 22:18

196. Bol bol morartacağım başlık :) Son iki yıldır sayısız oyun izledim. İyi ki iş yeri değişikliği sebebiyle başka bir kente taşınmışım dedirtecek kadar çok izledim hem de. En son izlediğim oyun ise ‘ karıncalar’. Tek kişilik bir oyun. Oyuncu mert Turak. Acayip kaliteli, psikolojik tahlilleri olan mükemmel bir oyundu. Çaresizliği insanı nasıl kemirdiğini diğer yandan da umudun nasıl diri tuttuğunu hissettiriyor. İzleme imkanınız varsa izleyin izlettirin. 

2 şubat 01:45

195. Az önce konya devlet tiyatrosu’nun “akümülatörlü radyo” adlı oyunundan çıktım. Gerçekten çok çok çok beğendim. Oyunculuklar, kadro, müzikler, senaryo hepsi bir bütün olarak çok uyumluydu. Yarından itibaren sivas, antep, aksaray ve kayseri dolaylarında turneye çıkacaklarmış. Orada bulunan süslülere mutlaka önerimdir.

1 şubat 23:41

194. Kibarlık budalası

Haldun dormen için özellikle gittim. İyi ki sahnede gördüm.  Tabii genel olarak gençler götürdü oyunu buna çok bayılmadım daha çok haldun dormen isterdim ama Yaşı elbette engel bir noktadan sonra. Ama kendisine saygım o yaşına rağmen sahnede ki varlığı ile bin kat arttı. 

29 ocak 01:19

193. Fareler ve insanlar. Kitap da cok guzel, oyun da cok guzeldi.

25 ocak 23:33

192. bir yaz gecesi rüyası 

asklepionda izlemiştim harikaydı.

25 ocak 23:15