sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (230)
 • medya (1)

230. Dün akşam ankara küçük tiyatro'da van devlet tiyatrosu oyuncularının sergilediği "umut kapanı" adlı oyunu izledim.

Sanırım bu sezon içerisinde izlerken en çok sıkıldığım oyun bu oldu. Konuyu ve oyunu kesinlikle anlamadım. Dekor ve ışık efektleri, Üç farklı kadın karakterinin oyuna yansıtılması bakımından oyunculuklar da iyiydi ama dediğim gibi oyunun geneli amaçsızdı bence. Sevmedim, tavsiye edemiyorum. Oyuna genel puanım 5/10.

21 nisan 11:13 21 nisan 11:13

229. Bu akşam ankara küçük tiyatro'da eskişehir büyükşehir belediyesi tiyatrosu oyuncularının sergilemiş oldukları "maskeliler" adlı tek perdelik oyunu izledim.

Başta sermet yeşil'in oyunculuğu olmak üzere tüm oyunculuklar muhteşemdi. Konu, arap-israil savaşı sırasında filistin topraklarında yaşayan üç kardeşin dramatik hayatları ve bir olaya bağlı gelişen hesaplaşmaları idi ve gerçekten gözümü kırpmadan izlediğim mükemmel bir eserdi. Genel puanım 10/10. Bu sene izlediğim en iyi oyunlarda ilk üçe rahatlıkla giren bu oyunu, izleme imkanı olan herkese şiddetle tavsiye ederim.

13 nisan 22:18 13 nisan 22:19

228. Bu akşam küçük tiyatro'da, eskişehir büyükşehir belediyesi tiyatrosu oyuncularının sergilediği tek perdelik "bernarda alba'nın evi" adlı oyunu izledim.

Sembolik oyunlardan pek hoşlanmamama rağmen bu oyunu çok sevdim. Konusu çok güzel ve ilgi çekici olmakla beraber, konunun Anlatımı, reji ve oyunculuklar çok başarılıydı. Dekor çok yaratıcıydı. İmkanı olan herkesin izlemesini tavsiye ettiğim güzel bir oyundu. Ufak bir spoiler olarak da oyun Sonunda tüylerim diken diken oldu diyebilirim. Oyuna genel puanım 9/10.

11 nisan 21:47

227. sandalım kıyaya bağlı

çok güzeldi

11 nisan 10:56

226. Oyunun Oyunu..

11 nisan 10:33

225. Dün akşam akün sahnesinde ankara devlet tiyatrolarının "kapan (sleuth)" adlı oyununu izledim. Genel olarak güzel, kendini izlettiren ve sıkmayan bir oyundu. Dekor ve oyunculuklar harikaydı. Kötü bir yorum yapamam ve ankaralı tiyatroseverlere oyunu tavsiye ederim. Oyuna genel puanım 8/10.

Tek olumsuz yorumum şu olabilir ki oyunla doğrudan bağlantılı değil: gayet insani yakışıklılıkta olan cüneyt mete'ye her oyunda "yakışıklı" sıfatının yapıştırılması ankara devlet tiyatroları oyuncuları arasında bir espri midir bilmiyorum ama beni fazlasıyla germeye başladı. Evet adam yakışıklı kardeşim yaşına göre, tipsiz diyen mi oldu ki her oyunda "hey sen yakışıklı" falan diye zoraki laf atıyorlar adama, allah allah. Alemsin ankara devlet tiyatrosu! (gizlinot: swh)

10 nisan 15:28

224. Konya dt - Gus ile yemek saati

Eğlenceli bir oyundu tavsiye ederim

8 nisan 03:39

223. Dün ankara devlet tiyatrolarında siyahlı kadına gittim.

Oyunculuk ve sesler(efektler) muazzam. Buram buram kalite vardı oyunda.  Gerilim yüksekti sonuna kadar katılıyorum çok fazla gerilmedim ama sonunu merak ederek izledim. Benimle beraber tüm salon ayakta alkışladık. Eğer izleme şansınız varsa gidin derim. Oyundaki geçişleri 2 kişi çok güzel gögüslemişler.

Geçen hafta da bankta iki kişiyi izledim.

Daha önce beraber olmuş iki kişinin birbirine söylediği yalanlar, kadının o yalanlara inanıp adamı araması ve evlenmek istemesi ama adamın bir söylediğinin diğerini tutmaması ve yavaş yavaş gerçekleri açıklamasıyla orta çıkan yıkımı anlatıyor. Aşk, beklenti, sevgisizlik, cinsellik hepsi birbirine geçmiş.

Evet oyunculukları çok güzel ama konuyu çok beğenmedim. Her şeye rağmen güçlü duran bir kadın aramıştım. Beklenti ile gerçek farklı olunca pek güzel bir şey diyemeyeceğim. Genede izlenebilir.

7 nisan 13:40

222. Kul-Toy istanbul

Seray Şahinler’in aynı adlı romanından uyarlanmış, tek kişilik bir kadın oyunu. Dolunay Soysert oynuyor. Öncelikle yazarın daha önceki projesi Antabus’a bayılanlar için daha sıradan bir metin gelecektir. (Uyarlamada bir sıkıntı var hala roman dilinden kurtulamamış)

 Alevi, terk edilmiş, merdiven silen bir kadının hikayesini izliyoruz sahnede. içimizden böyle konuların sahnede işlenmesi açısından tebrik edilesi ancak mükemmellik takıntıları olanlar için oyunun pek çok eksiği var. Dolunay Soysert oynaması gerektiği gibi oynuyor. Ne fazla ne eksik. Beden dili çok iyi.  Sadece dili çok İstanbul Türkçesi. Haliyle samatya’da Bodrum katında yaşayan bir kadının daha farklı telaffuz etmesi gerekiyordu bazı cümleleri. Kalabalık kadrolu, büyük dekorlu oyunlardan sıkıldıysanız tavsiye edebilirim. 

7 nisan 10:07 7 nisan 10:07

221. Bursa dt- yalan makinası

Rus bir yazarın eserinden uyarlama komedi türünde bir oyun.

Sadece abartı ve bağırmayla güldürmeye çalışan, çıktığımda “bu neydi şimdi ?” Dedirten bir oyundu. Çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

7 nisan 09:35