yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (252)
  • medya (2)

  252. İstanbul devlet tiyatroları'nda 17 Kasım'da kendi gök kubbemiz Yahya Kemal adlı oyunu izledim. Tek kişilik bir oyun. Sahne, ışıklar görsel şölendi, çok beğendim. Oyuna gelecek olursak oynayan oyuncu her konuda çok iyiydi, hayatının bazı kısımlarını anlatırken, şiirlerini okurken ve en son veda ederken. Çok sevdim oyunu.

  Yine İstanbul devlet tiyatroları'na 23 Kasım'da bay Z adlı oyunu izledim. Konusu: şirketten para çalınıyor ve farklı departmanlarda çalışan üst düzey 4 yönetici, bir masanın etrafında toplanarak ve her biri kendi yöntemini sırayla uygulayarak suçluyu bulmaya çalışıyorlar. Suçlu da en son şirket sahibinin verdiği cezayı çekiyor. Dekor çok sadeydi ancak replikler oldukça düşündürücü ve bilgi vericiydi.

  27 kasım 14:38

  251. hamlet. 1,5 saatlik tek kişilik bir oyunda sıkılırım diye düşündüm ama kesinlikle sıkılmıyorsunuz.

  Bugün de 80 günde devri aleme gideceğim. Tiyatro, çok güzel bir bağımlılıkmış, senelerdir gitmiyordum, kendi kendime yaptığım en güzel iyilik olabilir

  27 kasım 09:20

  250. Ankara devlet tiyatroları - küçük burjuva düğünü: Genel olarak eğlenceli bir oyun olmakla beraber, büyük şaheser ya da muhteşem bir komedi diyemem. Bence oyun ile ilgili en güzel şey dekor idi, anlatılmak istenen durum çok güzel yansıtılmış. Oyun aile ile beraber izlenemeyecek bazı espriler barındırıyor bu da oyunu genel izleyici komedisi olma durumundan biraz çıkartmış. Oyunculuklar gerçekten çok iyiydi ve rejiye emek harcandığı da belliydi. Sırf bu yüzden bütün olumsuz eleştirilerime rağmen oyuna genel puanım 8/10.

  27 kasım 09:05 27 kasım 10:32

  249. van devlet tiyatroları (turne) - kahvede şenlik var: sabahattin kudret aksal'ın yazdığı murat çidamlı'nın yönettiği bir oyun. aile ile izlenebilir bir komedi diyebilirim. iki uyumsuz insanın arasını yapmaya çalışan bir garsonun çöpçatanlık oyunları anlatılıyor. çok aman aman şaheser bir oyun değil ancak kadın-erkek ilişkileri ve evlilik üzerine yapılan güncel tespitler güzeldi. dekor çok hoşuma gitti. oyunculuklar fena değildi. vaktiniz varsa izlemenizi tavsiye edebileceğim bir oyun. genel puanım 7,5/10.

  istanbul devlet tiyatroları (turne) - profesyonel: iki muhteşem oyuncu olan bülent emin yarar ve yetkin dikinciler'in bana molasız iki saat boyunca pür dikkat izlettikleri çok güzel bir oyun. konu olarak muhteşem değil ama oyunculuklar şahane ötesi diyebilirim. bülent emin yarar'ın yapmış olduğu sarhoş rolünden ne kadar efsane bir oyuncu olduğunu zaten anlayabilirsiniz. dekor ve reji de güzel olmuş. sadece oyunculuklar sebebiyle bile içim rahat şekilde 10/10 puanlık bir oyun olduğunu söyleyebilirim. izleme imkanınız varsa bence muhakkak gitmelisiniz. bu arada yetkin dikinciler'in mi yoksa bülent emin yarar'ın mı sesi daha etkileyici, oyun boyunca bunu düşündüm. (gizlinot: swh)

  19 kasım 14:58 19 kasım 15:09

  248. Arzu Tramvayı. 2 sene merakla bekleyeşin sonunda İzmir Tepekule'de oynadılar. Onur Saylak ve Zerrin Tekindor'un performansları çok iyi olmasına rağmen, yönetmenin (Hira Tekindor) oyun üstünde yaptığı değişiklikler nedeniyle, hem oyunu okuyup analiz eden hem de filmini izleyen biri olarak söyleyebilirim ki beklediğimi bulamadım maalesef. 

  17 kasım 20:05 17 kasım 20:06

  247. leyla ile mecnun / ankara devlet tiyatroları 9/10

  ilk kez izlediğim ve bilmediğim çok iyi oyuncuları barındırıyordu. çevremdeki herkese de önerdim. uzun bir oyun olmasına rağmen asla sıkmadı ve nasıl bittiğini anlamadım. benim için tek kötü yanı arada müzikli olan kısımların biraz uzatılmasıydı. leyla karakterini damla ece hacat, mecnun karakterini muzaffer saygı canlandırıyor. benim en çok etkilendiğim oyuncu ise leylanın annesini canlandıran pelvin balcı oldu.

  satranç / ankara devlet tiyatroları 8/10

  stefan zweig kitabının güzel bir uyarlamasıydı. kitabın baş ve son kısımlarını almadan uyarlamışlar. zaten tek perdeden oluşan kısa bir oyun. ben son kısımlarından da ufak bir kesit olmasını isterdim. bahattin doğan'ı daha önce izlememiştim. doktorun psikolojik durumlarını çok güzel yansıtıyordu, çok başarılı bir oyuncuymuş.

  Edit* imla 

  ilgili medya:
  1
  17 kasım 11:50 17 kasım 12:47

  246. kapan/sleuth. çok beğendiğim bir ankara dt oyunu oldu, agatha christie romanından uyarlanmış gibiydi. kapalı gişe oynadığı için bilet bulmak oldukça zor ama kesinlikle hak ediyor.

  17 kasım 11:32

  245. Geçen hafta ankara devlet tiyatrolarında iki oyun izledim biri aşkımız aksaray'ın en büyük yangını diğeriyse küçük burjuva düğünüydü. İki oyundan da keyif aldım fakat aşkımız aksaray'ın en büyük yangını müzikal olmasından dolayı beni daha çok cezbetti ayrıca ana karakterler dışında yan karakterler de bence çok güçlüydü.  İki oyun da bu sezon izlenilmeye değer 

  4 kasım 23:48

  244. Hayallerimin gerçekleştiği - Kürk Mantolu Madonna- 

  4 kasım 21:34

  243. kral lear. haluk bilginer her zamanki gibi müthişti..

  4 kasım 20:59