yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (255)
  • medya (2)

  255. Keşanlı ali destanı - bursa devlet tiyatrosu (turne): kalabalık oyuncu ekibi ile ankara küçük tiyatro'nun kötü akustik sistemi birleşince ortaya ne yazık ki baş ağrıtan bir oyun çıktı. Reji ve oyunculuklar başarılı olmakla beraber sahne çok kalabalıktı. Yöresel ağızların işlenişi de doğaldı ve hiçbir oyuncu bu ağızları yapay kullanmadı, bunu çok beğendim. Oyunun biraz fazla uzun sürmesi, kalabalık oyuncu kadrosu nedeniyle izlerken yorucu olması haricinde bir problem yoktu bence; aile ile izlenebilecek güzel bir oyun. Genel puanım 8/10. Teşekkürler Bursa devlet tiyatrosu.

  11 aralık 22:30 11 aralık 22:32

  254. felatun bey ile rakım efendi ibb şehir tiyatroları - felatun bey rolünde ki arda aydın döktürdü. çok etkileyici bir sesi var. doğaçlamaları çok yerinde ve güzeldi. bütün oyun boyunca çıksa da konuşsa diye dört gözle bekledim. diğer oyuncular, sahne, dekor, kıyafetler her şey güzeldi ama arda aydın mükemmeldi. izlemek isteyenler varsa kaçırmamalı.

  9 aralık 02:26

  253. La peste- Albert Camus .

  8 aralık 13:22


  252. Hedda gabler. Demet evgar’ı sahnede görmek harikaydı. Gerçekten mükemmel bir oyuncu ve aşırı güzel. Tam bir hedda olmuştu. Tavsiye ederim.

  8 aralık 13:11

  251. Kapan (sleuth) / ankara devlet tiyatrosu

  Uzun zamandır bilet almak istediğim ve zar zor bilet bulabildiğim bir oyun oldu. Beklediğime de değmiş. 

  Oyun iki perdeden oluşuyordu ve ikisini de soluksuz izledim. asla beklediğim gibi ilermedi ve sürekli olarak seyirciyi şaşırtıyordu. Tadında sayılacak zeka oyunları ile doluydu. İsmini bilmiyor olsam da sonunda çok güzel bir şarkı çalıyordu. (gizlinot: Bilen varsa mesajınızı bekliyorum ) bilet bulabilirseniz şiddetle gitmenizi tavsiye ediyorum. 

  8 aralık 11:07

  250. gellert tepesinde düş ve gerçek (çığlık) - ankara devlet tiyatrosu: Savaş esnasında bir kadın ve bir erkeğin terk edilmiş bir evde tesadüf eseri karşılaşmasını ve aralarında geçen duygusal ilişkiyi başarılı şekilde anlatan bir oyun. Serap Sağlar'a yakışan bir reji olmuş. Ayrıca Ankara Devlet Tiyatroları'nda Selver Kınık ve Taygun Sungar gibi iki genç ve yetenekli oyuncunun olmasına gerçekten çok sevindim; oyunculuklar çok başarılıydı. Oyunla ilgili tek sıkıntı arada ani şekilde yapılan bomba efektlerinin Ziraat Sahnesi'nin kötü akustiğinde ciddi derecede korkutucu olabilmesiydi. Oyuna genel puanım 8/10. Teşekkürler Ankara Devlet Tiyatrosu.

  6 aralık 09:06

  249. İstanbul devlet tiyatroları'nda 17 Kasım'da kendi gök kubbemiz Yahya Kemal adlı oyunu izledim. Tek kişilik bir oyun. Sahne, ışıklar görsel şölendi, çok beğendim. Oyuna gelecek olursak oynayan oyuncu her konuda çok iyiydi, hayatının bazı kısımlarını anlatırken, şiirlerini okurken ve en son veda ederken. Çok sevdim oyunu.

  Yine İstanbul devlet tiyatroları'na 23 Kasım'da bay Z adlı oyunu izledim. Konusu: şirketten para çalınıyor ve farklı departmanlarda çalışan üst düzey 4 yönetici, bir masanın etrafında toplanarak ve her biri kendi yöntemini sırayla uygulayarak suçluyu bulmaya çalışıyorlar. Suçlu da en son şirket sahibinin verdiği cezayı çekiyor. Dekor çok sadeydi ancak replikler oldukça düşündürücü ve bilgi vericiydi.

  27 kasım 14:38


  248. hamlet. 1,5 saatlik tek kişilik bir oyunda sıkılırım diye düşündüm ama kesinlikle sıkılmıyorsunuz.

  Bugün de 80 günde devri aleme gideceğim. Tiyatro, çok güzel bir bağımlılıkmış, senelerdir gitmiyordum, kendi kendime yaptığım en güzel iyilik olabilir

  27 kasım 09:20

  247. Ankara devlet tiyatroları - küçük burjuva düğünü: Genel olarak eğlenceli bir oyun olmakla beraber, büyük şaheser ya da muhteşem bir komedi diyemem. Bence oyun ile ilgili en güzel şey dekor idi, anlatılmak istenen durum çok güzel yansıtılmış. Oyun aile ile beraber izlenemeyecek bazı espriler barındırıyor bu da oyunu genel izleyici komedisi olma durumundan biraz çıkartmış. Oyunculuklar gerçekten çok iyiydi ve rejiye emek harcandığı da belliydi. Sırf bu yüzden bütün olumsuz eleştirilerime rağmen oyuna genel puanım 8/10.

  27 kasım 09:05 27 kasım 10:32

  246. van devlet tiyatroları (turne) - kahvede şenlik var: sabahattin kudret aksal'ın yazdığı murat çidamlı'nın yönettiği bir oyun. aile ile izlenebilir bir komedi diyebilirim. iki uyumsuz insanın arasını yapmaya çalışan bir garsonun çöpçatanlık oyunları anlatılıyor. çok aman aman şaheser bir oyun değil ancak kadın-erkek ilişkileri ve evlilik üzerine yapılan güncel tespitler güzeldi. dekor çok hoşuma gitti. oyunculuklar fena değildi. vaktiniz varsa izlemenizi tavsiye edebileceğim bir oyun. genel puanım 7,5/10.

  istanbul devlet tiyatroları (turne) - profesyonel: iki muhteşem oyuncu olan bülent emin yarar ve yetkin dikinciler'in bana molasız iki saat boyunca pür dikkat izlettikleri çok güzel bir oyun. konu olarak muhteşem değil ama oyunculuklar şahane ötesi diyebilirim. bülent emin yarar'ın yapmış olduğu sarhoş rolünden ne kadar efsane bir oyuncu olduğunu zaten anlayabilirsiniz. dekor ve reji de güzel olmuş. sadece oyunculuklar sebebiyle bile içim rahat şekilde 10/10 puanlık bir oyun olduğunu söyleyebilirim. izleme imkanınız varsa bence muhakkak gitmelisiniz. bu arada yetkin dikinciler'in mi yoksa bülent emin yarar'ın mı sesi daha etkileyici, oyun boyunca bunu düşündüm. (gizlinot: swh)

  19 kasım 14:58 19 kasım 15:09