yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (266)
  • medya (2)

  266. #cehennem (istanbul devlet tiyatrosu).

  çok güzel bir konusu var, sorduğu soru da gerçekten üzerine saatlerce konuşturacak cinsten. "gerçek dünyanın kuralları sanal dünyada da uygulanmalı mıdır?". özünde günümüzün web-deep web sorunsalı ancak oyun bu konuyu tek boyutlu olarak işlemiş.

  9 mart 19:14

  265. windsor'un şen kadınları (antalya devlet tiyatrosu - turne): güzel bir oyun olmakla beraber bence asıl keyifli olan Selim Bayraktar'ı sahnede izlemiş olmaktı. Dekor vasattı diyebilirim, en azından detaylı bir dekor yoktu. oyunda kadın rollerini de erkek oyuncuların oynaması, günümüz esprilerine yapılan göndermeler, oyuncuların zaman zaman birbirlerine gerçek isimleri ile hitap ederek yapmış oldukları espriler çok güzel olsa da genel olarak bakıldığında bence sıkıcı bir oyundu. Oyunculukların iyi olması sebebiyle bence gerçek tiyatroseverlerin keyif alacağı bir oyun ancak "kafa dağıtmalık" bir oyun arıyorsanız pek keyif alacağınızı söyleyemem. Benim oyuna genel puanım ki Selim Bayraktar'ın bu puanda etkisi fazladır: 7/10. teşekkürler antalya devlet tiyatrosu.

  yanlışlıklar komedyası (van devlet tiyatrosu - turne): Genel anlamda baktığımda dekoru, oyunculukları ve oyunun genelindeki dinamizmi beğendim, özenli buldum. Sadece konunun girişinde, reji gereği olay tam olarak anlaşılmadığı için, oyun genelindeki komedi unsurlarını çözmek bir seyirci olarak biraz zamanımı aldı diyebilirim. bu problemi benimle birlikte oyuna gelen arkadaşlarım da yaşamış o nedenle ciddi bir eksiklik olarak yorum yapabilirim. bu eleştiri haricinde uzun bir oyun olmasına rağmen sıkmadı, bunaltmadı, minimum seviyede de olsa güldürdü. Benim oyuna genel puanım: 7/10. teşekkürler van devlet tiyatrosu.

  dünyanın sonuna şöyle bir dönüp baktım (ankara-fade sanat): oyunun yönetmeni olan sevgili arkadaşım erdal ozan metin'in türk tiyatrosuna kazandırdığı başarılı bir absürt komedi örneği olan bu oyunu genel olarak beğendim. iki oyuncunun da oyunculukları kusursuzdu diyebilirim. dekor bence yetersiz kalmış ama anlatılmak istenen ortam gayet güzel yansıtıldığı için bu belki benim devlet tiyatrolarında görmüş olduğum detaylı dekorları kişisel olarak arıyor olmamdan kaynaklıdır. kadın oyuncunun bazı yerlerde attığı çığlıklar çok ciddi irkilmeme sebep oldu, bunu gerçekten bir seyirci olarak fazla irrite olduğum için olumsuz bir eleştiri olarak yazmak istedim. konu olarak da sanki bir cem yılmaz stand up'ı izlemişçesine yapılan esprilerden aklımda eser kalmadı ama çok güldüm. bu tamamen kafa dağıtmak için gitmek isteyeceğiniz, güldüren fakat bir o kadar da net mesajları olan bir oyun. genel puanım: 8/10. (üzgünüm ozancığım ama bir madam ya da kazı kazan hakkı gibi 10 puanı gönül rahatlığıyla veremedim.) teşekkürler fade sanat.

  9 mart 11:11 9 mart 11:30

  264. İstanbul devlet tiyatrosu- karmakarışık

  Geçen hafta cumartesi günü izledim. Şu ana kadar izlediğim en uzun oyundu, süresi 2 saat 45 dk. Ama en beğendiğim oyun oldu şimdiye kadar. Bundan önce profesyonel adlı oyunu da izlemiştim ve türleri farklı olsa da karmakarışık onun önüne geçti.

  İlk 10-15 dk sakin ilerliyor, ama George karakteri oyuna girdiği an oyun ivme kazanıyor. En çok güldüren karakter bence George ve oyuncu da hakkını sonuna kadar veriyor.

  Süresi 15 dk ya da yarım saat daha kısa olsa bence tam yeterli olur, çünkü bazı sahnelerde biraz uzatma olduğunu düşünüyorum. Ama bunlar dışında dinamik bir oyun, sakin geçen dediğim gibi ilk 15 dk.

  Çok güldüğüm ve sürenin nasıl geçtiğini anlamadığım bir oyun oldu. Tekrar gitmeyi bile düşünüyorum uzun bir zaman sonra. Eğer birine de öneride bulunmak istersem kesinlikle bu oyunu öneririm.

  24 şubat 21:43


  263. Seksen gunde devri alem en son gittigim oyundu ve ben cok begendim. Sadece 4-5 kisi ile yaksaik 10 kisilik bi oyun sergilediler farkli kiliklara girip.

  Daha once ise izledigim oyunlar belki fikir olur sizlere.

  1.Uçmak: hazerfen ahmet Çelebi. Çok güzel bi oyundu. Bi insanın inandığı içinden geldiği sonunun kötü olacağını bilse bile onu denemek ve yapmak. Herkes yapamazsın Öleceksin bak derken bile bunu göze almak. Çok başarılı bi oyundu hele en sondaki gosteri nefisti.

  2.günün corbasiydi. O da çok başarılı bi oyundu. Kostümler tam anlamı ile şahaneydi ve tüm oyuncuların sesi çok iyiydi. Müzikal şeklinde bi tiyatroydu.

  3. En favorim kesinlikle karmakarışık. Ben hayatımda bu kadar güldügüm bi oyun daha hatırlamıyorum. Çıktığımda rimellerim almış suratım simsiyah olmuştu gülmekten. Kesinlikle gidin derim, herkese tavsiyemdir.

  En beğenmediğim ise 'kendi gök kubbemiz' oyunu oldu. Bu da benden kaynaklı bi sorundu. Şiir bilgim sıfır halde bu oyuna gittim daha doğrusu kendi aldigim oyunun iptal olmasi sonucu istanbul devlet Tiyatrosu onun yerine bunu koymuştu. Bende gideyim bari dedim. Uyudum oyun esnasında. Şiirden anlayan varsa seven varsa çok zevk alır oyundan. Çünkü şiirden anlayanlar çıkışta bayıldık oyuna diyordu.

  24 şubat 21:26

  262. istanbul devlet tiyatrosu - karmakarışık

  ray cooner tarafından yazılıp (gbkz: haldun dormen) tarafından çevrilen yönetmenliğinin de yine haldun dormen'in yaptığı komedi türünde oyun. 2 perde - 2 saat 45 dakika

  oyun son derece tempolu, hiç durmuyor. dolayısıyla oyuncular ciddi anlamda çok başarılı performans sergilediler. özellikle george rolündeki (gbkz: fatih kahraman) ayrı bir parantezi hak etti diye düşünüyorum. oyunu sırtlayıp götürdü. tabi diğerlerinin de hakkını yememek gerek hepsi ayrı ayrı çok iyi oynadılar; hele ki böyle uzun ve tempolu bir oyunda bunu sağlamak ciddi emek gerektirir.

  her sahnede kahkahalarla gülmezsiniz ama eğlenceli zaman geçirirsiniz diyebilirim. bence oyunun tek eksi yanı çok uzun olması. tür komedi olunca konu da çok çok orijinal bir şey olmayınca uzunluk olumsuz bir etki yaratıyor bence. ara ara kopmalar yaşanabiliyor. aynı oyun 2 saat-2 saat 15 dakika civarlarında olsa tadından yenmezdi muhtemelen.

  24 şubat 21:10

  261. İbb şehir tiyatrolarında izlediğim matruşka. Oldukça sürükleyici bir oyun idi bana göre. Derya Yıldırım kesinlikle performansı ile göz dolduruyor.

  23 şubat 19:46

  260. üsküdar tekel sahnesinde izlediğim bir peri masalı: radyum kızları isimli oyundu.

  23 şubat 15:49


  259. Kuzguncuklu fazilet. Varlık vergisi üzerinden yapılan toplum eleştirisi konulu, oyunculukları şahane, müzikli kısımları güldüren güzel bir oyundu. Fazilet tiplemesi kuyucaklı yusuf romanındaki şahinde’yi hatırlattı. Tavsiye ederim. 

  23 şubat 12:09

  258. İstanbul devlet tiyatroları- profesyonel

  Oyuncular Bülent Emin Yarar ve Yetkin Dikinciler.

  Oyun kapalı gişe olduğundan bilet bulmak çok çok zor. Son bileti aldım, en arkada olmasına rağmen sahnenin düzeninden ve oyunun beni içine çekmesinden dolayı büyük keyif aldım. Eğer tekrar izleme şansım olursa yeniden gitmek isterim.

  Ne desem, ne kadar anlatsam eksik kalır, o kadar sevdim ki..

  Tiyatroya gitmeyi düşünenlerin bu oyuna bakmasını tavsiye ederim.

  11 şubat 13:31

  257. Kafesten bir kuş uçtu (guguk kuşu)- İzmir devlet tiyatroları. 2 perdeli 2 saat süren bir oyundu. Filmini de yakın zamanda izlemiştim. Tiyatroda nasıl olur diye merak etmiştim. Gayet beğendim. Çok başarılı olmuş.

  Merak eden olursa konusu şu şekilde; Hapishaneden kurtulmak için akıl hastası gibi yapan McMurphy’nin, farklı ve aykırı olana tahamulu olmayan otoriter sistemle giriştiği tek kişilik mücadeleyi anlatan oyun, özgürlük ve tutsaklık üzerine derin bir sorgulama yaratır.

  9 şubat 00:23